Jump to content

Някои игри не ми тръгват.


Vankata

Препоръчан пост

Аз вече дадох един форум на руски език, разгледай го.

За съжаление тук мога да помогна малко, защото отдавна нямам nVidia, а друга графична карта.

Ето го пак:

МИР NVIDIA Форум: http://www.nvworld.ru/php/index.php

Успех!

 

A, забравих за официалния форум на nVidia: http://forums.nvidia.com/

Виж този линк от форума (Games and Other Applications):

http://forums.nvidia.com/index.php?showforum=16

 

Sir William: Много ти благодаря за саитовете и форомите който ми даде ще отнеме много време докато ги прегледам но се пак багодаря.

 

Аз съм с FX 5700

Имам колекцийка от драйвери, в readme-то на най-старите от които пише това:

Твоята карта липсва в този списък както и в останалите от колекцийката. Това означава, че не са правени специално за твоята карта (не че няма да тръгнат).

 

Кои са най-подходящите е много труден въпрос. Ще поразпитам тук там, ще прегледам и ще ти кажа. Засега толкова.

 

 

Малиииииииииииииии моята карта е била много бъгава.Чак няма точно направени за нея драйвери :( .Оле нещо трябва да се направи по въпроса.Май ще покажа какво сте писали на майка ми и баща ми да се замислят малко не трябва ли да ми вземат нова карта. :) :P

Ще ви пиша дали ще се сдобия с нова карта.Но няма да е днес защото тях ги няма.След няколко дни ще ви кажа.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Vankata, чрез RefreshForce можеш да си настроиш за всяка резолюция колко Hz да поддържа. Това, че Auto Populate ти е избрал едни стойности не значи, че не можеш да ги смениш. Просто сменяш стойността и кликаш Apply. Пробваш играта и ако не стане, пак сменяш стойността и така докато не нацелиш правилния вариант.

 

ТУК ГРЕШИШ!

 

Ще ти дам само личен пример с моя монитор. 85 хц ги поддържа САМО И ЕДИНСТВЕНО при 1024Х168. При по-ниски резолюции и максмалната честота се намалява. И за това почти никога не мога да играя на 85 херца, защото рядко в игри използвам 1024Х768.

И не само при мене е така.

 

Vankata, пробвай да свалиш резолюцията на по-ниска да видим какво ще се получи и пиши тук...

Виждаме картина на кинескоп, когато електронните лъчове ударят и възбудят дадена фосфорна точка.

Изобразяването на картината се получава чрез задействане на точките по S-образна схема:

>----->----->

.................|

|

>----->----->

Това става МНОГО бързо за да добием представа за цялостност.

Докато лъчите направят пълен ход до долната част на кинескопа за да се върнат и да ударят горните точки отново, тези последните точки вече са изгаснали. Така се получава трепкането на мониторите при по ниски честоти на опреснение. Всъщност, честота на опреснение обозначава скоростта на лъчите, с която удрят точките. Колкото по-висока е тази скорост, толкова по-малко време дадена точка стои изгасена преди да бъде ударена отново. При 100Hz се получава пълен синхрон и се елиминира трепкането. Колкото по-висока е разделителната способност, толкова по-трудно е да се поддържа дадена честота на опрсняване заради многото повече точки, които трябва да се ударят и затова по-висока разделителна способност означава по-ниска максимална честота на опресняване. То и затова като се избира CRT монитор се търси такъв, който има може да поддържа високи честоти на опресняване при високи разделиелни способности.

 

Колкото до версията за драйверите, ще го повторя: най-добрите драйвери за GeForce 5xxx e 5х.хх серията. Например 53.03 или 56.72a, към които съм дал линк в предишен пост.

Редактиран от Night_Raven
Link to comment
Сподели другаде

[Изобразяването на картината се получава чрез задействане на точките по S-образна схема:

Не мога да си обясня защо, но ми когато съм си правил експерименти при резолюция по-малка от 1024 Х 768, 85 херца ми го маха от списъка с поддържаните. Даже си спомням в информатиката, мониторът трептеше и ми дразнеше очите и като тръгнах да го слагам на 85 го нямаше в списъка, чак като качих резолюцията на 1024Х768 тогава ми го изписа.

 

Наистина не знам.

Съжалявам ако бъркам! :huh:

Link to comment
Сподели другаде

Четох,четох и ми стана интересно.Ако позволите-един,два съвета и от мене:

1.Деинсталираш всякакви драйвери от компа ти(имам предвид за видеото) и то в SAFE MODE!

2.Почистваш регистрите с няколко програми за почистване на регистри(той Night_Raven,сега ще ти напише необходимите програми и линкове към тях)

3.После инсталираш драйверите за видеокартата от диска,който са ти дали с компа(става въпрос за диска ,който върви стандартно с картите на NVidia-един такъв,бял отгоре и с една полугола кака с крила,нарисувана отгоре).

4.След като си инсталирал драйверите,влизаш в опциите и настройките на видеото,където има готови създадени профили с настройки за много игри.Намираш си профила на играта,стартираш го и се пускаш да играеш(ти можеш исам да си създадеш собствен профил с необходимата ти честота на опресняване)

5.Ако в драйверите,които си инсталирал няма такива готови профили или няма възможност да се създадат нови,то тогава си дръпни и инсталирай драйвери 81.95 Forceware,и направи това,което ти посочих в т.4(с тези драйвери 81.95 съм пуснал 10-ина такива FX5200)

6.Инсталирай задължително и драйверите на монитора(по-горети бяха дали линк,ако ги нямаш на диск)

 

Поздрави :)

Редактиран от kokom
Link to comment
Сподели другаде

Четох,четох и ми стана интересно.Ако позволите-един,два съвета и от мене:

1.Деинсталираш всякакви драйвери от компа ти(имам предвид за видеото) и то в SAFE MODE!

2.Почистваш регистрите с няколко програми за почистване на регистри(той Night_Raven,сега ще ти напише необходимите програми и линкове към тях)

3.После инсталираш драйверите за видеокартата от диска,който са ти дали с компа(става въпрос за диска ,който върви стандартно с картите на NVidia-един такъв,бял отгоре и с една полугола кака с крила,нарисувана отгоре).

4.След като си инсталирал драйверите,влизаш в опциите и настройките на видеото,където има готови създадени профили с настройки за много игри.Намираш си профила на играта,стартираш го и се пускаш да играеш(ти можеш исам да си създадеш собствен профил с необходимата ти честота на опресняване)

5.Ако в драйверите,които си инсталирал няма такива готови профили или няма възможност да се създадат нови,то тогава си дръпни и инсталирай драйвери 81.95 Forceware,и направи това,което ти посочих в т.4(с тези драйвери 81.95 съм пуснал 10-ина такива FX5200)

6.Инсталирай задължително и драйверите на монитора(по-горети бяха дали линк,ако ги нямаш на диск)

 

Поздрави :)

 

 

kokom: благодаря ти за съветите.Сега ще ги пробвам.Но забелязах нещо като четох това което си написал не искам да казвам нещо много обаче ти обесняваш като на улигофрен.Честно не искам да се засягаш но така обеняваш сякаш аз за първи път сяда на компютъра.Просто имам този проблем и не мога да го оправя.Някои от вас мислят че може да се оправи много лесно но не е така питал съм много хора и те не знаят.Ще съм много щастлив ако се оправи но някак си ме засягаш като говориш така. <_<

 

Няма значение.Както и да е.

Редактиран от Vankata
Link to comment
Сподели другаде

Vankata,

извинявам се,ако така съм прозвучал :( .Даже не съм и помислил да назидавам някого(даже като чета обяснението ми за профилите е малко объркано,дано си разбрал какво точно имам предвид).Още един път се извинявам.

Описал съм стъпките по този начин(като точки),просто за да бъда максимално кратък и ясен.

Опитай да оправиш проблема така както съм ти посочил,мисля че ще стане.

Поздрави !

P.S. И наистина не забравяй и драйверите за монитора.

Link to comment
Сподели другаде

kokom :

Няма проблем прото исках да ти кажа.Аз съм ти много благодарен че се опитваш да ми помогнеш но само ти казах дано да не си се засегнал.Благодаря отново.Утре ще ти кажа какво е станало от това което си ми написал.

Link to comment
Сподели другаде

2.Почистваш регистрите с няколко програми за почистване на регистри(той Night_Raven,сега ще ти напише необходимите програми и линкове към тях)

Това малко ме озадачи. Предполагам си имал предвид, че като прочета поста и ще дам линковете? Ако е така, значи съм доста предсказуем. :D Или си имал друго предвид?

 

По темата:

1. Теглиш си (от тук) и инсталираш Driver Cleaner 1.5 Pro. Ако е бавно или има някакъв друг проблем, отвори тази страница и най-долу кликни върху основния download (mirror-a вече съм го дал като първи линк). Основният даунлоуд има antileech функция и не позволява директен линк към файла.

2. Деинсталираш си драйверите за видеокартата от Add or Remove Programs.

3. Дори и да не предложи, рестартираш компютъра и минаваш в Safe Mode (помпиш F8 след инициализация на IDE устройствата).

4. Стартираш си Driver Cleaner, от падащото меню си избираш nVidia (WDM и STEREO са други продукти) и кликаш Start.

5. От меню Tools старитраш Cab Cleaner. Driver.cab ще е избран по подразбиране, затова директно си натискаш Start за да изчистиш. Проверяваш в падащото мено дали има други .CAB файлове и повтаряш операцията и за тях. Така се махат всякакви файлове от драйвейрите на nVidia и ATI, които могат да бъдат използвани неправилно от Windows и да заменят тези, които се инсталират после.

Забележка: Чистенето на Driver.cab може да отнеме немалко време, имай търпение.

6. След приключване на тези операции си рестартираш компютъра в нормален режим и си инсталираш новите драйвери.

 

Без очистване на драйверите с Driver Cleaner все едно не се прави почти нищо. Единствено не е от критично значение ако се НАДГРАЖДАТ драйвери към по-нови и то от една и съща група. Например: от 53.03 до 56.72а. И все пак е желателно да се чистят ВИНАГИ. Така се осигурява правилното инсталиране и фунцкиониране на драйверите, които ще се слагат след деинсталацията на предишните.

Редактиран от Night_Raven
Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven:

 

Мерси много.Още не съм го пробвал това което си го писал защото не съм си свалил драйверите.Само да ги сваля и веднага ще го пробвам (според мен това което си написал е решението на проблема и само да се свалят тези драйвери веднага ще пробвам).Ще пиша какво е станало.

Link to comment
Сподели другаде

Това малко ме озадачи. Предполагам си имал предвид, че като прочета поста и ще дам линковете? Ако е така, значи съм доста предсказуем. :D Или си имал друго предвид?

 

По темата:

1. Теглиш си (от тук) и инсталираш Driver Cleaner 1.5 Pro. Ако е бавно или има някакъв друг проблем, отвори тази страница и най-долу кликни върху основния download (mirror-a вече съм го дал като първи линк). Основният даунлоуд има antileech функция и не позволява директен линк към файла.

2. Деинсталираш си драйверите за видеокартата от Add or Remove Programs.

3. Дори и да не предложи, рестартираш компютъра и минаваш в Safe Mode (помпиш F8 след инициализация на IDE устройствата).

4. Стартираш си Driver Cleaner, от падащото меню си избираш nVidia (WDM и STEREO са други продукти) и кликаш Start.

5. От меню Tools старитраш Cab Cleaner. Driver.cab ще е избран по подразбиране, затова директно си натискаш Start за да изчистиш. Проверяваш в падащото мено дали има други .CAB файлове и повтаряш операцията и за тях. Така се махат всякакви файлове от драйвейрите на nVidia и ATI, които могат да бъдат използвани неправилно от Windows и да заменят тези, които се инсталират после.

Забележка: Чистенето на Driver.cab може да отнеме немалко време, имай търпение.

6. След приключване на тези операции си рестартираш компютъра в нормален режим и си инсталираш новите драйвери.

 

Без очистване на драйверите с Driver Cleaner все едно не се прави почти нищо. Единствено не е от критично значение ако се НАДГРАЖДАТ драйвери към по-нови и то от една и съща група. Например: от 53.03 до 56.72а. И все пак е желателно да се чистят ВИНАГИ. Така се осигурява правилното инсталиране и фунцкиониране на драйверите, които ще се слагат след деинсталацията на предишните.

 

 

Ураааааааааааааааааааааааааа.

Стана сичко се оправи. :) B) :D :) Е хора много ви балгодаря за помоща сега вече се кефа на CS 1.6 но благодарение на вас ако ви нямаше намаше да мога да се радвам.Хора благословени да сте.БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГООООООООО

 

Night_Raven:

Ти си невероятен.Само ми кажи как да ти се отблагодаря и ще го направя.

И ако на някои му стане такъв проблем да знае че верното решение е това което е дал Night_Raven

 

 

Още един път БЛАГОДАРЯ ВИ.Незнаете колко съм щастлив в този момент. :) :) :D :P :D :D

Link to comment
Сподели другаде

Не е нужно да се отблагодаряваш. Радвам се, че сме помогнали. Все пак заслугата не е изцяло моя, тя е, малко или много, на всички взели участие във дискусията. Идеята на форумите по принцип е именно такава - да се помага на хора с проблеми и да се обменят познания и съвети. Редактиран от Night_Raven
Link to comment
Сподели другаде

Аз съм благодарен на всеки които се включи в тази тема и ми помогна (не съм искамл да кажа че ти единствено си ми помогнал , то си личи 3 страници тема и пак ще кажа аз съм благодарен на всеки които се включи и се опита да ми помогне).Да живее форума Softvisia.com/forums
Link to comment
Сподели другаде

Цитат(kokom @ 21 Apr 2006, 20:44) *

 

2.Почистваш регистрите с няколко програми за почистване на регистри(той Night_Raven,сега ще ти напише необходимите програми и линкове към тях)

 

Това малко ме озадачи. Предполагам си имал предвид, че като прочета поста и ще дам линковете? Ако е така, значи съм доста предсказуем. biggrin.gif Или си имал друго предвид?

Night_Raven,прочел съм много твои постове в Kladata и ми е направило чудесно впечатление,че винаги когато препоръчвш нещо,даваш и линкове към съответните програми(та затова и сега така съм написал).Това имам предвид,и това за мене е похвално(аз обикновенно бързам инямам време да доизпипвам така постовете като тебе,та затова разчитах,че ще препоръчаш правилните програми)

Vankata, и аз като Night_Raven съм доволен,че сме ти помогнали!

Поздрави :D

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
Здравейте! И аз имам такъв проблем с драйвери ли незнам преинсталирах Windowsa обаче ми излезне една грешка Detecting IDE driver... и незнам какво ще рече това? Мойта видео карта е (NVIDIA GeForce4 Ti 4200 with AGP8X ) свалих някви драйвери 93.71 и сега пускам CS 1,6 и има някакви петна, а преди си вървеше перфектно също и фифа 2008 преди вървеше перфектно сега некви ленти и бъгове се получават на какво ще се дължи това драйверите ли грешката която написах ли ???
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...