Jump to content

Волейбол - Олимпийски Игри 2008


IVAN

Препоръчан пост

Аз леко се обърках с тея четвъртфинали и ще видим с кой ще се паднем.

 

В правилника на Fivb, страница 125 пише.

A? : B? => QF2

A? : B? => QF3

Следователно ->>

А2 : B2/B3

A3 : B2/B3

Да, ние не можем да се паднем с/у Италия.

 

П.п. Редактирах си първия коментар, че явно като съм правил темата в началото съм объркал тея пусти четвъртфинали.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 85
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

............19:09

Мачовете от днес(18.08.08):

Група A

България 3:1 Венецуела - (23:25 25:19 25:16 25:22)

Китай 2:3 Италия - (17:25 23:25 25:21 25:20 14:16)

Япония 0:3 САЩ - (18:25 12:25 21:25)

Група B

Германия 0:3 Бразилия - (22:25 21:25 23:25)

Полша 3:2 Русия - (17:25 26:24 24:26 25:23 15:12)

Египет 0:3 Сърбия - (16:25 13:25 17:25)

 

Този път нашия състав беше пълен, и с показване на по-добра игра във всеки елемент. Китай показа също много добра игра и след като падаше 0:2 и обърна мача до 2:2 и петия гейм до 14:14, но италианците накрая стигнаха до победата. САЩ очаквано разгроми Япония с 3:0. Бразилия победи без проблем Германия и така помогна донякъде на Сърбия, които победиха също с 3:0, но Египет. Най-интересния мач за днес може да се каже, че беше Полша:Русия, които направиха един много добър мач във всякакво отношение. Победителя от този мач е Полша, които показват много добра форма на Олимпийските Игри.

 

Сега да чакаме тегленето за четвъртфиналите.

 

------------19:57ч.

Жребия стана ясен:

България : Русия - 20 Август, 05:00ч.

Италия : Полша - 20 Август, 07:00ч.

 

Китай : Бразилия - 20 Август, 15:00ч.

САЩ : Сърбия - 20 Август, 17:00ч.

Link to comment
Сподели другаде

Ами Полша победи Русия, защо да е най-тежкия. Ако ни се беше паднало Полша логично е да беше по-труден. Лесен жребии не виждам аз. Освен ако не бяхме първи, но пак нямаше да е толкова леко. Да се надяваме момчетата да играят още по-добре и от днес ;)
Link to comment
Сподели другаде

абе най-гадно според мен щеше да е ако играехме срещу бразилия защото както и стоев каза че поне руснаците имат сходен с нашия стил на игра и ги познаваме повече от колкото бразилците така че жребия е сравнително добър а и не можем да се надяваме на по-лесен защото това са мачове на доста голямо ниво и битката на олимпийското злато ще бъде безмилостно жестока
Link to comment
Сподели другаде

Айде честито за прехваления ни отбор. Толкова ни бяха силите. Момчетата играха много добре поне първия гейм. Много лошо, че втория гейм съдията даде 3 4 точки за тях и така нашите се ядосаха и изпуснаха играта. Третия и четвъртия гейм вече бяха силни за Руснаците, много силни нападатели имат, едва успяваше да се включи блокадата. Все пак добро представяне като цяло радвам се, че стигнахме до тук с достойнство, защото се виждаше, че бяхме добри на терена. Е, колкото толкова :bgflag:
Link to comment
Сподели другаде

Честито на Русия :/

 

България почна доста добре 1-ви гейм, но след това Жеков направи няколко грешки и може би това беше причината да загубим втория гейм. В третия мисля, че играта беше равностойна но след грешката на рефера и жълтия картон на треньора ни, ни загубихме мотивация. В четвъртия отново играта беше равностойна... точка за точка, но Полтарски помогна много в края на мача. Може би ако имахме повече шанс, щяхме да победим.

Доста добро посрещане за Текюшин (той също направи доста точки) и либерото Вербов, за атака - Михайлов. За нашия отбор добре играха Казийски и Николов.

Link to comment
Сподели другаде

ВИС в спорта логика няма.. (относно жребия) Но иначе днес руснаците бяха по -добри ... можем само да ги поздравим ... :) лично аз сега ще подкрепям тях... :P
Link to comment
Сподели другаде

Но иначе днес руснаците бяха по -добри ... можем само да ги поздравим

Категорично не съм съгласен с това мнение. Бяхме много по-добри, но както винаги се случва, няколко "случайни" съдийски грешки обръщат мача ( 2 гейм 6:4 за нас и последователно 3 грешки + жълт картон, който никой не разбра за какво беше даден). Можехме да ги бием, но трябваше НИЕ да си отиден, а не руснаците...

Да направихме доста грешки но, тези съдийски грешки много спомогнаха за разконцентрацията на нашият отбор.

Иска ми се финал Сърбия - Бразилия

 

П.П. Жалко че Бладо Николов се отказа... за това пък Пламен си остави вратичка за Лондон :)

Link to comment
Сподели другаде

П.П. Жалко че Бладо Николов се отказа... за това пък Пламен си остави вратичка за Лондон :)

Скачев и аз не съм съгласен с теб, да бяха по-добри от нас.... Просто си правехме грешките, които правим всеки мач и този път имаше и малко повече грешки и от съдиите. Ако бяхме взели 2-ри и 3-ти гейм, щеше да е друго.

За мен това е може би един от най-добрите ни мачове на този турнир. Независимо, че отбора ни май никога вече няма да е в този вид, аз винаги ще вярвам в тях.

В пресконференцията след мача, виж какво си признаха руснаците:

Vadim KHAMUTTSKIKH (RUS) - captain

 

On the victory:

 

"We won this game because we had better luck in the important moments. Now we've entered the semifinals and we'll focus on preparing for that."

 

On the semifinals:

 

"In the semifinals there are no weak teams, so there is no sense in choosing beforehand between USA and Serbia. You just have to go, play and win against the next competitor whoever it may be."

"късмет във важните моменти".

А Стоев сигурно издразнен, каза че тези грешки хич не са били случайни.

 

 

Shak Пламен го каза с лека усмивка и подхилване и не мисля, че е сериозно.

Link to comment
Сподели другаде

В пресконференцията след мача, виж какво си признаха руснаците:

 

"късмет във важните моменти".

А Стоев сигурно издразнен, каза че тези грешки хич не са били случайни.

 

 

Shak Пламен го каза с лека усмивка и подхилване и не мисля, че е сериозно.

 

Това пък, е изказване на Казийски:

 

"Реферът подпря руснаците - каза посрещачът. - Точно тогава се сринахме. Грешката е наша. Всеки път така се получава. Играх добре, но това не променя нищо. Стартирахме успешно. Бяхме се готвили и за двата варианта на руския състав."

 

А това на Пламен

 

"Разочарован съм от съдийските решения във втория гейм - заяви посрещачът. - Тази част беше ключова. Четири поредни точки бяха фатални. Три от съдийски грешки и една от жълтия картон. Така и не разбрах за какво го дадоха. Реферът ме викна. Каза да предупредя треньора, защото щял да му даде жълт картон. Отидох и казах това на Мартин. В този момент реферът вдигна картон. Това позволи на руския отбор да се върне в мача. Другият ключов момент беше в третия гейм. Водеха с 4-5 точки. Изравнихме, но след това направихме грешки."

Константинов може да продължи да играе в националния отбор. Къде на шега, къде на сериозно ветеранът каза, че може би си е оставил няколко мача за олимпиадата в Лондон.

Може и на шега да е било...

 

Някой да знае, койк ще е новият треньор?

Link to comment
Сподели другаде

Някой да знае, кой ще е новият треньор?

Говори се че ще е Радостин Стойчев(малко инфо за него), треньора на Италианския Тренто, който спечели таз годишната титла в Италия, в дебютния му сезон.

 

Една новина от края на миналата година за това нещо: http://topsport.ibox.bg/news/id_38352472

Link to comment
Сподели другаде

Eдното име, което се спряга за негов заместник, е това на настоящия капитан Пламен Константинов.

 

Другото е на Радостин Стойчев.

 

Пламен треньор - няма да се съгласи

 

И все пак това е стара информация...

Link to comment
Сподели другаде

Eдното име, което се спряга за негов заместник, е това на настоящия капитан Пламен Константинов.

 

Другото е на Радостин Стойчев.

 

Пламен треньор - няма да се съгласи

 

И все пак това е стара информация...

Стара... Стара.. но последните седмици по сайтове/форуми/портали се говори(не много), че Стойчев ще вземе отбора, след като направи много добър сезон с Тренто...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...