Jump to content

Проблем с Invision Power Board


Препоръчан пост

Ползвам версия 2.1.5 и имам проблем с езика, опитвам се да сложа български език, но след като се опитам да го заредя от админ панела ми изписва следната грешка:

IPB WARNING [2] Invalid argument supplied for foreach() (Line: 340 of /sources/action_admin/languages.php)

Преинсталирах форума, пак дава тази грешка, опитах с друга база данни и пак същото, опитах с друг превод и пак същото, chmod-нал съм всичко, което трябва, но няма резултат. Ще се радвам ако някой помогне!!!

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

За да не пускам нова тема ще пиша тук :P

Та, някой може ли да ми обясни какво точно да направя за да може от форума да се получават мейли? В смисъл когато някой получи ЛС, не получава мейл който да го уведоми за полученото ЛС. Във View Email Error Logs (графата Error MSG) ми дава This server does not support authorisation 530 This server does not support authorisation. Качих си хорума в host-bg.info и ми казаха да използвам Gmail, ама аз нещо не мога да схвана как да го оправя...

Едно рамо да удари някой?

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай да смениш мейла, от който се изпращат мейлите. Това става от TOOLS & SETTINGS -> Email Set-up -> Board outgoing email address. Виж също така как ти е настроена опцията Mail Delivery Method.
Link to comment
Сподели другаде

Еми, настройките са така:

Board outgoing email address: пощата ми в Gmail

Mail Delivery Method: SMTP

Over-ride SMTP Host?: smtp.gmail.com

Over-ride SMTP Port?: 587

Add '<' and '>' to 'to' and 'from' addresses?: NO

SMTP UserName: Пак пощата ми в Gmail

SMTP Password: Паролата на пощата

 

Резултат:

This server does not support authorisation

530 This server does not support authorisation

 

 

Пробвах и с yahoo:

Board outgoing email address: пощата ми в yahoo

Mail Delivery Method: SMTP

Over-ride SMTP Host?: smtp.mail.yahoo.com

Over-ride SMTP Port?: 587

Add '<' and '>' to 'to' and 'from' addresses?: NO

SMTP UserName: Пак пощата ми в yahoo

SMTP Password: паролата на пощата (най-вероятно тук е проблема)

 

Резултат:

Password not accepted from the server

535 Password not accepted from the server

Link to comment
Сподели другаде

А защо не пробваш за Mail Delivery Method да е PHP?

Пробвах и това...резултат никакъв. Разликата е, че във View Email Error Logs не се появява нищо. Не мога и не мога да схвана къде е номера.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Хм, я да задам още един въпрос.

Така...въпроса е за логото на форума ми. Като пробвам да го сменя от админ панела с Изи Лого Ченджър не се получава, а само чрез ФТП клиента и то, ако логото е в .gif формат. Да, обаче като е .gif се губят ефектите. Някой може ли да даде някакъв съвет как да го оправя и да мога да слагам лого в .png формат примерно от админ панела? Нещо трябва да направя допълнително или...? С IPB 2.3.1 съм, ако има значение...

Link to comment
Сподели другаде

Хм, я да задам още един въпрос.

Така...въпроса е за логото на форума ми. Като пробвам да го сменя от админ панела с Изи Лого Ченджър не се получава, а само чрез ФТП клиента и то, ако логото е в .gif формат. Да, обаче като е .gif се губят ефектите. Някой може ли да даде някакъв съвет как да го оправя и да мога да слагам лого в .png формат примерно от админ панела? Нещо трябва да направя допълнително или...? С IPB 2.3.1 съм, ако има значение...

Еми като гледам, при мен няма проблем със слагането на лого, в какъвто и да е от разрешените файлове.

При теб, проблема може да е от хостинга или че в полето "URL to new logo

You can use a relative URL or a full URL starting with http://" оставяш да пише нещо ( мисля, че дори и да е там, няма да създаде проблем, но пробвай и без него ;) )

Link to comment
Сподели другаде

Еми като гледам, при мен няма проблем със слагането на лого, в какъвто и да е от разрешените файлове.

При теб, проблема може да е от хостинга или че в полето "URL to new logo

You can use a relative URL or a full URL starting with http://" оставяш да пише нещо ( мисля, че дори и да е там, няма да създаде проблем, но пробвай и без него ;) )

Тц, пак не стана... и щом казваш, че може да е от хоста остава само това. Пробвах всичко, но...

Link to comment
Сподели другаде

Тц, пак не стана... и щом казваш, че може да е от хоста остава само това. Пробвах всичко, но...

Еми пробвай, да смениш логото, като сложиш форума на твоя комп ..

 

П.п. А и всъщност, нещо грешка ли ти дава? ( ако да - каква ? )

След като сложиш (уж) логото, дай Ctrl+F5(изтриване кеша на дадена страница+презареждане на страницата) ( това е за FireFox )

Link to comment
Сподели другаде

Еми пробвай, да смениш логото, като сложиш форума на твоя комп ..

 

П.п. А и всъщност, нещо грешка ли ти дава? ( ако да - каква ? )

След като сложиш (уж) логото, дай Ctrl+F5(изтриване кеша на дадена страница+презареждане на страницата) ( това е за FireFox )

 

Не, не ми дава грешка. Като го сложа (уж) ми дава това:

 

Logo Changed and Skin Set Caches Rebuilt (id: 2)

Rebuilding Macros for set IPB Classic Blue...

Done.... (Macro ID: 2)...

Rebuilding CSS for set IPB Classic Blue...

Rebuilding css file for css_2...

Rebuilding HTML templates cache for set IPB Classic Blue...

Done HTML templates rebuild... (id: 2)

Rebuilding wrappers cache for set IPB Classic Blue...

Done wrapper rebuild... (id: 2)

Rebuilding the skin set ID relationship cache...

 

Ще пробвам утре да го инстална на компа и ще видим резултата :)

Link to comment
Сподели другаде

Какъв е формата на файла, който качваш и с какво разширение?

 

Ако искаш дай да го пробвам и при мен. Другият вариант е да ти дам моят превод ;)

 

 

А защо не пробваш за Mail Delivery Method да е PHP?

 

Аз имам същия проблем с версия Invision Power Board v2.1.5 слагах какви ли не преводи променях от настройките всякакви Document character set и нищо излиза ми на някакви странни символи :lookaround:

 

п.с най смешното е че като сменя енкодинга през броузера на UTF-8 и всичко си работи :lookaround:

 

Моля помогнете

Link to comment
Сподели другаде

Хм, я да задам още един въпрос.

Така...въпроса е за логото на форума ми. Като пробвам да го сменя от админ панела с Изи Лого Ченджър не се получава, а само чрез ФТП клиента и то, ако логото е в .gif формат. Да, обаче като е .gif се губят ефектите. Някой може ли да даде някакъв съвет как да го оправя и да мога да слагам лого в .png формат примерно от админ панела? Нещо трябва да направя допълнително или...? С IPB 2.3.1 съм, ако има значение...

Пробвай две неща:

1. Когато качваш логото изчисти линка от полето по-горе.

2. Друг вариант е просто да промениш разширението на логото си без да го конвертираш.

 

Аз имам същия проблем с версия Invision Power Board v2.1.5 слагах какви ли не преводи променях от настройките всякакви Document character set и нищо излиза ми на някакви странни символи :lookaround:

 

п.с най смешното е че като сменя енкодинга през броузера на UTF-8 и всичко си работи :lookaround:

 

Моля помогнете

Това е така, защото превода ти е в UTF-8 формат. Важно е да кажеш в какъв формат ти е базата с данни, за да ти кажа какъв енкодинг да зададеш на форума.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай две неща:

2. Друг вариант е просто да промениш разширението на логото си без да го конвертираш.

 

Ееей, златен си. Това свърши работа. Мерси много! Ще треба да черпя :P :beer:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...