Jump to content

Изисквания за пускане на MKV.фаил


Препоръчан пост

Здрвейте. Дадоха ми някакви филми / Dirty.Dancing.1987.BluRay.720p, Blue - One Love HD.DVDRip.720p.x264.AC3-Yang, Metallica.Live.Earth.London.720p.HDTV.x264.aac-Ft4U...и други/. Когато дам на свойства ми изисва, че са MKV файлове. Когато ги пуна на компютъра така ми сече, че просто нямам думи, а това е някакъв филм просто, процесора е на 98-100% натоварен и другото, което е на тази прекрасна картина, а тя наистина е прекрасна като качество, през 2-3 секунди се появяват някакви линии /все едно като мараня на асфалт/.

Пс-то ми е 1.6 гхц, 1гб рам памер, Радеон x550 - 256мб. Явно за тези неща се изискват прекалено здрав компютър.

Ако някой ми беше казал, че му сече филм, не игра, филм на такъв комп, нямаше да повярвам. Виждам, че е с висока разделителност, но товари си пс-то и супер.

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам, че ти липсва декодер за гледане на филма. Можеш да отвориш филма с GSpot, да видиш с какъв енкодер е направен и да си свалиш съответния кодек.
Link to comment
Сподели другаде

Това е в HDTV стандарт - такава е разделителната способност. По принцип компютърът ти трябва да може да се справи без проблем с декодирането на H.264. Видео форматът е малко по-тежък от XviD, но би трябвало да си върви нормално. Аз с по-слаба машина съм гледал филм със същата разделителна способност и същия видео кодек. Митове и легенди са, че за гледане на съдържание в HDTV разделителна способност е нужен някакъв звяр.

С какви кодеци си и с кой плеър се опитваш да отвориш файла?

Link to comment
Сподели другаде

Това е в HDTV стандарт - такава е разделителната способност. По принцип компютърът ти трябва да може да се справи без проблем с декодирането на H.264. Видео форматът е малко по-тежък от XviD, но би трябвало да си върви нормално. Аз с по-слаба машина съм гледал филм със същата разделителна способност и същия видео кодек. Митове и легенди са, че за гледане на съдържание в HDTV разделителна способност е нужен някакъв звяр.

С какви кодеци си и с кой плеър се опитваш да отвориш файла?

С К-Lite кодеци съм, а файловете ги отварям с Windows Media Player, VLC, Power DVD. Защо това ри на 100% според вас процесора и качеството не е толкова добро, а на друг пс-ги пробвах - чудесно беше.

Относно GSpot, не мога да разбера къде ми изписва с какъв енкодер е файла. Отивам на фаил-->отвори..., зареждам дадения фаил и какво да гледам след това?

Link to comment
Сподели другаде

Ами зависи другите компютри с какви кодеци са, защото различните пакети и различните версии на пакетите имат различна версия на ffdshow, която се използва за декодиране на H.264. А и не се знае дали няма други фактори, които да влияят - каша с предишни кодеци, някой друг процес, който да бърка нещата и т.н. и т.н.

Лично аз мразя ffdshow и го намирам за крайно бъгав и ненадежден.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...