Jump to content

Проблем с PAP2T и Betamax - разрешен


Препоръчан пост

Не открих по-подходящо място за проблема ми, затова го помествам тук.

От 01.2008 имам СИП адапрер Linksys PAP2T, и не съм имал проблеми с него. Ползвам 2

акаунта- единият на BGOPEN, а другият на JustVoIP. Oт 2-3 седмици обаче, забелязах, че

акунта на JustVoIP ми прави мизерии - неизползваем е през адаптера (преди със същите настройки нямаше никакви ядове).

post-40-1221300938_thumb.png

При набиране на телефонен номер липсва какъвто и да е сигнал (след сигнала за готовност за набиране). При

проведени от мен проби, установих, че набраният номер звъни. При отговор от другата страна,

никой никого не чува. В страницата с кредита обаче се отразява изходящото повикване.

Пробвах размяна на акаунтите регистрирани в устройството- същата работа- BGOPEN работи и на

двете места, а проблема с JustVoIP остава. Имам и акаунт в VoIP Buster- също не работи на

адаптера.

Акаунтите на Betamax работят безупречно на компютъра, чрез програмките. Когато звънна от

единият акаунт който е стартиран на компютъра, на другият който е регистриран към адаптера,

се чува перфектно.Нямам идея обаче как да звънна от SIP адаптера на другият акаунт, защото

не съм запознат с настройките на адаптера, а самите акаунти са с буквено-цифрови

потребителски имена.

Пробвах и с въвеждане на STUN, защото го има като възможно решение, но уви.

Факта, че БГОПЕН работи перфектно, и този че проблемните акаунти работят при входящ

разговор, ме натъква на мисълта, че проблема е в Betamax, a не в настройките на адаптера.

Не открих форма за контакт с Betamax- само телефонен номер.

Та въпроса ми е - има ли някой подобен проблем? А на някой всичко да му работи нормално през адаптер? Някакви нови настройки да трябват, защото страниците мълчат, а формите за контакт са заличени.

 

Добавено: Открих формата за контакт :peace: Да видим какво ще кажат.

Редактирах заглавието на темата.

Редактиран от tzwaro82
Link to comment
Сподели другаде

Проблема е оправен, чрез промяна на стандартният порт, в моят случай на 6055.

Някой се справят с конкуренцията по доста долен начин. В предния си пост забравих да спомена доставчика ми на интернет- БТК.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...