Jump to content

Въпрос относно RAM памет


Препоръчан пост

Night_Raven,

Похвално е ,че си се потрудил да коментираш целият материал, въпреки че не е предмет на дискусията.

Списанието "Компютри" е едно добре балансирано H&S четиво и е полезно за широк кръг читатели с разностранни интереси. Това, че дадено нещо не ни харесва,или има погрешни постановки, не ни дава основание да използуваме определението "уж", още повече, че отговорността е лична. А и не смятам да си броиме "пропуснатите запетайки".

Забравих да спомена, че във въпросната статия са използувани/почти дословно/ малка част от материалите в "http://www.neoseeker.com".

 

С риск да ме упрекнеш, че се връщам с години назад, знам, че темата не е нова за тебе, но може би малко позабравена. Независимо,че се коментират индентични неща, се забелязват известни разминавания, в някой случай диаметрално протовоположни.

 

Четеш само половината на изречението за дефрагментацията на регистрите. Prefetcher няма отношение към дефрагментацията на HDD, а индиректно чрез файла "Layout.ini", който се намира в папката "Prefetch".Тук въобще не става въпрос за регистрите.

 

Spyware A&S е много "лека" за да "премести" Spybot-Search&Destroy.

 

Въпросните програми конкретно и много други от този тип са създадени от отделни личностти или малки колективи, наистина много талантливи, но нямащи интелектуалният и финансов потенциал на големите софтуерни фирми, ако щеш и гаранцийте за сигурност който носят имената им. Когато кажем "Касперски" всички знаем за какво става въпрос, но колко хора знаят какво значи "S!Ri"?

Между впрочем Касперски AV, както и някой други защитни програми определят конкретно "SmitFraudFix", като потенциално опасна програма.

/збл.:конкретизирам програмата, защото я ползувам/

За всеки който иска да научи защо това е така може, да намери достатъчно информация в Internet. "ПО" програма не значи, че е лоша,просто трябва да се работи внимателно.

http://lh3.ggpht.com/_cYSuz4s_Wwg/SQzy40lf...w/SVOptim41.jpg

http://lh6.ggpht.com/_cYSuz4s_Wwg/SQzy40CG...4/SVOptim47.jpg

http://lh5.ggpht.com/_cYSuz4s_Wwg/SQ9zkq-P...Y/SVOptim50.jpg

N_R:Относно rpcc.exe: възможно е да е пропуск...

Възможно е и да е пропуск, който обаче все още не е отстранен, а може да става въпрос на "Phishing".

Ако знаеш нещо повече за FileASSASSIN сподели?

Действително следящите бисквитки не са опасни, но се отнасят към рисковите групи свързани със защитата на личните данни.Дават обилна храна на спамърите. От тази гледна точка логването чрез тях не е въпрос на вкус, а на сигурност. Конкретно при тази програма няма процес на обучение, а обновяване на дефиницийте, т.е. вредители, който програмата може да открива и унищожава.Техният брой дава представа за възможностите на дадена програма.

a-squared..........1530000 бр.

Spyware Doctor......560000 бр.

SB&SD...............284000 бр.

MBAM.................55000 бр.

/збл. цифрите са приблизителни/

Не сравнявам програмите, а показвам разликата м/у двете, както и плюсовете на едната и другата, просто трябва да се погледне по-внимателно.

/збл.:При MBAM има нещо различно: следи за критични промени в регистрите./на картинката се вижда промяна на стойността на ключа/ Всъщност не съм срещал програми с подобен начин на работа. Изключая UnHackMe,която прави същото с почти индентичен резултат.Разликата е, че в последната има механизъм за корекция, докато при MBAM все още няма. Илюстрирам това, като нарочно съм включил и действието на защитата. Това е пример

за възможността да работим без антивирусна защита в подкрепа на една твоя теза лансирана във форума и която споделям/

http://lh6.ggpht.com/_cYSuz4s_Wwg/SR85czun...9mc/anigif1.gif

НЕ знам на какво основание твърдиш "може ли да се справи трудните за изкореняване rogue заплахи като WinAntiVirus и разните от фамилията на Vundo? Не може." http://lh5.ggpht.com/_cYSuz4s_Wwg/SQzy40HR...4/SVOptim45.jpg

http://lh5.ggpht.com/_cYSuz4s_Wwg/SQ90fR_s...2/SVOptim49.jpg

Уточнявам: имам впредвид безплатната версия на MBAM.

 

Всички Trial версий на "програми'те нарочно оставят редове" в регистрите "или файлове,"за да предотвратят повторните опити да "бъдат инсталирани отново".Деинсталаторите на съответните програми умишлено са направени да не ги премахват за да няма възможност за повторно и последващо използуване. Деинсталационните програми от типа "Add and Remove"и конкретно "ZSoftUninstaller" могат да преодоляват тези защитни механизми. Това не значи, че другите деинсталатори са лоши, просто спазвайки презумцията за "3" не пипат папката"Prefetch", а там се крие/част от/"ключа на проблема".

 

"N_R: Не разбирам каква е тази мания да се чисти регистратурата"

Не става въпрос за мания, а за необходимост при инсталиране&деинсталиране на множество програми, какт и при случай на Re:инсталация. Във форума има описан такъв проблем с Google Crome.

 

Здравей B-boy/StyLe/,

"(освен HijackThis, Deckard's System Checker и Eset SysInspector)"според мене би трябвала да се прибави и по-добрата програма от този тип: RunScanner.http://lh3.ggpht.com/_cYSuz4s_Wwg/SR8-YcjqYQI/AAAAAAAAAOQ/UMe9D_9-t_s/new_ivc_1_52_38aac.gif

 

Всички гореспоменати програми имат недостатъци, коeто предполагат използумането им с допълнителен софтуер, нпр.не "виждат"скритите/hiden/

файлове, съдържанието на ADS/Alternate Data Stream/.

 

Не знам дали проблема с Deckard's System Scanner е решен?

http://img217.imageshack.us/img217/889/svoptim67xj6.jpg

 

Какво имаш впредвид, "че премахва редица ограничения (restrictions) в регистрите"?

 

Относно "Rogues софтуер" бройките /около 440/ не са малко, но м/у тях не видях нищо от "Виртуоза", което си е сериозен пропуск.

 

Абсолютно си прав: най-добрата оптимизация е новия хардуер, ако не смятаме цената.

http://lh6.ggpht.com/_cYSuz4s_Wwg/SQ91SbHNuiI/AAAAAAAAAIQ/ggDwog56VWc/anigif.gif

 

 

http://www.imgshare.eu/i/peshobg1/123a_d52ac.gif .

Link to comment
Сподели другаде

Нещо не мога да отворя снимките Ви !

Това, че се отчитат като потенциално опасни приложения, не ги прави задължително, зловредни инструменти.

 

The file 'VirtumundoBeGone.exe' has been determined to be 'FALSE POSITIVE'. In particular this means that this file is not malicious but a false alarm. Detection will not be removed due to the fact that the file contains unencrypted malicious patterns. This is an indicator that a legitimate detection or removal program did not encrypt parts that are used to identify malicious content. Please contact the manufacture of this file.

The file 'ComboFix.exe' has been determined to be 'CLEAN'. Our analysts did not discovered any malicious content.

The file 'SDFix.exe' has been determined to be 'CLEAN'. Our analysts did not discovered any malicious content.

The file 'SmitfraudFix.exe' has been determined to be 'FALSE POSITIVE'. In particular this means that this file is not malicious but a false alarm. Detection will be removed from our virus definition file (VDF) with one of the next updates.

The file 'DelPSGuard.exe' has been determined to be 'CLEAN'. Our analysts did not discovered any malicious content.

 

В повечето се използват именно malware техники срещу malware вредители.

Предполагам, не сте забравили случката за червея Welchia, който бе създаден за да премахне друг червей - W32.Blaster.Worm...

Пращал съм редица от тях за изследване и са били премахвани от вирусните дефиниции на софтуер като Avira, Kaspersky и т.н.

Някои ще продължават да се засичат заради енджина на програмите.

Недейте да съдите по бройката на дефинициите за стойността на даден продукт.

От екипа на MBAM нарочно не добавят абсолютно всички известни за тях инфекции, а само активните и по-опасни такива.Дори съветват да се използва и друг техен продукт - RogueRemover, защото само той засича някои по-стари и "екзотични" rogues/fake applications/crapplications...

Точно безплатната версия си им е перфектна. Платената е доста тежичка. Все още има и доста проблеми в модулите на защитата в реално време.

Все пак се работи в тази насока. Скоро ще бъде добавена и опцията IP Block Range => вместо да се използва IPSECCMD в Windows.

Няма вече BSOD при стартиране на пълна проверка, която и без другото е излишна, защото и бързата е направена така, че да намира 99% от инфекциите според авторите.

Пренаписани са драйверите за Direct Disk Access и не се използват вече модули на GMER за целта.

Ще се добави и нещо много по-ефективно : Direct Registry Access bypasses permissions . (заобикаляне на някои ограничения в регистрите) наложени от зловреден код.

Попитахте какво имам напредвид ли ?

Ами - решава ограничения (премахване на забранен Task Manager, registry editor, folder options и т.н.) от сорта на тези :

 

http://www.askvg.com/all-kinds-of-restrict...2003-and-vista/

 

Разбира, се може да се използва и FixPolicies.exe за целта.

Разбира се, че и MBAM не е перфектен, но си остава един от най-добрите в тази сфера. (SUPERAntispyware също е добра. Особено категорията REPAIRS. Spybot-a го уважавам заради имунизацията му => добри други програми за имунизиране са SpywareBlaster, Advanced WindowsCare, hpHosts)

Има malware, които вече са "чували" за MBAM и пречат на неговото инсталиране. Налага се използването на хитрина известна от HijackThis. Преименуване на инструмента.

Създаден е и инструмент за деинсталиране, ако по една или друга причина, този процес не се осъществи като хората. Казва се MBAM-clean.exe.

Вместо UnHackme предпочитам GMER или Rootkit Unhooker за борба с rootkits. Впрочем много зависи и от конкретния rootkit. Често единственото и препоръчително решение от специалистите е:

 

*Предварително презаписване на MBR

*Изтиване на дяловете

*Създаване на дяловете

*Пълен Формат на файловата система

*Инсталиране на Операционна Система

 

За Trial версиите:

 

*Има достатъчно добри безплатни алтернативи за НЕПРЕТЕНЦИОЗНИЯ/ДОМАШЕН потребител

*Използването на Registry Trash Key Finder или Trial-Reset за зануляване на този период, което при ОПРЕДЕЛЕНИ условия се води за законно !

 

http://www.pcworld.bg/?call=USE~home;&...n=3942&pn=1

 

Благодаря, ще пробвам RunScanner.

 

Моята колекция за момента на флашката: (повечето от тях са излишни. Oще не съм ги доизчистил тъй като повечето настройки могат да се правят и ръчно, но ми пестят време, ако имам доста машини за "спасяване")

 

http://img223.imageshack.us/img223/8080/41909780pl7.jpg

 

http://img220.imageshack.us/img220/4236/64932473nx1.jpg

 

За последното...(ъпгрейда), да наистина не е за всеки последния вариант...но и не може да се очаква Операционна Система на 1-2 години да върви добре на PC от преди 5-6 нали ? (бел. ред. визирам Windows Vista)

Затова всеки трябва да се разпостира според чергата си...Иначе да ! Има неща (общо известни трикчета), които наистина увеличават производителността (или поне премахват факторите, които пречат за нейното достигане)...Ще дам пример отново с Windows Vista понеже я тествам от 1 седмица:

 

http://windowshelp.microsoft.com/Windows/e...5C954E1033.mspx

 

Да, освен първоизточника MS изчетох повечето неща из нета...Постигнах това, което целях, но 80 % от нещата си ги пишеше на посочения по-нагоре сайт.

 

Другите % са чрез спиране на различни услуги и команди през Command Prompt и т.н. и то повечето бяха за експеримента.

 

Аз като ентусиаст съм ги пробвал повечето неща през годините.Не се хващам обаче на лъжи от сорта, че еди коя си програма ще ми повиши "изцеди" максимума на възможностите на хардуера с 300 % (освен ако не е на ниво - драйвери - че и тогава съм песимист) и ще ми забърза връзката към интернет с 500 %... :giggle: Обаче не на всички PC-та дадена настройка се понася добре, всеки тук трябва да достигне индивидуално до желания ефект.

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven,

Похвално е ,че си се потрудил да коментираш целият материал, въпреки че не е предмет на дискусията.

Списанието "Компютри" е едно добре балансирано H&S четиво и е полезно за широк кръг читатели с разностранни интереси. Това, че дадено нещо не ни харесва,или има погрешни постановки, не ни дава основание да използуваме определението "уж", още повече, че отговорността е лична. А и не смятам да си броиме "пропуснатите запетайки".

Забравих да спомена, че във въпросната статия са използувани/почти дословно/ малка част от материалите в "http://www.neoseeker.com".

Редно беше да коментирам материала. Исках да опровергая неверните твърдения, които са поместени там. Това за запетайките е по-скоро дребнавост, но все пак би следвало да няма такива проблеми, защото това е реномирано издание и авторите би следвало да са добре образовани, а и затова има главни редактори. Както и да е, това не е основният проблем, както написах и в предния си коментар. Няма значение откъде са използвали материали. Това не ги прави верни. То и там е проблемът - вече плзъналите митове за оптимизация са копирани по хиляди форуми, сайтове, списания и т.н. и е невъзможно да се изкоренят.

 

С риск да ме упрекнеш, че се връщам с години назад, знам, че темата не е нова за тебе, но може би малко позабравена. Независимо,че се коментират индентични неща, се забелязват известни разминавания, в някой случай диаметрално протовоположни.

Това не го схванах.

 

Spyware A&S е много "лека" за да "премести" Spybot-Search&Destroy.

Не знам такава програма "Spyware A&S". Ако говориш за SUPERAntiSpyware, то съжалявам, че ще те разочаровам, но Spybot е изместена и то не е от 1-2 седмици. Това не е само мое мнение. По различни форуми потребители се отдръпват от нея, защото и на тях им се струва, че програмата започва да губи почва. Това не прави Spybot лоша, просто я прави не чак толкова добра, колкото беше преди време.

 

Въпросните програми конкретно и много други от този тип са създадени от отделни личностти или малки колективи, наистина много талантливи, но нямащи интелектуалният и финансов потенциал на големите софтуерни фирми, ако щеш и гаранцийте за сигурност който носят имената им. Когато кажем "Касперски" всички знаем за какво става въпрос, но колко хора знаят какво значи "S!Ri"?

Между впрочем Касперски AV, както и някой други защитни програми определят конкретно "SmitFraudFix", като потенциално опасна програма.

/збл.:конкретизирам програмата, защото я ползувам/

За всеки който иска да научи защо това е така може, да намери достатъчно информация в Internet. "ПО" програма не значи, че е лоша,просто трябва да се работи внимателно.

Какво като нямат финансовия потенциал на по-големите компании? Важното е, че си вършат работата и я вършат добре.

Много защитни програми пищят за SmitFraudFix, ComboFix и др. не заради самите тях, а заради конкретни програми в тях. В SmitFraudFix това е Process.exe, която се използва за принудително спиране на процеси. Това е напълно "легална" и безвредна програма сама по себе си. Понеже обаче може да се използва по зловреден начин, ако потребител пожелае, се определя като потенциално опасна. Между другото програми за отдалечен достъп като Remote Administrator и VNC програмите също се засичат като потенциално опасни.

 

Възможно е и да е пропуск, който обаче все още не е отстранен, а може да става въпрос на "Phishing".

Да, пропускът е още налице, но мисля, че при докладване на проблема, ще бъде отстранен. Не разбирам обаче защо се хващаш за този конкретен случай. Няма перфектни програми. Ако трябва да се хващаме за всеки един гаф на всяка програма, то останалите програми ще затънат стотици пъти по-дълбоко от MBAM.

 

Действително следящите бисквитки не са опасни, но се отнасят към рисковите групи свързани със защитата на личните данни.Дават обилна храна на спамърите. От тази гледна точка логването чрез тях не е въпрос на вкус, а на сигурност. Конкретно при тази програма няма процес на обучение, а обновяване на дефиницийте, т.е. вредители, който програмата може да открива и унищожава.Техният брой дава представа за възможностите на дадена програма.

a-squared..........1530000 бр.

Spyware Doctor......560000 бр.

SB&SD...............284000 бр.

MBAM.................55000 бр.

/збл. цифрите са приблизителни/

Не сравнявам програмите, а показвам разликата м/у двете, както и плюсовете на едната и другата, просто трябва да се погледне по-внимателно.

B-boy/StyLe/ вече го спомена, но ще го повторя: броят на засичаните заплахи всъщност показва само колко е голяма базата от данни на дадена програма. Нищо повече. Това може да няма НИЩО общо с ефективност. Каква е ползата дадена програма да засича обекти, които са изчезнали от години и шансът заплахата да се появи отново е на практика нулев, при положение, че не може да се справи с актуални заплахи, които са залели маси от потребители? Тези числа на практика не значат нищо. Само на теория имат значение. Въобще не ме вълнува, че a-squared засича над 5 пъти повече заплахи от Spybot, аз пак бих се спрял на втората. Същото се отнася и за MBAM, която може да има най-малко гадини в дефинициите, но бих я избрал без да се замислям пред която и да е друга програма.

 

/збл.:При MBAM има нещо различно: следи за критични промени в регистрите./на картинката се вижда промяна на стойността на ключа/ Всъщност не съм срещал програми с подобен начин на работа. Изключая UnHackMe,която прави същото с почти индентичен резултат.Разликата е, че в последната има механизъм за корекция, докато при MBAM все още няма. Илюстрирам това, като нарочно съм включил и действието на защитата.

Ще помоля за пример за конкретна заплаха, която задейства резидентния модул на MBAM, но програмата не се справя. Линк, ако може.

 

НЕ знам на какво основание твърдиш "може ли да се справи трудните за изкореняване rogue заплахи като WinAntiVirus и разните от фамилията на Vundo? Не може." ttp://lh5.ggpht.com/_cYSuz4s_Wwg/SQzy40HRRaI/AAAAAAAAAHE/7wNcQKzYbH4/SVOptim45.jpg http://lh5.ggpht.com/_cYSuz4s_Wwg/SQ90fR_s...2/SVOptim49.jpg

Уточнявам: имам впредвид безплатната версия на MBAM.

Откъм ръчно сканиране безплатната версия на MBAM е идентична с платената.

1) Това, че Spybot - Search & Destroy блокира интернет адреса, не значи, че би се справила с премахването на вече заразена система. Моля, не гледай на нещата толкова повърхностно - едно засичане на даден сайт не значи нищо.

2) От PC Tools могат да си твърдят каквото искат за собствената им програма, но е факт, че има много потребители, които са били заразявани с новите версии на WinAntiVirus, и никоя програма не е успяла да им помогне, освен MBAM. Spyware Doctor може и да чисти части на някои стари версии на rogue заплахите, но с новите версии не може да се справи както трябва.

 

Всички Trial версий на "програми'те нарочно оставят редове" в регистрите "или файлове,"за да предотвратят повторните опити да "бъдат инсталирани отново".Деинсталаторите на съответните програми умишлено са направени да не ги премахват за да няма възможност за повторно и последващо използуване. Деинсталационните програми от типа "Add and Remove"и конкретно "ZSoftUninstaller" могат да преодоляват тези защитни механизми. Това не значи, че другите деинсталатори са лоши, просто спазвайки презумцията за "3" не пипат папката"Prefetch", а там се крие/част от/"ключа на проблема".

Всяка програма, която си позволява да пипа папката Prefetch, я считам за некадърно и неправилно написана. Не виждам какво общо има тази папка с останките от дадени trial програми. Ако даден автор иска да използва този метод за защита (да оставя следи), то това е негово право, дори и да не ни харесва. Освен това не съм убеден, че въпросните деинсталатори биха се справили винаги с преодоляването на тези "защити".

Разбира се всеки може да ползва каквото иска. Жалкото е, че заради съвет на "специалист" или заради собствена глупост после хора като мен трябва да оправят поразиите. Не е било веднъж да кажа изрично да не се прави нещо, друг специалист да даде противоположен съвет и да се окаже, че аз съм този, който ще оправя положението, защото другият "специалист" не се справя със собственоръчно причинените си поразии.

 

"N_R: Не разбирам каква е тази мания да се чисти регистратурата"

Не става въпрос за мания, а за необходимост при инсталиране&деинсталиране на множество програми, какт и при случай на Re:инсталация. Във форума има описан такъв проблем с Google Crome.

Това е различно. Понякога се налага да се бръкне в регистратурата, за да се премахне конкретен ключ, за да се реши проблем, защото деинсталаторът на програмата не се справя. Такива случаи обаче далеч не са толкова често срещани и са всъщност сравнително редки. А и не е гаранция, че програма за чистене на регистратурата би се справила. Повечето такива програми "почистват" възобновяващи се ключове и други лесни нещица, колкото да симулират активност и да впечатляват с бройка.

 

-----

 

Точно безплатната версия си им е перфектна. Платената е доста тежичка. Все още има и доста проблеми в модулите на защитата в реално време.

Тук ще си позволя да не се съглася. Единствената разлика между безплатната и платената е наличието на резидентен модул във втората. На практика в безплатната не липсва този модул, а само трябва да се отключи. Т.е. в самата безплатна версия НЕ липсва програмния код на резидентния модул. Аз ползвам този резидентен модул на платената версия от доста време и особено от версия 1.29 насам той е доста лек. Имам изцяло положителни впечатления от него. Доста "прибран" е (има 1 услуга и 1 процес за графичния интерфейс), заема доста сносно количество памет (11-14MB за услугата и 1-4MB за графичния интерфейс) и на практика има нулево потребление на процесорна мощ, което следя с Process Explorer. Не просто няма CPU Usage, но и броячът на Context Switch Delta си стои мирен постоянно. Смея да твърдя, че това е може би най-лекият резидентен модул на защитна програма (въобще), който съм виждал.

Link to comment
Сподели другаде

Тук ще си позволя да не се съглася. Единствената разлика между безплатната и платената е наличието на резидентен модул във втората. На практика в безплатната не липсва този модул, а само трябва да се отключи. Т.е. в самата безплатна версия НЕ липсва програмния код на резидентния модул. Аз ползвам този резидентен модул на платената версия от доста време и особено от версия 1.29 насам той е доста лек. Имам изцяло положителни впечатления от него. Доста "прибран" е (има 1 услуга и 1 процес за графичния интерфейс), заема доста сносно количество памет (11-14MB за услугата и 1-4MB за графичния интерфейс) и на практика има нулево потребление на процесорна мощ, което следя с Process Explorer. Не просто няма CPU Usage, но и броячът на Context Switch Delta си стои мирен постоянно. Смея да твърдя, че това е може би най-лекият резидентен модул на защитна програма (въобще), който съм виждал.

 

Аз знаеш ли защо го написах ? Разбира се, че съм ползвал и отлючената версия. Засега не ми допада...(въпрос на вкус)...

В момента има доста теми във форума им за проблемите с модулите на защитата в реално-време.

Отделно имат технология за разпознаване на фалшивите серийни номера "fake keys" и се пропускат много гадинки...с такива кракнати приложения.

 

We should be good on that , make sure where the log came from is a good source . We put blocks in place that prevent 1.30 from working with 1.28 fake keys and as a result a lot of theives are sticking with 1.28 and as a result missing a lof of current malware .

 

Преценил, че за момента не ми трябва защита в реално време и от MBAM...При Windows Vista SP1 x64 MSDN + всички актуализации + DEP + имунизациите за зловредни сайтове + Mozilla Firefox 2.0.0.18 (засега не мигрирам към 3) + добавките NoScript, Adblock, Flashblock и WOT (Web of trust) => подобна на SiteHound и Mcafee SiteAdvisor + хигиена на сърфиране + изключване на ненужни и опасни услуги + засега не съм качил и антивирусна, но ако ще качвам ще е Avira. Повечето неща ги спира и тя. Постоянно им пращам файлове за анализ. (И не само на тях де).Но тъй като няма перфектен софтуер се иска и малко помощ от страна на потребителите...Я за фалшива тревога (false positive), я за пропусната зараза... :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Това, че някой ползва версия 1.28 заради/с нелегален ключ, е негов проблем. :) От версия 1.29 нагоре модулът е отличен. Казвам го, защото аз ползвам именно него и мога да сравня с предни версии.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...