Jump to content

Нямам диск С: и ми изчезна иконкта за IE


Препоръчан пост

Вече не знам какво става с този компютър, в частнот Windows. Д преди малко говорих за това Windows Defender не се обновява..., някак си реших проблема. Сега ми изчезна отметката за IE в Properties -> Desktop http://img360.imageshack.us/img360/5208/63950055zd8.png

 

И накрая, за да не правя нова тема, а може би трябва, възможно ли е OS да не е на диск С (т.е. да няма такъв) http://img134.imageshack.us/img134/2456/97143460rq9.png

 

:blink: :crosseyes: :help:

Link to comment
Сподели другаде

Юзъра, който ползваш админски ли е ?

Само ти ли ползваш компютъра или и друг се рови ? Дяла С може да се скрие чрез регистрите, за това питам дали само ти работиш на него.

Link to comment
Сподели другаде

Юзъра, който ползваш админски ли е ?

Само ти ли ползваш компютъра или и друг се рови ? Дяла С може да се скрие чрез регистрите, за това питам дали само ти работиш на него.

Само аз си ползвам компа, и ми акаунта ми е с админски права.

 

Виж из инсталираните ъпдейти за KB943460 и го деинсталирай, ако го имаш.

Нямам го.

 

Сега, може би дължа някакво обяснение на случилото се:

 

И така, преинталиран и с Noton Ghost се пробвам да напрвя бекъп на инсталацията, съответно той си направи дял С: на FAT32 с големина 15МБ и ме накара да преинсталирам, като при преинсталацията изтрих този дял ( С: ) и останаха D: и E: . Има ли възможност това да се оправи?

 

За иконката на IE, Ползвам Your Uninstaller и той откри някаква грешка при IE след като я "оправи" вече нямаше място за отметка.

 

Всичко това поправимо ли е?

Link to comment
Сподели другаде

Това с Ghost не го схванах. Ще може ли пак да обясниш? В Disk Management какви дялове се виждат? Пробвал ли си Partition Magic или подобна програма?

 

Аз често споменавам, че програми като Your Uninstaller! са непотребни и може би дори вредни (както е в случая), но кой ли чете.

Link to comment
Сподели другаде

Aми при опита да направи бекъп на преинсталацията Ghost , сам си създаде някакъв дял С: под DOS на форматиран на FAT32, и при всяко стартиране ме питаше как да ми пусне компютъра - под DOS или под Windows. Тогава го преинсталирах на ново и има опция да изтрия дял С:, както и направих. Сега ми останаха D: и E: .
Link to comment
Сподели другаде

Не може да има повече от един дял C:. Може би аз съм тъп, може би е защото не съм работил с Ghost, но продължавам да съм в мъглата по отношение на случилото се. Т.е. все още не мога да схвана какво точно е станало. И все пак ще е добре да кажеш какво се вижда под Disk Management и евентуално под Parition Magic/Disk Director Suite (да направиш по 1 шот), може да влее малко светлина.
Link to comment
Сподели другаде

Aма, няма два дяла С: Единият е D: дугият е E: Mакар че разпознава D: като С: по-горе съм дал шот как изглежда картината в момента, даже не мога да си инсталирам една програма защо й е зададено да търси С: където да се инсталира, а такъв няма физически. Това, което създаде Ghost беше С:. Той избута другите с по една буква напред, и след като го изтрих останах без С:.
Link to comment
Сподели другаде

Е , аз пък не разбрах защо си го изтрил Дял C. При положение че си го изтрил и имаш Д и Е , по всяка вероятност ХП-то ти е в/у Д. . Ако Уиндоуса ти е инсталиран в Д всичките ти инсталации отиват в Д:\Program files по подразбиране. Ц-то Може да го създадеш наново с партишан меджик или друга подобна програмка или да му видиш състоянието... :) Ако има още нещо питай.
Link to comment
Сподели другаде

Е , аз пък не разбрах защо си го изтрил Дял C. При положение че си го изтрил и имаш Д и Е , по всяка вероятност ХП-то ти е в/у Д. . Ако Уиндоуса ти е инсталиран в Д всичките ти инсталации отиват в Д:\Program files по подразбиране. Ц-то Може да го създадеш наново с партишан меджик или друга подобна програмка или да му видиш състоянието... :) Ако има още нещо питай.

Защото беше 15 Мб и на FAT32 при всеки рестарт питаше коя OS искам - DOS или Windows. Като му кажа че искам Windows и забиваше. За това го махнах. Иначе, да всичко е на D:\Program files . Но имам една програмка ( за GSM-a ) която си пищи за С:

Link to comment
Сподели другаде

И все пак ще може ли да видим една снимка под Disk Management, че това което показва Моя компютър не е толкова достоверно.

Също е ще е добре да опишеш:

1. Напиши какви дялове си имал преди операцията с Ghost-a

2. Какво точно си направил с Ghost-а (постарай се описанието ти да не е САМО едно изречение)

3. Напиши версията на Ghost-а, която си ползвал.

4. Архива, който си (на)правил под windows или DOS си го правил.

 

ПП Сега да кажа и какво си МИСЛЯ че съм разбрал: Инсталирал си WinXP, след което си решил да направиш едно архивче на системата, ползвайки услугите на Norton Ghost. Тук вече става интересно - Ghost-a решава да ти прецака системата и си създава нов дял, слагайки му буква С. При всяко всяко зарежда на Win-a, ти се показва едно меню, където ти предлага избор между DOS и WINDOWS. На теб ти писва от левашката работа, която е свършил Ghost-a и решаваш че една преинсталация ще реши проблема. По-време на инсталацията ти се дава възможност изтриеш дяла (предполагам си използвал DELETE, вместо FORMAT) и си довършил инсталирането на WIN-a и в момента положението ти е такова че нямаш дял С, а само дялове D и Е (това показва втората снимка от първото ти мнение), като отново се предполага, че системната ти информация се намира на дял D.

Link to comment
Сподели другаде

И все пак ще може ли да видим една снимка под Disk Management, че това което показва Моя компютър не е толкова достоверно.

Също е ще е добре да опишеш:

1. Напиши какви дялове си имал преди операцията с Ghost-a

2. Какво точно си направил с Ghost-а (постарай се описанието ти да не е САМО едно изречение)

3. Напиши версията на Ghost-а, която си ползвал.

4. Архива, който си (на)правил под windows или DOS си го правил.

 

ПП Сега да кажа и какво си МИСЛЯ че съм разбрал: Инсталирал си WinXP, след което си решил да направиш едно архивче на системата, ползвайки услугите на Norton Ghost. Тук вече става интересно - Ghost-a решава да ти прецака системата и си създава нов дял, слагайки му буква С. При всяко всяко зарежда на Win-a, ти се показва едно меню, където ти предлага избор между DOS и WINDOWS. На теб ти писва от левашката работа, която е свършил Ghost-a и решаваш че една преинсталация ще реши проблема. По-време на инсталацията ти се дава възможност изтриеш дяла (предполагам си използвал DELETE, вместо FORMAT) и си довършил инсталирането на WIN-a и в момента положението ти е такова че нямаш дял С, а само дялове D и Е (това показва втората снимка от първото ти мнение), като отново се предполага, че системната ти информация се намира на дял D.

Не знам, как се прави снимка под Disk Management :blush:

 

1.Дяловете бяха C: и D:

2.Пробвах да направя бекъп на новоинсталираният Windows - дадох му Backup - дял С: името на файла и мястото. И стана бозата

3.Версия на Norton Ghost 2003.775

4.Архива започнах да правя под Windows, след което излезна съощение, че трябва да рестартирам. После почна под DOS но заби и така и не го довърши.

 

За това, което си си направил като изводи си на 100% прав

Link to comment
Сподели другаде

Трябваше по-рано да кажеш, че дяловете са били 2 и просто са били избутани. Аз останах с впечатление, че са 3 и С: се е затрил.

Мисля, че с някой спасителен диск/дискета на Partition Magic или Disk Director Suite ще можеш да си оправиш буквите на дяловете, че под Windows няма да стане да смениш буквата на системния дял (D:).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...