Jump to content

Проблем с Wireless мрежа


Препоръчан пост

Реших да си направя и трите компа вкъщи с интернет.Дойдоха от доставчика, сложиха един рутер и всичко си вървеше.На следващия ден, дойде един познат на баща ми и сложи на PC1 и PC2 безжична ЛАН карта-ASUS WL-138g V2.Рутерът е D-Link DI-524.Проблемът е,че PC2 няма интернет сигнал и търси с години Network Adress.Рутерът е на 1-вия етаж(в къща съм), а PC2 е на 2-рия етаж.Разстоянието е голямо, но като проверих с лаптоп, обхвата си беше Excellent.Искам да попитам, защо лаптопа намира мрежата, а PC2-не!Все пак са в една и съща стая?Няма да е зле и решение на проблема :giggle: .Всички драйвери са ъпдейтнати.

PC1 - Windows XP Proffesional

PC2 - Windows XP Home

Лаптоп-Windows Vista Home Premium

Link to comment
Сподели другаде

РС2:

- вижда ли локалната ти мрежа?

- има ли "набити" (ръчно сложени IP-та или всичките машини приемат IP-адрес по DHCP-протокола.?

- ако безжичната мрежа е защитена с парола(предполагам я знаеш) или пък защитата е по мак-адрес, знаеш ли дали тази машина е добавена в рутера? (можеш опиташ следния вариант: да размениш двете безжични карти и да провериш дали РС2 ще се свърже към рутера с безжичната карта от РС1)

- имаш ли достъп до настройките на рутера?

 

Накрая можеш да се обадиш на Вашия познат и той да ти оправи мрежата.

Link to comment
Сподели другаде

1. PC2 вижда мрежата от време на време...

2. IP-тата съм ги дал да ги Obtain-ва automaticly

3. Как да разбера, дали машината е добавена към рутера, без да сменям картите?

4. Мога да влезна в рутера...

Колкото до познатия...да му дам да бърника пак в комповете ще е равно на самоубийство :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Опитах се с размяна на картите да видя какъв е проблема, но нищо не стана.Ще купувам нова карта за PC2.Кажете ми някоя доста мощна, защото изглежда разстоянието е проблема.Аз съм си набелязал някоя Atheros, защото и на лаптопа е такава. :lookaround:
Link to comment
Сподели другаде

Мерси, но откъде се купуват?Защото ходихме с баща ми в Техно***** - там даже и за компютър не са чували, но това е друг въпрос.Искам и да попитам, има ли някакъв представител Atheros за България-не намерих нито в Гугъла, нито в други форуми :crosseyes1:
Link to comment
Сподели другаде

Доколкото ми е известно, Atheros не произвеждат продукти за крайни клиенти. Дистрибутори на D-Link (според страницата за Източна Европа от официалния сайт) са MOST COMPUTERS и POLYCOMP.
Link to comment
Сподели другаде

Хм...ако реша да взема антена, ще трябва да взема и кабел-а той трябва да влезе в компа...там където е била антената на картата ли?И как да разбера колко dBi е антената на рутера?

Избрах тази антена-дали ще увеличи обхвата и качеството на сигнала и с колко?

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да свържеш антената директно към мрежовата карта или да използваш кабел за целта. В упътването на рутера би трябвало да пише колко dBi е неговата антена; обикновено са от 5 до 8 dBi. В зависимост от мястото, на което ще монтираш антената (ако ще я свързваш чрез кабел), можеш да избереш например тази или тази антена, ако сигналът наистина е много слаб.

Има и друг вариант, който можеш да опиташ - да си направиш сам антена. Можеш да започнеш с това и ако ти се занимава, да си направиш Cantenna (баночная антенна) или Biquad Antenna.

Антената, която си избрал има 5dBi усилване, т. е., едва ли е по-добра от тази, с която си в момента.

Сигурен ли си, че проблемите ти се дължат на слаб сигнал? Можеш да опиташ да преместиш рутера или съответния компютър временно, за да тестваш, преди да купиш антена.

Link to comment
Сподели другаде

Антената, която си избрал има 5dBi усилване, т. е., едва ли е по-добра от тази, с която си в момента.

Сигурен ли си, че проблемите ти се дължат на слаб сигнал? Можеш да опиташ да преместиш рутера или съответния компютър временно, за да тестваш, преди да купиш антена.

За сигнала съм сигурен, защото рутера и другия компьтър са на възможно най-голямото разстояние в къщата.Пък и пода на 2-рия етаж си е солидна плоча.Рутера съм го местил само него(без интернетовия кабел) и го намираше страшно рядко, но пак по-често от преди.Колкото до антената на Асус-а , не ми изглежда, че може да лови до 500 метра(даже и на открито)! Но ще опитам с някоя самоделка(по-скоро първата) :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Опитах се с размяна на картите да видя какъв е проблема, но нищо не стана.Ще купувам нова карта за PC2.Кажете ми някоя доста мощна, защото изглежда разстоянието е проблема.Аз съм си набелязал някоя Atheros, защото и на лаптопа е такава. :lookaround:

Как да го разбирам това: "нищо не стана"?

Картите са ASUS са си доста прилични, но рутерите на D_LINK като че ли работят доста по-добре с безжичните карти, носещи същата марка. Ако вашия познат ги е вземал от някоя РС-фирма, предполагам ще има възможност за тяхната замяна...

Рутера на D-LINK е препоръчително, но не е задължително да се пре-флашне, че като цяло идват с едни средновековни фърмуери... Като цяло за първи рутер вършат работа, но нещо възможностите му, както и силата на сигнала не ме впечатлиха, въпреки че за рутер в тази ценова категория си е доста добър...

Link to comment
Сподели другаде

Как да го разбирам това: "нищо не стана"?

Картите са ASUS са си доста прилични, но рутерите на D_LINK като че ли работят доста по-добре с безжичните карти, носещи същата марка. Ако вашия познат ги е вземал от някоя РС-фирма, предполагам ще има възможност за тяхната замяна...

Рутера на D-LINK е препоръчително, но не е задължително да се пре-флашне, че като цяло идват с едни средновековни фърмуери... Като цяло за първи рутер вършат работа, но нещо възможностите му, както и силата на сигнала не ме впечатлиха, въпреки че за рутер в тази ценова категория си е доста добър...

Ами-PC2 така и не намира рутера от това разстояние.Докато лаптопа го намира.

Нашия познат има такава фирма и от там е взел картите, но не разбира от компове много(поне аз останах с такива впечатления :lookaround: ).

Сега се чудя, дали да взимам антена или не?И ако да-каква марка?

От предишните постове съм се спрял на тази.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...