Jump to content

Въздействат ли тонколоните върху картината на ТВ


Препоръчан пост

Здравейте. Въпросът ми е дали въздействат много тонколоните на картината на ТВ. Брат ми беше казал че е много лошо да са така близо, но аз искам и вас да попитам.

Сега съм с нова клавиатура, която няма бутона с който првех скийн шотове и затова ситуацията е следната: Телевизора си е на масичката, и от всяка страна има по две тонколони една върху друга, що-годе големинки са.

----Успях да направя картинка. Телевизора нарочно не е на масата, защото се страхувам все пак, преди да сте казали и вашето мнение.

post-787-1214501153_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Тонколоните имат много силно ел. магнитно излъчване и наистина не е хубаво телевизора да е толкова близо, особено до колони с такива размери, попринцип би трябвало да се забелязва промяна в цветовете на ТВ-то или разни шарени петна...
Link to comment
Сподели другаде

сори за спама, обаче баси лудницата дето става у вас.......

 

ПП кой ги е правил тея колони?

Минчо. Да наистина се чува и добре, но самия ресивър ми е от Русия и е убав.

Link to comment
Сподели другаде

Не виждам надписа на ресиивъра, но ми мяза на Техникс :] . Aко е така, остава и да не е хубав... :P

Да Теchnics e. Страхотен е. С два вентилатора охлажда, е само когато се слуша силно музика. Така по темета, ясно ми стана че не е желателно да правя тоа, което мисех. Благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Минчо. Да наистина се чува и добре, но самия ресивър ми е от Русия и е убав.

Абе и аз така си помислих, ама си викам пак да попитам, щото и аз имах един негов комплект, но един друг майстор Николай леко ги модна....

както и да е...да са живи и здрави комшиите ти...

Link to comment
Сподели другаде

Дръж тия животни колкото можеш по-далече от ТВ-то, че като ги гледам ще ти направят картината на мармалад :crosseyes1: Иначе системите за домашно кино дето ги редят около и върху телевизора са магнитно екранирани и въздействието им е сведено до минимум. При мен едната колона ми е на метър от монитора и понякога при по-силна музика екрана ми започва да трепери, но мястото ми е ограничено и няма къде другаде да я сложа.
Link to comment
Сподели другаде

Дръж тия животни колкото можеш по-далече от ТВ-то, че като ги гледам ще ти направят картината на мармалад :crosseyes1: Иначе системите за домашно кино дето ги редят около и върху телевизора са магнитно екранирани и въздействието им е сведено до минимум. При мен едната колона ми е на метър от монитора и понякога при по-силна музика екрана ми започва да трепери, но мястото ми е ограничено и няма къде другаде да я сложа.

Между другото, преди като слушах по силно музика, като гледам на 2 метра и 20-30см някъде са приблизитолно тонколоните от монитора ми/на пс-то/, незнам как да го нарека, но или како казваш ти монитора трепереше, т.е буквално се размазваше картината или това е някакво мозъчно разтройство причинено от голямото налягане в стаята. Сподер мен е второто, защото вибрации по бюрото ми се сещам че нямаше значителни/може и да се лъжа/, нито монитора вибрираше, но самата гледка бе все едно не можеш да си концентрираш погледа в дадената точка.

Link to comment
Сподели другаде

Точно за това става въпрос, но не е от налягането - от магнитите на говорителите е мазалото...

Добре, защо да е от магнитите при условие, че тонколоните се намират на около 3 метра от монитора. Дали определено е от това. Защо като слушам слабо музика не става това, за което говориш?

Link to comment
Сподели другаде

Ами, ако се замислим, как музиката се възпроизвежда от тонколоните слабо и силно ще си отговорим и този въпрос. Колкото по-силна музика, толкова по силен ток, толкова по-силно ел. магнитно поле. За телевизор и монитор CRT всичко написано по-горе е вярно. Остава да се експериментира с LCD монитор.
Link to comment
Сподели другаде

С написаното от теб съм напълн съгласен, но не ми става ясно при lcd монитора как въздейства. Нямаме тук нито кинескоп. Аз погледнах тази тема, допадна ми, но все пак, няма такова обяснение. Освен това, което е написано------

-------Едно от свойствата на течните кристали е това, че те се влияят от електрическия ток. Един особен вид на нематичните кристали е така нареченият естествено осукан нематик. Прилагайки електрически ток към тези течни кристали те ще се разсучат до различна степен в зависимост от текущото напрежение. Течните кристални дисплеи използват тези течни кристали, защото те реагират предсказуемо на електрическия ток по същия начин както управлението на светлината-------

да отговаря на по горните отговори.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...