Jump to content

ПОМОЩ - Проблем при свързване с интернет


Препоръчан пост

:crosseyes1: Здравейте,

призлява ми от интерент доставчици. От град Раднево съм и изборът на такива е просто под всякаква критика. Въпреки всичко се спрях на Верея кабел. И от ми започнаха проблемите. идват техниците да ми пуснат интернет и ми казват: имате проблем с компютъра, най - вероятно не работеща лан карта. От там аз тичам да ми сменят лан картата и какво мислите, че установяваме. Всичко си работи и даже интернета пуснахме, само, че на БТК. За всеки случай сложихме още една лан карта, направиха ми всички настройки и в очкване да имам връзка с интернет, пак стария проблем. Няма такава

 

ПОМОГНЕТЕ

 

ми да разбера на какво може да се дължи това. На старт лентата, където са двете мониторчета ми отчита, че имам връзка, и от време на време премигват, както, когато интеренета е налице. А като си опитам да заредя някоя интернет страница..., си оставам само с желанието.

 

Ако имате някаква идея на какво може да се дължи това, моля помогнете ми!

Link to comment
Сподели другаде

... На старт лентата, където са двете мониторчета ми отчита, че имам връзка, и от време на време премигват, както, когато интеренета е налице. А като си опитам да заредя някоя интернет страница..., си оставам само с желанието....

 

 

Ох горкия, как бих искал да ти помогна, но едва ли някой от разстояние ще може да ти оправи проблема.

Вероятно, не е правилно адресирана мрежовата карта, но това хората от фирмата трябва да ти го оправят - те трябва да знаят разпределението на адресите си...

Един съвет, не се отказвай да ги гониш. Ако плащаш за услуга, то си я искай в противен случай звъни на 0700 22 111 - Комисия за защита на потребителите

Link to comment
Сподели другаде

И аз съм на кабелен нет (LAN).Пробвай с рестартиране на мрежовата/те връзка/и (да ориемем, че имаш само 1). И така, цъкаш в/у мониторите дето "попремигват" с десен бутон и даваш "Open network Connections". После в/у връзката цъкаш "disable", изчакваш иконката да стане сива и после пак с десния бутон цъкаш "enable". Изчакваш да се премахне хиксчето от иконката и проверяваш дали имаш нет. Тази процедура правя всеки път (само че с network bridge-a, защото имам 2 лан карти - едната е за кабела за нета, а другата е за лаптопа), когато си пусна компютъра, за да имам нет, иначе IP-то ми не идва. Когато имах само 1 връзка - за домашния, нета ми идваше автоматично. Накарах админа да ми го оправи, но и той неможе :bored: . Това е моя съвет от мен. Пробвай го, ако стане - добре, ако се премахне проблема - още по-добре :) А ако някой знае как да си оправя моя проблем (обяснен по-горе), да пише :help:
Link to comment
Сподели другаде

Приетел,проблемът ти не е в лан-картата, а в доставчика ти!

Обади им се и кажи, че си сменил ланката, оттам ще я разпознаят и нетът трябва да ти тръгне в рамките на 20 мин.

Я кликни върху start-бутона, след това кликваш върху Run и ще ти излезне прозорецът на Command Prompt.

Там напиши ipconfig и кликни Enter!

Ако ланката ти работи и разбира се си въвел настройките правилно трябва да ти излезнат.

Сега ще пуснем един пинг, за да се уверим, че проблемът със сигурност е в доставчика ти.

Изпиши: Ping и числата от DNS и отново Enter.

***След като изпишеш Ping имаш интервал, и тогава въвеждаш числата от DNS+Enter накрая!

Изпише ли ти Request time out, това означава, че до теб не пристига никакъв сигнал от сървъра и проблемът ти е в доставчика.

 

Ако ланката ти не бачка, след изписването на ipconfig няма да ти излезнат настройките!

По-този начи можеш да разбереш, кога ти е изгоряла ланката и не работи.Излезнат ли ти настройките, проблема ще го търсиш в доставчика ти!

Успех, и пиши ние сме насреща, и с каквото можем ще помагаме! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря на всички, че се отзовахте. Все още съм без нет. Очаквам днес към 17:00 часа вече да имам, а до колко ще е факт, и аз не знам. Ако възникне пак нещо ще пиша.

 

Блгаодаря Ви още веднъж!

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...