Jump to content

Търся две програми.


Препоръчан пост

Трябват ми две програми: за сваляне на клипче от сайтове и програма за извличане на звука от клипчето. Четох кои програми се препоръчват, но с нито една не успях да сваля ТОВА клипче. Имам чувството, че сайтовете имат нова защита и тези програми са неефективни. Какво ще кажете по въпроса?

 

П.П. Опитах се да сваля клипчета от youtube и vbox. Почва да се сваля и на десктопа се появява файл, който трябва да се превърне в клип, но когато се запълни до 100% и изпише, че е свалено файла от десктопа изчезва. Претършувам целият компютър, но никъде не мога да намеря сваленият файл.

Link to comment
Сподели другаде

ozic, най-лесния начин за свалянето на клипа е като го изгледаш целия. После отиваш във временните файлове на интернет експлорер и клипа ще е там, само, че в FLV формат и следователно тогава ще търсиш програма и за конвертирането му. А иначе аз използвах Replay Media Catcher и Replay Media Converter мисля, че се казваше втората. Като стартираш първата тя прихваща всякакво поточно видео от нета. Дори мисля, че имаше опция да записва звука само.
Link to comment
Сподели другаде

Можеш да свалиш клипчето с Firefox+DownloadHelper.

Ако ти трябва само музиката, използувай програма като Audacity или AD Stream Recorder и я прихвани, докато върви клипа.

Можеш да конвертираш .flv файла в друг видеоформат или да изкараш само звука с Total Video Converter или да го пуснеш с KMPlayer и да прихванеш звука.

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да свалиш клипчето с Firefox+DownloadHelper.

Ако ти трябва само музиката, използувай програма като Audacity или AD Stream Recorder и я прихвани, докато върви клипа.

Можеш да конвертираш .flv файла в друг видеоформат или да изкараш само звука с Total Video Converter или да го пуснеш с KMPlayer и да прихванеш звука.

Това е не само по-бавно и по-сложно, но и се губи още от и без това калпавато качество.

 

Веднъж като имаш клипчето, можеш да използваш FLV Extract (50KB), която директно ще ти разцепи FLV файла на видео и аудио файл (MP3). Всичко става със стартиране на програмата и влачене на файла в прозореца й. По-лесно от това - здраве. Забележка: FLV Extract изисква Microsoft .NET Framework 2.0 или по-нова.

Link to comment
Сподели другаде

Аз пък съм доволен от това решение:

 

Free YouTube to MP3 Converter 2.5

 

http://forums.softvisia.com/index.php?s=&a...ost&p=47463

 

PS: И изобщо от безплатната колекция програми от този сайт ;)

 

http://www.dvdvideosoft.com

 

:peace:

Link to comment
Сподели другаде

Програмите за отделяне на музика ги пробвах върху друго клипче и се получи, но все още не мога да сваля клипчето от youtube. Инсталирах Firefox+DownloadHelper, но не разбрах как се борави с него. Можеш ли да ми обясниш?
Link to comment
Сподели другаде

Свалих няколко клипчета, но пак не мога да разбера как да ги свалям във формат различен от .FLV и как да сваля само музиката без клипчето. И изобщо има ли такъв начин?

 

П.П. Клипчетата ги сваля с лошо качество.

Link to comment
Сподели другаде

но пак не мога да разбера как да ги свалям във формат различен от .FLV и как да сваля само музиката без клипчето.

Първо свали клипчето във формат .FLV след това с програмата, която ти даде Night_Raven отдели аудиото.

 

П.П. Клипчетата се свалят с качеството, което са и в YouTube (лошо) ;)

Link to comment
Сподели другаде

Клипчетата ги сваля с още по-лошо качество от това, с което са качени на сайта. Програмата на Night_Raven е идеална и отделя звука с перфектно качество. Мога да кажа, че съм удовлетворен и благодарен за помощта на всички.
Link to comment
Сподели другаде

Не може да ги сваля с по-лошо качество, защото то ги сваля директно от сайта без да ги прекодира. Сваля това което гледаш. Може би ги гледаш с плеър, който не е настроен правилно.
Link to comment
Сподели другаде

Хм... защо ти е да отделяш песента от клипчето ами просто не се опиташ да си намериш песента от клипчето.

Може пък да я случиш и с идеално качество. Ако причината се крие в това че незнаеш коя е песента, ами тогава просто попитай някъде (коментарите под клипчето, в инфото за клипчето и т.н.). Варианти много...

Успех!!! ;) :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...