Jump to content

Шантаво принтиране след преинсталация на Уиндоус


Препоръчан пост

Здравейте! Имам голям проблем. Купих си нов комп,инсталирах му уиндоус,после го бъгнах и се наложи да го преинсталирам.Вместо офис пакет 2003 сложих 2007. Като задействам принтера /HP Deskjet F380/ -печата през ред!Направих всичко елементарно - преинсталирах софтуера на принтера,свалих от сайта на НР програма за диагностика -пак същото. Според диагностиката всичко му е наред. Съмнявам се, че проблемът е в самото устройство - то е мултифункционално и си копира добре. От чудене какво да правя свалих и някакъв драйвер - поне аз си мисля, че е такъв. Като го задействах, се появи "нов принтер" - това излиза - Send To OneNote 2007. Дадох му да печата някаква тестова страница, в която обяснява,че е драйвер - и макар че печатът е дребен /няма настройки/ - си отпечата всеки ред. Обаче никакви други документи не ще. Затова мисля, че проблемът е в компа. Той и без това не беше много наред след инсталирането на диска с драйвери от магазина - нямаше звук. Така че го накачих с драйвери и проработи - не знам от кой. Правя се и аз на доморасъл компютърджия, ама на - някой трябва да ме спасява. Та ако може, дайте някаква идея - офис 2003 ли да сложа, драйвери ли да търся...Ако е от принтера,ще се радвам,ама ми намирисва друг проблем.Аз съм с XP Rpo, версия 2002. :crosseyes1:
Link to comment
Сподели другаде

Разпечатай някакъв текст през Notepad, за да провериш дали проблема не е в настройките на офис пакета, който ползваш.

Направих го- същото. Благодаря, че се отзова.

 

Направих го- същото. Благодаря, че се отзова.

Всъщност пред WordPad,защото на другото не му видях функцията за принтиране.

Link to comment
Сподели другаде

Като казваш "през ред" предполагам, че имаш предвид голямо междуредово разстояние, а не, че пропуска редове от текста при печат; така ли е?

През Notepad се печата с File -> Print... .

Link to comment
Сподели другаде

Опа. Дадох му да печата през NotePad -сега го напечата не през ред, а през около 6 реда. От неотпечатаните редове се виждат точици. Това пък какво е?

Ами пробвам да печатам тест - всеки ред е номериран. И печата примерно : заглавие, 2-ри ред,4-ти ред и т.н

Link to comment
Сподели другаде

От всичко, което разгледах по принтера ,само това ме озадачава : в разширените настройки/опции на документа / "Advanced Printing Features" функцията "enabled" не е активна . В смисъл,че е бледа и не може да бъде променяна. Не че знам за какво е . Използвах помощта и копирах следното:

Specifies whether the advanced printing feature is enabled. When enabled, metafile spooling is turned on and options such as Page Order, Booklet Printing, and Pages Per Sheet are available, depending on your printer. For normal printing, leave the advanced printing feature set to the default (Enabled). If compatibility problems occur, you can disable the feature. When disabled, metafile spooling is turned off and the printing options might be unavailable.

 

Доколкото разбирам английски, тя така и трябва да бъде, но ми е странно, че не е активна. :lookaround:

О,Боже, сега е активна. Ще се побъркам.Не знам какво става!

Link to comment
Сподели другаде

:hesthebest: Сърдечно благодаря на всички,които се опитаха да помогнат. Оказа се, че повредата е в принтера. Най-накрая се сетих да го пробвам на стария комп - даде същия проблем. Явно просто повредата е съвпаднала с преинсталацията.

Извинявам се за загубеното време на по-умните от мен глави. Весело лято и пак благодаря! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...