Jump to content

Търся програма за запис на десктопа СЪС ЗВУК


Препоръчан пост

Здравейте, търся програма, която да записва действията на десктопа във видеофайл СЪС ЗВУК, обаче. Много търсих из нета и единственото което открих беше "DesctopActivityRecorder", която обаче Касперски ми засича като вирус+ която след инсталация не може да се пусне дава грешки. Ще съм ви много благодарен ако ми кажете за работеща програма (много е важно да записва звука синхронно с видеото). Предварително благодаря на всичко за помощта.
Link to comment
Сподели другаде

Pantockrator, Благодаря ти за отговора. Малко е бавничка програмата, записва файла в някакъв "свой" формат, и после е нужно конвертиране в avi, но вграденият конвертър е бавничък. Искаше ми се нещо по-бързо ( ако въобще съществува ). :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

CamStudio - нямам представа до колко е добра. А пък и Camtasia-та не ми се струва бавничка - Можеш да си записваш колкото време искаш, след това да си прегледаш записа и да решиш дали да го запишеш, което е голям плюс :) Но дано тази свърши работа. Успех
Link to comment
Сподели другаде

CamStudio - нямам представа до колко е добра. А пък и Camtasia-та не ми се струва бавничка - Можеш да си записваш колкото време искаш, след това да си прегледаш записа и да решиш дали да го запишеш, което е голям плюс :) Но дано тази свърши работа. Успех

 

 

Благодаря, програмката е идеална- безплатна и удивително бърза + веднага записва файла в avi. Качеството на записа е определено по-лошо от Camtasia, обаче имайки предвид другите плюсове е много добре.

Link to comment
Сподели другаде

Качеството на записа не зависи от програмата, а от избрания кодек за запис и настройките на параметрите му. Ако ти трябва максимално качество и минимално натоварване, можеш да пробваш lossless кодека на CamStudio, който можеш да свалиш от официалната страница на програмата. И все пак за lossless видео кодек за подобни цели най-добрият си остава MSU Lossless Video Codec, който е също много бърз, а дава най-доброто ниво на компресия измежду кодеците без загуба на качество (lossless).
Link to comment
Сподели другаде

Качеството на записа не зависи от програмата, а от избрания кодек за запис и настройките на параметрите му. Ако ти трябва максимално качество и минимално натоварване, можеш да пробваш lossless кодека на CamStudio, който можеш да свалиш от официалната страница на програмата. И все пак за lossless видео кодек за подобни цели най-добрият си остава MSU Lossless Video Codec, който е също много бърз, а дава най-доброто ниво на компресия измежду кодеците без загуба на качество (lossless).

 

Благодаря за пояснението Night Raven, свалих MSU Lossless Video Codec, избрах го в video options, обаче ми дава грешки, не мога да разбера къде е проблема? Ето шотчета с грешките:

post-1431-1212612369_thumb.jpg

post-1431-1212612373_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Може би записваш в някоя нестандартна разделителна способност. Ако не искаш да снимаш целия екран, а само даден район, ползвай фиксирания, за да си сигурен, че разделителната способност ще е някоя от стандартните.
Link to comment
Сподели другаде

Пак същия проблем, работи нормално само с тези кодеци: "Cinepak codec by Radius", "Microsoft Video 1", "ffdshow Video Codec". Опитах се да видя в официалната страница някакви кодеци, обаче страницата не работи. :(
Link to comment
Сподели другаде

1. Аз съм записвал успешно (цял екран) с Microsoft Video 1, DivX, XviD, CamStudio Lossless Codec и MSU Lossless Video Codec, така че проблемът явно е по-скоро при теб.

2. Сайтът на CamStudio си работи.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...