Jump to content

Автоматичен старт на интернет. Как?


Препоръчан пост

С Уиндоус ХР съм. А проблема е следният: Скайп и Биткомет съм ги направил да се зареждат автоматично с пускането на компютъра, но без интернет не ми вършат работа. Когато ме няма в нас компютъра го пускат, но забравят за нета. Искам като се пусне компютъра да тръгват не само програмите но и нета. Има ли начин да стане?
Link to comment
Сподели другаде

Разгледах посочената тема, но това не го разбрах:

 

forka2k: Копираш Shortcut-а в Startup и след това отиваш на Properties и от там на Options таба и махаш отметката на Prompt for name and password, certificate, etc. и готово. Лично е изпробвано ;-)

 

Ще ми го обясниш ли по-подробно?

Link to comment
Сподели другаде

Startup: C:\Documents and Settings\\Start Menu\Programs\Startup. Можеш да отвориш папката и с двоен клик върху Startup от Start -> All Programs, ако другото ти е сложно.

Там копираш shortcut на въпросната интернет връзка.

Properties се отнася за замата връзка в Network Connections.

 

Още ли е неясно?

Link to comment
Сподели другаде

Повече помощ от това, при тези изходни данни - нтцъ!

Вместо да комплексарничиш, вземи, че дай исканата информация - какво правиш 1:1, за да си пуснеш ръчно интернета, какво има в Network connections и т.н.

 

В момента си в ситуацията: "Докторе, боли ме зъб! - Кой зъб? - Нали си доктор, ти ми кажи!"

Link to comment
Сподели другаде

PPPoE ли ти е връзката? Ако е PPPoE ще се оправиш по гореописания начин! Отново: копираш иконката на PPPoE кънекцията в C:\Documents and Settings\потребител\Start Menu\Programs\Startup. Трябва да изключиш автоматичния промпт за юзър и парола при стартиране на връзката!
Link to comment
Сподели другаде

Не знам как да разбера каква ми е връзката: PPPoA или VPN. Ето малко инфо:

 

1. В директория "С" имам следните папки: C:\Documents and Settings -> Administrator

-> All Users

-> Katil

 

В коя от трите да търся Startup?

 

2. В Control Panel имам следната папка свързана с нета: Network Connections -> Network Setup Wizard

-> New Connection Wizard

-> Local Area Connection

-> Unacs

 

Кое трябва да копирам в Startup?

 

 

П.П. Трябва ли ви и друга информация и каква?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...