Jump to content

USB Wireless Настройки за Windows XP


Препоръчан пост

Сега нали сме в сезона на грамотевичните бури.

Вече втора седмица по-ред нета ми изчезва, а след това чакам по два-три дни да го оправят.

Пренудих се да си купя USB Wireless, (защото не искам да си сменям оператора) - някакъв си RT73 или Еdimax EW-7318USg b/g w/RS-SM

(незная, какво ще рече).

Инсталнах го, закърфичих го и той веднага намери няколко не крептирани връзки с над 70% качество и оттук на сетне започнаха родилните мъки.

За жалост има много оскъдно (и не на български) инфо- единствено за самото инсталиране и нищо за настройките, които очевидно трябва да се направят. Направих каквото можах, но стигнах до там, че като му задам да се свърже примерно с "Freebg.net" ми изписва следното "На вашият компютър не беше усвоен IP-адрес"

Изчетох в "SoftVisia" де що намерих за проблеми с безжичните връзки при лаптопите, но нищо- всеки казва "оправих го" или "оправи се", но никой не казва как...

Давайте идей а аз ще пробвам всичко наред.

Мерси в аванс!

Link to comment
Сподели другаде

Най-вероятно тези мрежи са отворени и некриптирани, но ограничени по MAC адрес, т.е. твоята машина не е в списъка на разрешените и затова не ти се присвоява IP адрес. :lookaround:

 

Препоръка: Едва ли има вече "глъмпери", които да си оставят отворена, некриптирана и нефилтрирана локална мрежа, освен ако не е с търговска цел... :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Виж ТОВА

Да, може и да има "безплатен обяд", но ти не пишеш, че искаш да се свържиш точно с мрежата на Freebg.net.

 

Инсталнах го, закърфичих го и той веднага намери няколко не крептирани връзки с над 70% качество и оттук на сетне започнаха родилните мъки.

 

Та тези точки, са вероятно лични рутъри и моето мнение по-горе е в сила. А ако става въпрос за Freebg.net, не мога да кажа, защото не съм я ползвал. Но това са безплатни Hot Spots...

Само предположения на основата на опита ми -вероятно поне трябва да имаш регистрация за работа в мрежата.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Значи Докторе, до-колкото разбирам- умирам излекуван :blink:

Абе по-добре късно, отколкото никога...все пак има отговор и за твоята болежка и тя се намира точно в сайта им: http://freebg.net/faq.html

Link to comment
Сподели другаде

Аз ползвам този нет на лаптопа от време на време, но за да го хвана, трябва да отида с лаптопа на прозореца в другата стая и да кибича там през цялото време (на 6-тия етаж съм в блок във Варна).

 

И така, 1во избираш freebg.net или novo.bg при безжичните връзки и цъкаш "connect". За да имаш що годе нормална връзка, трябва долу в жълтото балонче да ти изписва "Excellent". Това се равнява на около и над 90%. Трябва рутера ти да има пряка връзка към точката (ако може дори да е изнесен на перваза :P), защото сигнала не минава през стени, а през прозорци малко спада. Ето ти ориентировъчните точки във Варна: http://novo.bg/services-sub.html .

След това влизаш в Internet Explorer и въвеждаш примерно www.google.bg. Автоматично ти се появява страницата на freebg.net или novo.bg. Правиш си регистрация.

Всеки път когато си стартираш компа и влезеш в интернет, ще трябва да въвеждаш име и парола по същия начин както направи регистрацията. Препоръчвам ти когато влезеш в акаунта си, да минимизираш този прозорец и да не го затваряш, а когато се ровиш из сайтовете да си отваряш нов прозорец, защото може да се наложи постоянно да въвеждаш името и паролата. И това е общо взето.

 

Ето плюсовете и минусите:

 

Плюсове:

-Имаш нет постоянно

-Безплатен е.

-Могат да се разглеждат уеб страници, ICQ, интернет радио и други: http://freebg.net/services.html

-Може да се използва Skype! (бъди търпелив)

 

Минуси:

-Липса на запомняне на името и паролата

-Реклами преди всяко цъкане на линк!

-Ограничение до 1GB трафик според сайта на freebg.net (не съм го пробвал)

-Немогат да се теглят торенти

-Обикновени файлове с голям размер дават грешки и спират да се теглят

-Skype товари доста връзката

 

За друго не се сещам сега. Ако има нещо, пиши.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...