Jump to content

Ръководство за инсталация на Windows Vista


Препоръчан пост

Ок сега ще пробвам

 

Преместих ги и после го запаметих и ми излезна Pret-Boot и тама нещо друго и татисках по клавишите и нестава седи малко и продължава с зареждането на Windows защо така ?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 77
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Абе като гледам, човека е много далеч от нещата и вече нялколко дни се занимавате с едно просто нещо. Няма ли да е по добре да го посъветвате да си занесе компа на някой познат с бегли познания по тематиката. Така Вие ще си спестите напразни усилия и нерви, а на него, най малко време ;)
Link to comment
Сподели другаде

Далеч по-добре е даден потребител да се научи да върши нещата сам, вместо всеки път да търси помощ. Няма как да се научи, докато не ги направи лично.
Link to comment
Сподели другаде

Да, но така е малко "развален телефон". Разбирам вашата доброжелателност, но няколо човека да се опитвате да го накарате да свърши нещо , което му е доста мъгляво и си няма напредстава какво и защо прави. По добре нагледно някой да му покаже и така ще е хем бързо, хем лесно. От друга страна, ако идеята Ви е за някакво обучение на начинаещи или курс "Първи стъпки .... " е друг въпрос.
Link to comment
Сподели другаде

Ха ха, просто си мислех ( а и съм сигурен, че е така), че нивото във форума е доста по високо. Имах впредвид децата от забавачницата да са в отделна група :). Нали темата е "Ръководство за инсталация на Windows .. " , а ако нямаме представа как да боотнем от едно СД , какви инсталации ще правим. Като гледам от 02.02 до сега колко има изписано, а още не сте завъртяли диска :). Успех в трудното начинание ;).
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,имам проблем с лаптоп DELL VOSTRO A860.Закупен е с операционна система и имам диск,когато го сложа излиза само проверка да направи.Когато дам f2 никъде няма boot devife ili boot feature и незнам чете ли диска изобщо.Моля за малко помощ.Пражи си прожерка и после дава start windows normaly ili restore windows setup.Благодаря.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Здравейте. Лап топа ми е HP Compaq 6715b с Windows Vista Business. Нямам инсталационен диск. Имам 3 дяла: Local Disk (C:), OS_TOOLS (E:) и HP_RECOVERY (F:)

Като си го купих ми казаха, че без диск може да се преинсталира но не ми казаха как. Ако може някой да даде съвет и/или обяснение как да се справя?!?!

 

Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Доколкото знам не е точно преинсталация. Просто на този дял HP_RECOVERY се складира образ на готово инсталираната операционна система с драйвери и прочее. Менюто за възстановяване (или преинсталация, ако ти е по-лесно да го наричам така) трябва да се стартира с F11, т.е. рестартираш лаптопа и започваш да натискаш F11, докато не се стартира Recovery Manager-а. Повече не мога да кажа, защото нямам опит с подобни неща.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Здравейте,

 

имам ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !!!

Имам два компютъра. Един лаптоп и един нетбук. И двата са се сринали тотално, въпреки платените версии на ОС и купените антивирусни програми. Тоест, и двата се нуждаят от преинсталация. На единия е WINDOWS XP, а на другия е WINDOWS 7 STARTER . Мисля, че и двете са 32bit версии.

 

Така. Никога не съм правил преинсталация на нищо. Винаги съм давал на някой да ми инсталира и преинсталира машините. Сега дойде време да се науча, защото не ми се дават излишни пари за такива неща аи трябва и това да мога да правя...

Още повече, че ми писна с тия windows-и и съм се насочил към десктоп-системите на макинтош. Но докато си купя мак-а ми трябва спешно един работещ windows, тъй като регистрирам фирми, завършвам университети, разпечатвам безброй документи, фирменият факс ми е вързан на компютрите - и все куп неща, които налагат спешна "санитарна" намеса.

 

Има още един проблем. Живея в Германия и тук немците са станали страшно чуствителни на тема "пиратство". Мои приятели вече получиха глоби от по 800 евро заради свалени нелегално филми или програми. Поради тази причина много от провайдърите директно блокират достъпа до торентите. Например у дома замунда-та ми е блокирана.

 

Та въпросите ми са следните:

1. Мога ли сам - по посочената тук схема - да си инсталирам win 7, 32bit?

2. Трябва ли да го плащам задължително или става крак... или да си сваля оригинална версия (само че не знам откъде) и да търся някакъв регистрационен ключ за нея?

3. Ако да - къде да го намеря тоя ключ и откъде да си дръпна версията на win 7 32 bit.?

4. Има ли съществени неща преди, по време и след инсталацията, с които аматьор няма да може да се справи?

 

 

Не искам нищо да запазвам от хардовете. Искам да изтрия всичко - до най-малките детайли, защото все се страхувам, че някаква инфекция може да е останала или данни, които след като вече продам компютрите, могат да се извлекат наново. Всичко важно превантивно съм прехвърлил вече на dvd-та.

 

Техническите данни на лаптопа, който ще първи ще бъде подложен на "дисекция" са:

Gigabyte, модел W...(тук има някакви цифри, които не помня)...U

2,4 Intel Core Duo

2 GB RAM

50 GB Hard Disc SATA

14,1" Дисплей

DVD/CD combo

 

Ще ви бъда много много благодарен ако ми помогнете по какъвто и да било начин !!!!

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...