Jump to content

Въпрос за цифров тунер и цифров сигнал по кабела


Препоръчан пост

Искам да си пусна цифровата на тунера на компа ама съм с аналогова кабелна а по самия кабел има и цифров сигнал :)

Възможно ли е да го прихвана с тунера на компа дадох да сканира за цифрови програми ама естествено не хваща :(

Може ли по някакъв начин да ги хвана цифровите без да пускам допълнително и цифровата на кабеларката ?!

Не ми се набутва с още 5 кинта на месец и договор за цяла година, а пък и аз само на компа вися не на телевизора :D 5 кинта x 12 месеца = 60 кинта :(

И ако все пак си изръся и за цифрова и ми сложат там разните глупости за приемане може ли да си гледам програмите на компа и да са независими от това което се гледа на поставения цифров приемник ?!!!

Link to comment
Сподели другаде

Да има голямо желание, ама не става.

За да приемаш дигитална телевизия е необходимо сигнала да бъде разкодиран, а това не става толкова лесно. Тук сигнала не е в диапазона на твоя ТВ тунер, че да можеш да го обработиш... За да гледаш дигитална ТВ ти рецивър/декодер.

Брато, не става с ТВ тунер...

Link to comment
Сподели другаде

Е да стана ми ясно :(

Разликата е в декодирането и честотите или така да се каже :

Моя pc-тунер работи с DVD-T сигнал а кабеларките са с DVD- C сигнал

Е нали все пак има и софтуер на тунера?! Братушките не са ли разработили софтуер и за този проблем или тунера няма възможност да работи с DVD-C сигнал ако се промени в настроиките ?!!!

Link to comment
Сподели другаде

Да прав си, Digital Video Broadcasting – Cable е основния стандарт който се използва в България от кабелните оператори. Интересно е, че тази година беше стандартизиран и новия DVB-C2 . Накратко това е квадратурно-амплитудна модулация(QAM) с канално кодиране - с прости думи метод на цифрова модулация (БДС EN 300 744V1.5.1:2005).

 

И въпреки това не може да се приема и обработва сигнала с обикновени TV тунери.

Link to comment
Сподели другаде

Да прав си, Digital Video Broadcasting – Cable е основния стандарт който се използва в България от кабелните оператори. Интересно е, че тази година беше стандартизиран и новия DVB-C2 . Накратко това е квадратурно-амплитудна модулация(QAM) с канално кодиране - с прости думи метод на цифрова модулация (БДС EN 300 744V1.5.1:2005).

 

И въпреки това не може да се приема и обработва сигнала с обикновени TV тунери.

 

А с цифрови щее може ли и може ли да ми препоръчате някакъв по възможност до 100 лв. даже ако може да е външеен, така де за телевизор, и за компютър става де, но предпочитам за телеевизор, че искам да се възползвам от безплатното цифрово излъчване...

Link to comment
Сподели другаде

А с цифрови щее може ли и може ли да ми препоръчате някакъв по възможност до 100 лв. даже ако може да е външеен, така де за телевизор, и за компютър става де, но предпочитам за телеевизор, че искам да се възползвам от безплатното цифрово излъчване...

За кабелна телевизия:

Външно

http://www.digital-everywhere.com/en/alcms...?sid=1190404644

 

Вътрешно

http://www.digital-everywhere.com/en/alcms...?sid=1190057723

 

Другите ги разчопли сам! :hesthebest: Има и за сателитни телевизии.

Не знам цената в България, но можеш да влезеш във връзка някой дилър и да се разбереш за доставката и плащането, ако имаш мерак де :thumbsup: .

Аз поне съм го правил - няма проблем, та ние сме в Европа, а и парите не миришат.

Link to comment
Сподели другаде

За кабелна телевизия:

Външно

http://www.digital-everywhere.com/en/alcms...?sid=1190404644

 

Вътрешно

http://www.digital-everywhere.com/en/alcms...?sid=1190057723

 

Другите ги разчопли сам! :hesthebest: Има и за сателитни телевизии.

Не знам цената в България, но можеш да влезеш във връзка някой дилър и да се разбереш за доставката и плащането, ако имаш мерак де :thumbsup: .

Аз поне съм го правил - няма проблем, та ние сме в Европа, а и парите не миришат.

Мерси, но първия задължително ли изисква да има вързан компютър към него ? А и в България от къде могат да се закупят, че и цена гоним, така де, то не е за мене а за бащата,,, :)

Link to comment
Сподели другаде

Мерси, но първия задължително ли изисква да има вързан компютър към него ? А и в България от къде могат да се закупят, че и цена гоним, така де, то не е за мене а за бащата,,, :)

 

Извинявам се, но аз разбрах, че искаш декодер за компа/лаптопа ти! :lookaround: :crosseyes1:

А за цената - по мои спомени беше около 200-250$. Жалко, че и тук пропуснах да погледна с твоето условие - 100лева - ама това са само 50 евро!!! :giggle: :giggle: :giggle: :giggle:

В България не знам къде можеш да го намериш, ако някой друг знае - нека се обади!

Но не виждам проблема да си го купиш и от вън. Виж какво ти писах!

P.S. :offtopic:

аз пък плащам на баща ми тв-то през еpay....

Link to comment
Сподели другаде

Мерси, но ми идва малко нанагорно в цената :) Ще търся друг вариант, а за да хващам от кабеларката цифрово, значи трябва да търся DVB-C карта, така ли да разбирам ?

 

Мерси! :)

Link to comment
Сподели другаде

При нас за цифрова няма никакви месечни суми, освен за платени канали. Инвестицията е еднократна за приемник - 80 лв. Дават го и на разсрочено.

 

Да това е бъдещето!

Излъчването на аналогова телевизия трябва да спре до 2014 г. За страните-членки на ЕС се препоръчва окончателното спиране на аналоговата телевизия да се осъществи до началото на 2012 г. (Съобщение COM(2005)204 и Резолюция на Европейския парламент от 16.11.2005 г. относно ускоряването на прехода към цифрово радиоразпръскване)

Съгласно плана за цифровизация на ДАИТС приет през януари тази година, до юни 2008 г. трябва да започне издаването на разрешения за ползване на три национални мрежи.

Те постепенно трябва да обхванат Бургас, Варна, Пловдив, Русе, София, Стара Загора и до януари 2009 г. да започнат излъчване на "островен принцип". До юни 2009 г. трябва да започне и допълнителното цифровизиране за Благоевград, Кърджали, Плевен, Смолян и Шумен. До края на 2010 г. цифровизацията трябва да обхване тези райони, като по същия принцип ще се действа и с регионалните програми.

България може да влезе в цифровизацията с бърз старт, ако това стане с въвеждането на MPEG 4-технологии. С тях на един канал ще се гледат няколко програми.

Още повече, софиянци вече гледат DVB-Т на 818MHz излъчвано от Копитото.

Link to comment
Сподели другаде

Да това е бъдещето!

Излъчването на аналогова телевизия трябва да спре до 2014 г. За страните-членки на ЕС се препоръчва окончателното спиране на аналоговата телевизия да се осъществи до началото на 2012 г. (Съобщение COM(2005)204 и Резолюция на Европейския парламент от 16.11.2005 г. относно ускоряването на прехода към цифрово радиоразпръскване)

Съгласно плана за цифровизация на ДАИТС приет през януари тази година, до юни 2008 г. трябва да започне издаването на разрешения за ползване на три национални мрежи.

Те постепенно трябва да обхванат Бургас, Варна, Пловдив, Русе, София, Стара Загора и до януари 2009 г. да започнат излъчване на "островен принцип". До юни 2009 г. трябва да започне и допълнителното цифровизиране за Благоевград, Кърджали, Плевен, Смолян и Шумен. До края на 2010 г. цифровизацията трябва да обхване тези райони, като по същия принцип ще се действа и с регионалните програми.

България може да влезе в цифровизацията с бърз старт, ако това стане с въвеждането на MPEG 4-технологии. С тях на един канал ще се гледат няколко програми.

Още повече, софиянци вече гледат DVB-Т на 818MHz излъчвано от Копитото.

Tова според мен са тинтири - минтири, повечето бабички ползват черно-бели телевизори, та ори лампови още, и искате да ми кажете, че ще им резнат телевизията, а може и нов телевизор да им купят, а докато има търсене има и предлагане, прост маркетинг... Всичко се прави да се ограничат кражбите на телевизия, е да ама не, и скапааната цифровизация ще и разковат кочинката, въпрос на време... :) проблема е, че не мога така с един кабел да си захранвам 6-те телевизора вкъщи... и да гледам различни неща...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...