Jump to content

Препоръчан пост

Извинявам се, ако не е за тук тази тема, но става въпрос за братовчед ми и неговия компютър (той е на 13 и това е първия му компютър- от 2 месеца) - обади ми се на пожар и ми каза, че компютъра му има звук, но няма говор. Знам, че звучи странно, но той ми обясни, че като пусне филм звука е нормален, но не се чува речта на героите! Това е при игрите и филмите. До сега не ми се е случвало и незнам какво да направя! Мола да ми помогнете! :blink:
Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се, ако не е за тук тази тема, но става въпрос за братовчед ми и неговия компютър (той е на 13 и това е първия му компютър- от 2 месеца) - обади ми се на пожар и ми каза, че компютъра му има звук, но няма говор. Знам, че звучи странно, но той ми обясни, че като пусне филм звука е нормален, но не се чува речта на героите! Това е при игрите и филмите. До сега не ми се е случвало и незнам какво да направя! Мола да ми помогнете! :blink:

 

Знам, че ще ти бъде трудно да го направиш, но дай малко инфо за компа, особено аудио картата, аудио система свързана с компа и аудио кодеците(кой пакет е или е нещо друго).

 

Всичко останало може да бъде само предположения.(Не се обиждай, но ти играл ли си на "жмичка" с вързани очи и да познаваш кой си хванал...)

 

P.S. Имам страхотното чуство, че е пъхнал жака в неправилното гнездо....

Link to comment
Сподели другаде

Възможно е кабела да не е добре вкаран или кабела към колоните примерно да е с прекъсната маса или от самите колони, да пробва с друг чифт по възможност или с друг кабел :) А може да е бърникано по някакви настройки за заглушаване на говора, доста плеъри го имат като градена функция, възможно е и към драйверите му да има такава и без да иска да я е пуснал....
Link to comment
Сподели другаде

Монитора е с вградени колони /22" LG/, За параметрите на компа не мога сега да ви кажа нещо конкретно, но има инсталиран k-lite codec mega pack, а отзад на кутията има поне 6 дупки за жакове и още поне 8 дупки на монитора. Каза ми, че проблема е възникнал след като е махнал слушалките, които е ползвал за първи път. Исках предварително да се осведомя дали проблема може да е звуковата карта.

 

Иначе като варианти за действие - смяна на кодеците и/или преинсталиране на драйвери?

Link to comment
Сподели другаде

Да, за сега може да се пробва да се инсталират нови драйвери съответно и кодеците може да се сменят с по-нови. Ако не стане пиши пак, да видим къде да търсим ;)
Link to comment
Сподели другаде

Монитора е с вградени колони /22" LG/, За параметрите на компа не мога сега да ви кажа нещо конкретно, но има инсталиран k-lite codec mega pack, а отзад на кутията има поне 6 дупки за жакове и още поне 8 дупки на монитора. Каза ми, че проблема е възникнал след като е махнал слушалките, които е ползвал за първи път. Исках предварително да се осведомя дали проблема може да е звуковата карта.

 

Иначе като варианти за действие - смяна на кодеците и/или преинсталиране на драйвери?

Би ли споделил малко повече инфо, относно това какво е правил брачеда

- къде е пъхал, жаковете (те са си оцветени, така че лесно би се ориентирал

- пипал ли е нещо по настройките на звуковата карта

- няма звук или от микрофона няма говор (все пак са две различни неща, а аз не можах да разбера за кое точно става дума)

 

Преинсталиране на драйвери и на кодеците, както и търсене на проблема евентуално в звуковата карта е следващата стъпка към която бихме подходили. (тука разширението на лисицата за корекция на правописа ми даде няколко варианта на подходили...)

Link to comment
Сподели другаде

Братовчед ми не е на ти с английския, а пък компютър има само от 2 месеца и го ползва само за игри. Още няма нет и затова не мога да действам на място. Купил си е слушалки и ги е включил в буксата със съответния цвят и всичко си е било ОК. Маха слушалките и го попитало нещо и той натиснал "Йес" (аз се ококорих, когато ми каза това, защото не се отговаря на питанки, които не знаеш какво те питат).

 

И така - звуковите ефекти са си наред, когато пуснах да тества звука, но като се пусне филмче или игра - героите не се чуват, а само им се мърдат устните. Хвърлих едно око на настройките и не видях никакво подозрително разместване.

 

Аз като добра братовчедка се наех да помогна, защото имам основни познания за компютъра и се справям сама на моя, но това за първи път ми се случва!

Link to comment
Сподели другаде

.....

Аз като добра братовчедка се наех да помогна, защото имам основни познания за компютъра и се справям сама на моя, но това за първи път ми се случва!

Най-вероятно се появило някое съобщение от драйвера на звука.

Опитай следния вариант: Изтриваш драйвера за звуковата карта(най-вероятно става въпрос за Realtek HDAudio), след което рестартираш машината и после отново слагаш драйвера (преди това си подготвяш под ръка диска с драйвери), който брачеда е получил при покупката на РС-то.

 

ПП За плеърите са писали по-горе....

 

Успех! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Да погледне и настройките на звуковата карта. Караоке функцията заглушава човешката реч. Ако такава изобщо не се чува, е вероятно да е пусната в режим 5+1(примерно), и за да се чуе говора е необходимо такава аудио система- избери стерео.

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

А може да е бърникано по някакви настройки за заглушаване на говора, доста плеъри го имат като градена функция, възможно е и към драйверите му да има такава и без да иска да я е пуснал....

Мда... :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...