Jump to content

Проблем при стартиране на CD/DVD ROM


KamiEl

Препоръчан пост

И това направих - не става.

 

Може да опиташ да преименуваш въпросния запис от NoDriveTypeAutoRun на NoDriveTypeAutoRun1 например. След това направи рестарт или Log Оff / Log Оn.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново! Появи ми се огромен проблем, след толкова опити сега един и същи файл не ми го чете нито от флашката нито от сидито, опитах се да върна системата от преди няколко дни, уж всичко наред, ама не ми чете файла, опитах с диска на уиндоуса да поправя, дава ми че версията която имам е по-нова от тази на диска, какво да правя?
Link to comment
Сподели другаде

Какъв е файлът и в какъв смисъл не го чете? Съобщение някакво?

 

Файла е част от програма, имам я записана на сиди и на флашка и неще да копира, пише че уиндоус няма достъп и е възможно да няма разрешение за този достъп, всичко друго ми копира или отваря /снимки, музика, др програми/

 

Пак го "поправих", сега пък ми излезе син екран с грешка 0х00000008Е, не мога нищо да правя с компютъра, не ме пуска в контрол панел, като включа кабела за интернета излиза синия екран и нищо, ако го оставя да не правя нищо пак така, мисля да направя нова инсталация да видиме какво ще стане.

 

И като рестартирам ми дава грешка, излиза ми прозорчето дето да изпратя информация за грешката или да откажа, аз отказвам, но докато не натисна да я изпратя не ме оставя намира, после я пращам и ми отваря един сайт, където пише че имам конфликт с някой хардуерен елемент и е добре да си направя копие на файловете, за да не ги загубя при срив на системата, това ме плаши, значи всеки момент може да се служи нещо ужасно, така ли да разбирам и като си помисля само заради някаква си настройчица за аутоплей

 

Слава богу вече действам и за сега няма син екран, но файла не го чете

Link to comment
Сподели другаде

Разкарай това:

+ CtrlMod20 c:\documents and settings\svetla\configuracion local\temp\ctrlat20.exe

 

Програмата показва всички стартиращи се с Windows обекти: програми, процеси, библиотеки, драйвери, услуги и още и още.

Link to comment
Сподели другаде

  • 10 months later...
Здравейте:Имам същият проблем с autoplay не работи в смисъл,че не тръгва само а трябва да го избирам сам.Пробвах в gpedit.msc и с 2-те опции "Not Configured" и "Disabled"и в "services.msc" услугата Shell Hardware Detection е включено на Automatic в регистъра стойностите на този ключ HKEY_Current_User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\NoDriveTypeAutoRun са съответно на Demical-323 а на Hexademical-143,но тях не съм ги пипал.Някой ако има идея как да тръгне въпросният autoplay нека пише?
Link to comment
Сподели другаде

Преди известно време имах същия проблем, само, че с флаш памет. Като поставях CD/DVD дискове, всичко си беше наред. Проблема се реши като постових инстолационния диск с Windows в записвачката, имам предвид XP понеже под VISTA ми направи впечатление, че не се изисква, и в Start>Run въвидох

sfc /scannow

След като приключи сканирането, рестартирах и всичко беше по старому. Явно се бе прецакал някой системен файл, понеже в регистрите всичко си бе наред.

Link to comment
Сподели другаде

При какви проблеми трябва да се пуска sfc /scannow?

 

При проблеми със системни файлове - повредени такива и/или подменени с неофициални, които причиняват проблеми / нестабилност на системата.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...