Jump to content

Споделяне на връзката м/у 2 pc-та


Препоръчан пост

здравейте,

значи на PC1 имам pppoe връзка която искам да споделя със PC2. PC1 & PC2 са свързани посредством 2 мрежови карти и мрежов кабел(2 компа в 2 разлиични стаи).

първата стъпка която правя е да настроя мрежовата карта на PC1 която споделям с PC2 ето снимка post-69-1215877554_thumb.png

ето настройките на мрежовата карта на PC2 post-69-1215877563_thumb.png

двата компа така ги споделям с тази 'екстра' -> post-69-1215877569_thumb.png след което на PC2 ми се появява иконка (в network places) PPPOE on PC1 и на статус-а(понеже съм свързал pppoe-то на PC1) всичко е ОК, но когато се опитам да пробвам да вляза в някой сайт нестава!

ping-вам локално ip и имаше reply!

къде греша или кажете какво трябва да направя!:)

Link to comment
Сподели другаде

Може интернет доставчика ти, да ти ограаничава TTL - ите, можеп ли да дадеш пинг от първия компютър, примерно към софтвизия или да кажеш ТТЛ пакетите с какво число са ?
Link to comment
Сподели другаде

Аз ще се вклиня тук в темата на unknown и ще си кажа моя проблем. А той е, че при споделени компютри аз "виджам" другия, но другия не може да ме засече. От какво може да се получава това? Само Firewall-a на Windows ползвам, АВ NOD32
Link to comment
Сподели другаде

Аз ще се вклиня тук в темата на unknown и ще си кажа моя проблем. А той е, че при споделени компютри аз "виджам" другия, но другия не може да ме засече. От какво може да се получава това? Само Firewall-a на Windows ползвам, АВ NOD32

Какво означава "не може да ме засече" - няма ping, компютъра не се показва в папката с мрежовите устройства, не се отварят споделените папки... Опитай първо да изключиш firewall-а - ако проблемът е в него, има си начини да се настрои, без да се изключва.

Link to comment
Сподели другаде

Какво означава "не може да ме засече" - няма ping, компютъра не се показва в папката с мрежовите устройства, не се отварят споделените папки... Опитай първо да изключиш firewall-а - ако проблемът е в него, има си начини да се настрои, без да се изключва.

PC2 Не открива PC1 като споделен компютър, компютъра не се показва в папката с мрежовите устройства и въобще дава че трябва да се обърна към администратор за решение.Firewall-a го бях изключил, както и АВ но пак не стана.Това не е за първи път. След всяка преинсталация почти, се сблъсквам този проблем...

Link to comment
Сподели другаде

Кога получаваш съобщение да се обърнеш към администратора, когато отвориш My Network Places или когато се опиташ да се свържеш с проблемния компютър?

Опитай да сложиш пароли на двата компютъра и тогава да се свържеш.

Link to comment
Сподели другаде

Кога получаваш съобщение да се обърнеш към администратора, когато отвориш My Network Places или когато се опиташ да се свържеш с проблемния компютър?

Когато опитам да отворя Проблемния компютър ми получавам съобщението. До сега без пароли съм се оправял някак. (на магия )

Link to comment
Сподели другаде

Без пароли може, ако е активен Guest акаунта, но това е много несигурно... аз за такива случаи си правя отделен потребител със съответните права и си решавам проблема.
Link to comment
Сподели другаде

Guest акаунта на проблемния е активен, махнат е ASP.net акаунта. Но явно утре ще го мъча пак.

 

Eдит: Получава се така: първия си ок," вижда" и влиза в другия, но втория не "вижда" през My network Connections първия. за да го се влезне в първия трябва да се пише: \\име на комп\име на папка

Поправимо ли е?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...