Jump to content

Препоръка за видеокарта


Препоръчан пост

Здравейте,

В последно време видео картата ми започна да прави проблеми и мисля че и е време да се смени с нещо по ново.

Конфигурацията на ПЦ-то ми е MB - asrock pro/ultra 880, CPU - intel pentium d820 2,8ghz, 1gb ram super-t, nvidia geforce 7300gt 256 mb ddr2 128bit, HDD seagate 160gb ata и PS fortron 350W и се чудя дали някои може да ми препоръча най-добрия модел до 100-110 лева, който би се вписал с останалите компоненти. Ако може да ми кажете производител и точен модел.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

За по 105 лв. гледам разми GeForce 8600GT, но плюса от тях няма да е особено голям, а всичко друго е доста по-скъпо, има смисъл да взеемеш дори 7800, но тя е доста скъпа за каарта от старо поколение... Засега това е положението, чакаме спад в цеените,,,
Link to comment
Сподели другаде

Значи гледах референтен Нвидииски си дизайн, производителя не беше написан или си е Нвидииска... а ти уточни модела на дъното, не на чипсета, или кажи с какъв слот си, ако си PCIeXpress нямаа да имаш проблем, ако си АGP тази картаа ( 8600 ) за ненго, ще я намериш много трудно и ще е по-скъпа разбира се... както и всички други карти за АГП... Като гледам, че си с Пентюм Д мисля, че си с PCIe слот та...
Link to comment
Сподели другаде

Модела на дъното е VIA PT880 Pro/Ultra 775Dual-VSTA, а иначе защо да не си струва, на мен ми трябва нещо да закрепи сега положението, че старата почна да прегрява и да прави проблеми... пък искам да я сменя с нещо което вярвам каквото и е да е, ще е по-добре :)

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Определено за тези пари в момента не може да се вземе нещо наистина добро. 8600GT е приемлив вариант, но не очаквай чудеса от него. Имай предвид, че поддръжката на DX10 е на практика хартиена възможност. Иначе с приличен overclock на 8600GT може да се достигне производителност близка на 8600GTS на стандартните си работни честоти. Дъното ти има PCI-E слот, така че може да вземеш PCI-E варианта на тази видеокарта, но най-вероятно ще работи в режим 4x.

Относно производителя - повечето предлагат референтно изпълнение, т.е. няма такова голямо значение какъв е производителят. Разбира се, ако дадената видеокарта е от специална серия (фабрично оувърклокната и с променен дизайн на охлаждането) ще има разлика в производителността, спрямо видеокартите с референтен дизайн.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...