Jump to content

Търся програма за количеството изразходено електричество


Препоръчан пост

Колеги, помагайте.

 

Голям проблем. Голям скандал.

 

С жената се скарахме на нож, за това, колко ток се изразходва за един ден от компютъра. Иска да ми "спре тока". Има ли начин да засича, колко ток се изразходва при сваляне на филми от мрежата, за запис на дискове (CD, DVD), слушане на музика, гледане на филми, абе всичко. Сигурно ще ми се смеете, ама ми писна да слушам глупости, колко ток се минава на компютъра.

 

Помагайте, като на удавник...

Link to comment
Сподели другаде

Моето мнение е некомпетентно, защото е без аргументи, но компютърен инжинер ми каза, че компютъра е 20лв на месец. Някаква бегла цифра, за начало на темата.

 

Трагеди, гледай кво е да имаш жена.. човече...

Link to comment
Сподели другаде

По магазините за електроника се продават устройства за измерване на консумацията на включените в тях уреди. Моето се води energy meter, струва ок. 20 лв и отчита с точност до ват в интервала 0-3500 W, като има функция да изчислява (в пари) колко примерно е изразходвано за едно денонощие. Потърси си такова.

За ориентир - компютър + CRT монитор ми харчат <170 W, което прави ок. 3 стотинки на час, дневна тарифа.

Link to comment
Сподели другаде

При средна стойност(дневна/нощна) 0.15 лв/кВт и около 250 W консумация на компа:

 

0.15х0.25=0.0375 лв/ч х 24 ч. х 30 дни= 27 лв/мес. някъде. Абе не повече от 30 лв. с монитора(ако е CRT).

 

ps Това е за денонощна работа, иначе е мноооого по-малко. Не и се оставяй. :punish:

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да използваш програмата Power Supply Calculator, за да изчислиш мощността на твоя компютър. Имай предвид, че това са приблизителни изчисления и важат в случай, че натоварването на всички компоненти в компютъра е 100%.
Link to comment
Сподели другаде

Колеги, помагайте.

 

Голям проблем. Голям скандал.

 

С жената се скарахме на нож, за това, колко ток се изразходва за един ден от компютъра. Иска да ми "спре тока". Има ли начин да засича, колко ток се изразходва при сваляне на филми от мрежата, за запис на дискове (CD, DVD), слушане на музика, гледане на филми, абе всичко. Сигурно ще ми се смеете, ама ми писна да слушам глупости, колко ток се минава на компютъра.

 

Помагайте, като на удавник...

Ти пък и спри ТЕЛЕВИЗОРА. Да види кой кого!!!.

Link to comment
Сподели другаде

Зависи от конфигурацията и монитора-примерно TFT-монитора харчи около 2 пъти по-малко от CRT.В един от броевете на сп."Компютри"/за съжаление от началото на годината не излиза/имаше подробна таблица в зависимост от процесора, хард-дисковете,монитора,видеокартата ...имаше доста впечатляващи р-ки!
Link to comment
Сподели другаде

И сешоара и онова за изправяне на косата и домашния телефон!

 

....и мобилния. :girlangry:

 

ps Моята пък не дава да го изключвам-нищо нямало да му стане(аз не се и натискам де). Е т'ва е жена. :kiss1:

Link to comment
Сподели другаде

Лелии това жените са като Flex Type, инсталнеш си едно такова в къщата и настъпват промените :wacko:. Може да я успокоиш не харчи толкова ток, у нас работят два компютъра и мак. цена на тока който плащаме е 50 лв.
Link to comment
Сподели другаде

Лелии това жените са като Flex Type, инсталнеш си едно такова в къщата и настъпват промените :wacko:. Може да я успокоиш не харчи толкова ток, у нас работят два компютъра и мак. цена на тока който плащаме е 50 лв.

Лъжец, ама обичаш жена си нали? :wub: ;)

Надали само за двата компютра плащате толкова?! :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...