Jump to content

Търся програма за защита на документи


Препоръчан пост

Здравейте!

На пръв поглед изглежда, че това което търся го има под път и над път, но не е така.

Става дума за следното: търся програма, която да може да защити документ от word например от копиране и всякакъв вид модифициране.

Не желая защита чрез въвеждане на парола или чрез криптиране, защото искам документа, който изпращам да може да се чете отсреща, но само толкова- нищо друго да не може да се прави. Използваната опция на word- само за четене не ме устройва, защото всички знаем колко лесно съхраняваме модифицирания документ наново. Досега за целта конвертирах документите си в PDF, но неудобството в този случай е, че ако аз реша да променя нещо, PDF-а не прощава и на мен.С една дума- иска ми се да мога само аз да продължа да си правя промени по документа.

Предварително благодаря за предложенията ви, в случай че има такова чудо.

Link to comment
Сподели другаде

Наистина, можеш само да затрудниш копирането, но не и да го предотвратиш.

Ако правиш .pdf през виртуален принтер, оттам също може да се копира. Една идея - използувай функцията на FastStone Capture да снима страници със скрол и запази като .pdf. Полученият документ прилича на нормален .pdf, но всъщност представлява една-единствена картинка, което прави копирането от него невъзможно. Ако отсрещната страна е напред с материала и използува OCR софтуер, смени шрифта на документа с някой по-завъртян ръкописен.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

На пръв поглед изглежда, че това което търся го има под път и над път, но не е така.

Става дума за следното: търся програма, която да може да защити документ от word например от копиране и всякакъв вид модифициране.

Не желая защита чрез въвеждане на парола или чрез криптиране, защото искам документа, който изпращам да може да се чете отсреща, но само толкова- нищо друго да не може да се прави. Използваната опция на word- само за четене не ме устройва, защото всички знаем колко лесно съхраняваме модифицирания документ наново. Досега за целта конвертирах документите си в PDF, но неудобството в този случай е, че ако аз реша да променя нещо, PDF-а не прощава и на мен.С една дума- иска ми се да мога само аз да продължа да си правя промени по документа.

Предварително благодаря за предложенията ви, в случай че има такова чудо.

Това ще помогне ли

:)

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря много на отзовалите се!

За съжаление не намирам сред предложенията търсената от мен програма. Не ми е проблем да направя документа pdf, png, и т.н, но това не ми решава затруднението за редакция от моя страна. Вярно е, че мога да си пазя за мен документите и в word формат, но ми се щеше просто да има програма, която по някакъв начин да позволява само на мен да редактирам и променям вече защитения документ. Не че не мога да го направя и със защитен документ, но е трудоемко. Явно защитата, която се предлага няма как да не рефлектира и върху автора.

Още веднъж благодаря на всички!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...