Jump to content

Проблем с пропадане на АДСЛ връзка


Препоръчан пост

Ползвам интернет на БТК.Много често тена ми пропада.1 минута има 2 няма и така почти постоянно.Когато липсва по дълго време си рестартирам компа и нета се оправя но пак за известно време.Помогнете!
Link to comment
Сподели другаде

Страшно са учтиви операторите, и винаги те изкарват некомпетентен. Вероятността обаче да те изкарат извън нерви е малка, защото свързването е трудничко- доста са заети.

Относно проблема- някакви наблюдения кога се случва това?

Това което ще ти препоръчам е да елеминираш/или потвърдиш софтуерен проблем- изтегли и пусни някоя Лайв СиДи дистрибуция на Линукс- Убунту е добър вариант. Сърфирай си в мрежата и виж дали ще има проблем.

Когато ти липсва нет някой по-нахални програмки продължават ли да работят- като Скайп например?

Случайно да ползваш рутер Едимакс :D , и авера ти да тегли торенти, и въобще делиш ли връзката с някой?

Какви ръчни настройки са зададени в мрежовата карта?

Имаш ли пглед в/у модема- да му светят диодчетата необичайно- може да има лоша връзка по трасето и при вятър да се губи връзката и модема наново да се свързва.... причини- много, гадинки в компа ти също биха могли да навредят.

Дай колкото се може повече информация кога се появява това- току виж сме помогнали- всеки с по нещо. Все пак е форум.

Успех.

Link to comment
Сподели другаде

Бих желал да се включа и аз в темата, защото от около 3,4 дни и при мен се получиха едни странни и мн. неприятни неща.И аз използвам БТК ADSL връзка с Интернет и до преди упоменатото време си включвах РС-то и модема и връзката с мрежата си ставаше ОК, като ми зареждаше и Скайпа както му бях указал.При сегашните ми опити по гореописания начин, връзка с нета не се осъществява и се свързах с оператор на БТК предполагам младо момиче и действително учтиво и търпеливо ми обяснява какво трябва да направя стъпка по стъпка.Тя провери моята(разбирай телефонната линия) и каза, че тя е в ред, но не открива връзката модем - РС.Кара ме да правя настройки по не автоматичното свързване и задаване на IP, но пак нищо не излезе.Каза, че проблема може би е в някоя от защитните стени или антивирусни програми които имам качени.Изключих ги и някак си успях да вляза, но след нов старт проблема си остава същия, и повторен опит със защитните стени и тези програми не решава винаги проблема.Дискънектвам и пак вкл.кабела м/у модема и РС-то и някой път става, както и сега за да мога да напиша настоящето.ОС ми е Уиндос ХР про SP2. А, и скоростта тотално падна на смешните 78 кБт. донлаудвани при доскоро: http://www.speedtest.net/result/306964209.png Който знае как се премахва този проблем, моля да даде съвет, за което благодарско предварително.
Link to comment
Сподели другаде

Не видях никъде параметри.

Кажи версията на модема (или го опиши) какъв софтуер ползваш,стена, антивирусна, управление на връзките, какъв торент клиент (ха на бас, че ползваш). Това, че като си изключил стената, както те е посъветвал съпорта и си имал нет, трябва да ти говори, че проблема е в настройките на стената!

Link to comment
Сподели другаде

Не видях никъде параметри.

Кажи версията на модема (или го опиши) какъв софтуер ползваш,стена, антивирусна, управление на връзките, какъв торент клиент (ха на бас, че ползваш). Това, че като си изключил стената, както те е посъветвал съпорта и си имал нет, трябва да ти говори, че проблема е в настройките на стената!

Не знам какви параметри повече са нужни.Модема е БТК-айския тип модеми, които са китайски и с означениеZXDSL831 на ZTE. Губиш баса дето се хвана за торентите. Мразя ги и никога не ги ползвам. Това, че съм изключил стената на Уиндоса за какви настройки да ми говори, като проблема си е все същия?А и да ми говори, ти кажи ако знаеш как да го оправя, а за другото, което си писал-мерси.

Link to comment
Сподели другаде

Ами параметри като например, че модемите на БТК са 4 вида, да не говорим за какъв фърмуер на самият рутър става дума.

За баса ела да те почерпя, но за другото - няма как да хвърлим боб, за да знаем какво имаш инсталирано на компютъра, нали?

Сам каза - женицата ме накара да спра антивирусната и стената, спрях ги и тръгна, после рестарт и вече нямаше нет.

Ти питаш ли за съвет или всичко си знаеш?

 

ПП.ipconfig /all да беше дал все пак

Link to comment
Сподели другаде

Topper, аз питам за помощ и който знае да помага(не е задължително да си ти).Аз толкова навътре с РС-тата не съм, но в общи линии се справям, така че с поясненията моля не на толкова високо ниво защото ако бях нямаше да търся помощ. За модема ми съм дал тип и пояснявам, че е с кабел не е безжичен. Ето тук изпращам снимка на това което искаш: http://picbg.net/u/15635/9794/194670.jpg
Link to comment
Сподели другаде

Не видях никъде параметри.

Кажи версията на модема (или го опиши) какъв софтуер ползваш,стена, антивирусна, управление на връзките, какъв торент клиент (ха на бас, че ползваш). Това, че като си изключил стената, както те е посъветвал съпорта и си имал нет, трябва да ти говори, че проблема е в настройките на стената!

Както кажеш, не се натискам да помагам в такъв случай

Link to comment
Сподели другаде

Ами проблема се оказа в мрежовата карта. Понеже си подадох оплакването на националния телефон на БТК и хората дойдоха подготвени.Първо пробваха с нов модем-тц, след това с техен лаптоп и нета си работеше като както си трябва. Понеже имах на разположение друга мрежова карта, сложих я в машината и нета си тръгна. Значи и от други места после коментирайки моя проблем се оказва, че вградените лан карти си правят проблем. Е, това беше.Ако му се случи и на някой друг подобно нещо да използва и тази възможност.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...