Jump to content

Инсталиране на Linux Tilix 2.1


itzo1994

Препоръчан пост

Йе...инсталирах си Убунту и върви супер.Само нещо WINE не мога да подкарам.Инсталацията беше лесна и бърза.Благодаря, че ме упътихте за Линуксите :bgflag:
Link to comment
Сподели другаде

Компилирай си Wine от сорс... ще имаш много по-висока производителност...

пиши в конзолата "sudo apt-get build-dep wine" и после си изтегли сорса на wine от сайта има " http://winehq.com " разарахивираш и и отиваш през конзолата до папката в която си разархивирал и пишеш ./configure след като свърши настройката пишеш make && make install :) и ще я имаш инсталирана ;)

Link to comment
Сподели другаде

Незнам дали тука е мястото да питам но ... Какво трябва да избера тук и какво означават всичките тези неща. Папката в която ще се инсталира ?

post-1180-1220704152_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Там избираш къде искаш да ти се монтира дадено устройство, примерно при уиндоус имаш Диск C:/ който при линукс е ееквивалент на Root дяла или "/" дефакто това ти е кореновата файлова система и на нея седят всички важни папки на системата, за монтиране се отбелязва със слаш ( / ) ако искаш да си монтираш и да виждаш и ровиж из други дискови дялове примерно D, E ... тях също трябва да ги монтираш някъде, примерно /windows/DriveC, /windows/DriveD - така те ще ти се намират в папката Windows :), дефакто влизаш първо в кореновата ( Root ) система и после в папка windows и избираш в кой дял да ровиш, дано си ме разбрал :)
Link to comment
Сподели другаде

Там избираш къде искаш да ти се монтира дадено устройство, примерно при уиндоус имаш Диск C:/ който при линукс е ееквивалент на Root дяла или "/" дефакто това ти е кореновата файлова система и на нея седят всички важни папки на системата, за монтиране се отбелязва със слаш ( / ) ако искаш да си монтираш и да виждаш и ровиж из други дискови дялове примерно D, E ... тях също трябва да ги монтираш някъде, примерно /windows/DriveC, /windows/DriveD - така те ще ти се намират в папката Windows :), дефакто влизаш първо в кореновата ( Root ) система и после в папка windows и избираш в кой дял да ровиш, дано си ме разбрал :)

 

Мерси много, че си се постарал да ми обясниш, но много не ми стана много ясно. Аз си инсталирах Убунту чрез Wubi така че тая опция не ми се наложи да я ползвам

Link to comment
Сподели другаде

Да обаче така страдаш от голяма загуба на производителност, защото системата се намира в/у NTFS дисков дял... и чете и ровичка бавно из харда, но така пък шанса да си осереш околната система е по-малък :P
Link to comment
Сподели другаде

Извинете за малоумния въпрос, но как се деинсталира Убунту?Защото не съм си задавал този въпрос и сега :crosseyes1:

Ако си инсталирал пре Wubi, ползвай Add/Remove Programs на windows, ако си на нов партишън, ще трябва да изпразниш партишъна евентуално чрез формат, върни му NTFS файловата система, да ти стане четим от уиндоуса и ще трябва да изпразни MBR ( Master Boot Record-a )... най лесно посредством инсталационния диск на уиндоус и Recovery Console-то... мисля, че някъде тук беше описано как става номера... :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...