Jump to content

Mozilla Firefox 3.0 и "Деня на голямото сваляне"


Препоръчан пост

Вече започна "деня на голямото сваляне" и скоро ще видим дали сървърите на Mozilla са издържали, а не като нашите на Софийските детски градини и на Матурите на Минитерството на образованието и науката. :(

Аз вече успях да се класирам, след 5 минутно чакане, с "официалната версия на Mozilla Firefox 3.0", въпреки че в нашия сайт я имахме . Но къде е тръпката, ако не участваш в шоуто :thumbsup:

 

И какво, 3.0 с "девствена, за сега нула", но с интересен външен облик, доста малки, но приятни добавки и на пръв поглед по-бърз браузер от стария, с обещания за по-безопасно сърфиране в Интернета. Поживём – увидим( We shall see what we shall see)

Жалко, че за момента не намерих българска версия - не че се притесних толкова, но при толкова много езици и да няма БГ-то, малко е подтискащо...

Link to comment
Сподели другаде

Вече започна "деня на голямото сваляне" и скоро ще видим дали сървърите на Mozilla са издържали, а не като нашите на Софийските детски градини и на Матурите на Минитерството на образованието и науката. :(

Аз вече успях да се класирам, след 5 минутно чакане, с "официалната версия на Mozilla Firefox 3.0", въпреки че в нашия сайт я имахме . Но къде е тръпката, ако не участваш в шоуто :thumbsup:

 

И какво, 3.0 с "девствена, за сега нула", но с интересен външен облик, доста малки, но приятни добавки и на пръв поглед по-бърз браузер от стария, с обещания за по-безопасно сърфиране в Интернета. Поживём – увидим( We shall see what we shall see)

Жалко, че за момента не намерих българска версия - не че се притеских толкова, но при толкова много езици и да няма БГ-то, малко е подтискащо...

Аз си я свалих и от сайта и от фтп-та(за да направа мирър при нас :Р )

За момента няма да я слагам, защото някои добавки не бачкат ;)

Аз не ползвам софтуер на български, с леки изключения, но и аз бях учуден че е спряна бг поддръжката и не знам все още причината :/

Link to comment
Сподели другаде

Нищо против браузъра, но при целия този шум, който се вдигна около него (който може да се сравни дори със шума около Vista), Firefox трябва да предлага доста нововъведения и екстри, т.е. да е нещо значително по-добро. По първите впечатления на познати, които го пробват, май далеч не е това, което е трябвало да бъде. Имам двама познати, които го пробваха, но се върнаха на 2.0.0.14.
Link to comment
Сподели другаде

Ами всъщност подобренията са Вътре в него... ;) визуалната тема е сменена в общи линии за Уиндноуските потребители, но вътре ядрото е доста преработено и борави до 3 пъти по-бързо от 2-ката с джава скриптовете и т.н. също рендира по-бързо и всякакъв такъв род щуротии, доунлоуд мениджъра е доста усъвършенстван и приятенм както и нанчина по който е направено падащото меню с въвежданите адреси... :)

Абе като цяло съм много по-доволен от 3-ката, още от бета 2 ... Забелязвам също така, че няма проблема с флаш плеъра ( говоря за линукс спецялно) при който процесора се това страшно много дори от 2 мижави банера... и още някой подробности, но те не са толкова важни .:)

Link to comment
Сподели другаде

Браузера на пръв поглед е добър, ама как така го има на измисления македонски език, а да го няма на български. Даже и сега като пиша този коментар не ми работи спелинга и подчертава с червено почти всички правилно написани думи.!!??
Link to comment
Сподели другаде

Като цяло съм доволен, още от beta 3, но не виждам голяма разлика между beta 3 и Final. Иначе с някой изключения всичко си работи ( поне за сега ) много добре. Зарежда, малко по-бързо от 2.0.0.14 но защо на сайта на htp://Softvisia.com го оклепва?
Link to comment
Сподели другаде

Като цяло съм доволен, още от beta 3, но не виждам голяма разлика между beta 3 и Final. Иначе с някой изключения всичко си работи ( поне за сега ) много добре. Зарежда, малко по-бързо от 2.0.0.14 но защо на сайта на htp://Softvisia.com го оклепва?

btw RC3 и Final по размер са абсолютно еднакви :)

Бутоните за логин и забравена парола, наистина падат нещо по-надолу :/

Да видим миленски какво ще каже ;)

Link to comment
Сподели другаде

По необяснима за мен причина процесора ми със Firefox 3 вие като фуражомелка , това ме принуди да пробвам и други браузари .

Оказа се че проблема ми е само с Мозила , Опера вече си има нов почитател ... :crazy:

Link to comment
Сподели другаде

По необяснима за мен причина процесора ми със Firefox 3 вие като фуражомелка , това ме принуди да пробвам и други браузари .

Оказа се че проблема ми е само с Мозила , Опера вече си има нов почитател ... :crazy:

Да, при мен положението е същото :crosseyes1: При 5 напълно отворени таб-а и не-работене по отворените сайтове ми товари процесора на 90-95% :crosseyes1: Идей, от какво може да е това?

Link to comment
Сподели другаде

Да нямаш предвид 3-ката? :)

Да, оправих го, мерси !

 

Да, при мен положението е същото :crosseyes1: При 5 напълно отворени таб-а и не-работене по отворените сайтове ми товари процесора на 90-95% :crosseyes1: Идей, от какво може да е това?

Флаш плеъра...

Link to comment
Сподели другаде

Да, при мен положението е същото :crosseyes1: При 5 напълно отворени таб-а и не-работене по отворените сайтове ми товари процесора на 90-95% :crosseyes1: Идей, от какво може да е това?

 

Чесно казано нямам представа , отдавна се бях заканил да го сменям и това ми даде добър повод .

Пробвай някой друг , аз лично се прехвърлих на Опера , малко е трудно в началото защото навиците са голяма работа но се свиква .

Link to comment
Сподели другаде

Поради честите оплаквания, че Firefox 3.0 е тежък, реших да го пробвам. Наистина се забелязва много солидна активност нa ContextSwitch Delta параметъра - средна стойност около 1150, което е невероятно много за браузър, който в момента не би трябвало да прави нищо. Стандартната активност на процесора също скачаше отвреме навреме на 60-70%, заедно с която ContextSwith Delta скачаше над 2000. И това при 4 отворени таба: www.softvisia.com, www.cdfreaks.com, www.dir.bg и www.google.com (първите 4 сайта, които ми хрумнаха). Явно от Mozilla оптимизацията са я докарали повече на думи този път.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...