Jump to content

Препоръчан пост

Свалих си HDD life, защото харда ми цепи, смисъл лампичката на HDD светва на интервал през 5 секунди и цикли леко, и ми пепоръчаха тази програма, и ето какво излезна http://i.data.bg/08/06/11/999183_orig.jpg И сега незнам, какво ще рече този проблем ? Ще бъда благодарен, ако някои ми разясни малко за какво става на въпрос и евентуално, какво мога да направя !
Link to comment
Сподели другаде

Възможно е хард дискът да предава богу дух. Включи S.M.A.R.T. опцията в BIOS-а и то би трябвало да си каже още по време на зареждането дали има проблем, макар че по всяка вероятност HDDlife е права. Бъди готов за смяна на твърдия диск.
Link to comment
Сподели другаде

Ами при положение, че още не е скапан съвсем, може да се копира на друг твърд диск или да се запише на дискове, все едно въпросният твърд диск е в изправност. Просто трябва да се направи възможно по-скоро.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Аз за да не пускам нова тема ще пиша тук :)

Та на лаптопа от който пиша и който не е мой възникна един проблем и не мога да разбера какъв всъщност е...

Като отворя My Computer изглежда по следния начин:

http://i60.photobucket.com/albums/h2/surf_lady/D.jpg

Като отворя Д-то и няма абсолютно НИЩО. Нито скрити файлове, папки... НИЩОо0о...

От какво може да е някой знае ли и как мога да го оправя???

Мисля си че ни е налегнало някое вирусче ама знам ли... Ако му дам десен бутон и формат ще форматира само него дял или целия хард? Не ми се е случвало преди и само мога да гадая какво е и как може да се оправи, но дали в действителност е така и ни най-малка идея си нямам...

Благодаря много предварително на отзовалите се :)

Link to comment
Сподели другаде

Това е специалният recovery дял, който идва с повечето нови мобилни компютри. Използва се за възстановяване на компютъра, когато има проблем с операционната система.

 

Ако му дам десен бутон и формат ще форматира само него дял или целия хард?

 

Не е желателно да форматираш recovery дяла, защото може да ти потрябва.

 

Та на лаптопа от който пиша и който не е мой възникна един проблем и не мога да разбера какъв всъщност е...

 

Искаш да кажеш, че преди се виждаха файлове в D:\? Обикновено recovery дялът се прави скрит с цел защита на данните, които съдържа.

Link to comment
Сподели другаде

Мен пък ме кефи големината на дял Ц..... представям си какво ще е положението с някое НР, което има 500ГБ....като цяло ги трия (за recovery дяловете говоря). Не заради друго, ами ползата от тях е минимална, а опасността от загуба на данните, дори когато харда е разделен на повече дялове е повече от 95%...

Пресен пример: Днеска се наложи преинсталирането на лаптоп Toshiba и понеже на харда на клиента клиента (HDD 120гб) беше разделен на два дяла по 50-51ГБ и един скрит рекавъри дял) инфото на клиента на втория дял беше около 3-4гб, което метнах на едно двд и реших да опитам възможностите за възстановяване (такова нещо не съм правил никога, но определено няма да го повторя!). Минах през един "магьосник" (английската дума - wizard" по си ме кефи, но това е друга тема...) и впечатлението, с което останах беше че единствено информацията от системния дял ще бъде изтрита. Започна процеса по възстановяване, по едно поиска диска, който върви към комплекта, сложи си програмите и след около 30 минути (може и по-малко да е било като време) имах чисто нова виста, която трябваше единствено да се активира и един абсолютно празен дял Д.... дето се казва честито на печелившите.

И понеже си начесах крастата, влезнах с едно диск-че Acronis Disk Director, мацнах рекавъри дяла носещ гръмкото име - WinRE, и клиента получи още 11ГБ дисково пространство - бонус към дял Д, което да избичи с чалга......

Това според мен е ползата от подобни дялове и дискове, където някой "специалист" е избивал комплекси по обществено полезен труд....

Link to comment
Сподели другаде

Искаш да кажеш, че преди се виждаха файлове в D:\? Обикновено recovery дялът се прави скрит с цел защита на данните, които съдържа.

Искам да кажа че като му дам Folder Options--->Show hidden files и не ми дава нищо там.

Вярно имаше нещо Recovery в Д-то, но се пробвахме да го преместим в С-то и пак нищо не стана. Стои си със същата големина...

Какво да направя за да си върна мястото?? Почна да ме дразни вече така :) 12 GB не са малко място...Как да го възстановя?? :)

Благодаря предварително

Link to comment
Сподели другаде

Както вече беше споменато това е възстановителен дял на HP. Ако наистина не го искаш, можеш да си го прибавиш към C: чрез Acronis Disk Director и евентуално да си нацепиш харда като цяло. И все пак, този дял може да се окаже полезен, ако се съсипе Windows. Възстановяването от него е доста по-бързо отколкото инсталация от диск. Разбира се ако това не те бърка, можеш да правиш каквото пожелаеш.
Link to comment
Сподели другаде

Аз бих направил следното, за да въведа ред в системата (уточнение - правил съм такива неща само под XP):

1. Гледам, че има само един дял. Всички снимки, музика, филми, документи и пр. ги прехвърляш на външен хард, на дял С: да остане само онова, което има отношение към ОС и инсталираните програми.

2. Инсталираш Acronis True Image.

3. Създаваш Secure Zone, като нужното пространство се взима от дял С:

4. Правиш имидж на ОС, в Secure Zone.

Операциите дотук не са задължителни, а в случай, че нещо се обърка по-нататък.

5. Снабдяваш се с Hiren's BootCD.

6. Boot-ваш от гореспоменатия диск и с помощта на Partition Magic или друга програма форматираш дял D: и го присъединяваш към C:

7. Намаляваш размера на новополучения дял C: до толкова, колкото ти е необходимо, а от полученото Unallocated пространство създаваш нов дял D:

Вече в Windows среда връщаш на дял D: нещата от т.1

Разбира се, всичко това правиш на собствена отговорност.

Link to comment
Сподели другаде

Хе Хе Хе значи аз като си взимам лаптоп ще знам да си го взема с по-големичък хард, въпреки че мене Вистата като цяло не ме кефи особенно и бих я махнала...

И все пак, къде са тия файлове за възстановяване щом като аз не виждам как и какво има в този диск Д?? Как така са сложени, а пък аз не мога да ги видя или поне не и по начините които знам (така като се замисля той май е само един) ???

Link to comment
Сподели другаде

Хе Хе Хе значи аз като си взимам лаптоп ще знам да си го взема с по-големичък хард, въпреки че мене Вистата като цяло не ме кефи особенно и бих я махнала...

Винаги е добре да имаш по-голям хард, но разпределението също е важно - никога не го прави само с един дял, както в случая, защото при преинсталация заминава всичко.

Колкото до Виста - не забравяй, че си плащаш за нея - включена е в цената на лаптопа. Ако ще я махаш, вземи си лаптоп без ОС.

И все пак, къде са тия файлове за възстановяване щом като аз не виждам как и какво има в този диск Д?? Как така са сложени, а пък аз не мога да ги видя или поне не и по начините които знам (така като се замисля той май е само един) ???

Не знам каква програма използуват HP за recovery, но и при Acronis не можеш да влезеш в Secure Zone през Windows, а само през самата програма. Странното е, че този дял е видим, трябва да е скрит.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...