Jump to content

Web клиенти за IM >> MEEBO.COM и IMO.IM


Препоръчан пост

Все повече се очаровам от уеб приложенията и то поради две прозаични причини:

1.Не ти трябва нищо, освен достъп до Интернет.

2.Все по интуитивен, богат и ефектен интерфейс.

От доста време ползвам, когато съм на път например, услугите на meebo.com. Със задоволство мога да изразя личното ми мнение, че е перфектно написан (поне аз до сега бъг не съм открил, може би с един недостатък - кирилицата от ICQ не се кодира правилно в Meebo), вече доста богат на функции и бих казал - глезотии. Ако може да се каже глезотия в наши дни на гласови комуникации и видео разговори :)(Скайп ли - не, не, благодаря)

Поне за мен, до този момент Meebo бе фаворит, но на преден план излиза и един доста млад сайт imo.im Все още се работи по него, но вече се отличава с изчистен интерфейс, богатство на поддържани IM мрежи. Богатство казвам, защото освен вече стандартите ICQ/AOL/MSN/GTalk тихомълком се появява и дълго липсващ на "пазара" Skype gate !!! И то работи изненадващо точно (без пословичните има-няма-дойде-недойде или чакай-да-ти-звънна-за-да-получиш методи на Скайп) и най-вече леко за потребителя.

Интересно е дали това е официална функция, базирана на API на Скайп или е нещо друго - времето ще покаже.

Съветвам ви горещо, ако разбира се не сте вече потребители на тези два сайта, когато ви се налага да ги ползвате - незаменими са.

Чувствайте се поканени да обмените мнения и впечатления.

А защо не да добавите и собствените си фаворити в тази област ;)

 

Успехи на всички

Link to comment
Сподели другаде

Доста интересна информация, благодаря :)

Меебото изгледа доста по-добро и стабилно от имото(веднага му намерих бъгчета), но пък поддържа скайп, което е предимство за повечето потребители. Може доста да влезе в полза на хора, на които им е забранено да ползват скайп на компютрите :haha:

 

Едит: не поддържа общи чатове иначе като нищо щях да си ползвам него вместо скайпа. Е и то не си пополюва за ресурси но пък е много по-изчистено от оригиналното творение.

Link to comment
Сподели другаде

Имо-то е все още алфа - Мийбо-то не се различаваше много на такъв ранен етап :)

Не разбрах какво имаш предвид "не си поплюява за ресурси" ?

Интересното беше гейта към Скайп, нещо, което нито е обявявано, нито е в стила на eBay/Skype.

И предполагам те ще роптатаят, защото им пропада идеята за Р2Р мрежа под тяхната власт ;)

Link to comment
Сподели другаде

И двата сайта ги знам.. обаче не ги ползвам.. аз на самия ми компютър не чата, камо ли през Web Интерфвйс.

Meebo наистина има голямо развитие и предлага много неща.

Imo го видях преди седмица и останах наистина изумен, че има скайп.. ако от скайп са си пуснали протолока, е щяло да стане публично известно, но ме съмнява да са го пуснали.

 

П.п. За самата тема, не мисля че в дадена и форма може да се нарече ръководство, може би е за раздела "Полезни неща", но ако все пак искаш да е в този раздел можеш да направиш по няколко шота с обяснения за всеки сайт ;)

Link to comment
Сподели другаде

За "не си поплюява за ресурси" имах предвид програмата, която предлагат за Windows. Инсталирах я и се отвори прозорец както при Web. И исках да кажа, че и тя си взима бая ресурси но пък е много по-изчистено от скайпа :)
Link to comment
Сподели другаде

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...