Jump to content

Проблем с интернета


Препоръчан пост

Здравейте !

 

 

Имам проблем с рутера , но и аз точно не мога да си обясня какво се случи . И друг път е ставало така да имам интернет на лаптопа , а на настолният компютър да няма , но когато оправя настройките на интернета на пк-то така , че автоматично да си приема настройките на лаптопа , всичко се е оправяло . Свети лампичката , че интернет си има , а дефакто няма . Вече се чууудя къде ли ще е проблема и как точно да се справя , но все пак не съм толкова на ТИ с тези неща ... Та можете ли да ми помогнете :lookaround: ?

Link to comment
Сподели другаде

Дай малко повече информация:

1. За какъв рутер става въпрос (марка, модел)?

2. Какъв ИНТЕРНЕТ ползваш - кабелен, безжичен, БТК, друго?

3. С каква операционна система са двата компютъра?

4 Как двата компютъра се свързват с рутера - с кабел или безжично?

Link to comment
Сподели другаде

1. За какъв рутер става въпрос - Рутерът е Linksys ( Wireless-G Broadband Router , 2.4 GHz , 54 Mbps )

2. Какъв ИНТЕРНЕТ ползваш - кабелен, безжичен, БТК, друго?- Интернетът е на БТК

3. С каква операционна система са двата компютъра?Настолният компютър е с ХР , а лаптопа с Dark Edition

4. Как двата компютъра се свързват с рутера - с кабел или безжично? Лаптопът се свързва с рутера безжично , а настолният чрез кабел

 

Наистина не знам до колко би ти помогнала тази информация . За мен просто е нелогично случилото се ... освен ако не е разбутана някоя настройка на настолният компютър . Иначе не виждам смисъл да свети лампичката му , че уж има интернет , а дефакто да няма ... Не знам , не знам ... Не съм запозната толкова много . Но за мен беше достатъчно само да задам ИП-то на компютъра да си използва автоматично това на лаптопа , но и това вече не помага , следователно съм се изчерпала ... :no: Благодаря предварително

Link to comment
Сподели другаде

Опитай в настройките за мрежовата връзка да зададеш ръчно DNS, като използваш адресите 212.39.90.42, 212.39.90.43, 208.67.222.222 и 208.67.220.220. Първите два са DNS на бТк, а вторите - на OpenDNS.

Провери и дали можеш да отвориш страницата http://my.contact.bg/ .

Link to comment
Сподели другаде

Нищо не се получава :'( Дори започнах много , много да се ядосвам ... Правя всичко , което ми е написано от теб и накрая - нищо ... Може проблемът да е и в мен, явно не съм в час ... :(
Link to comment
Сподели другаде

Нищо не се получава :'( Дори започнах много , много да се ядосвам ... Правя всичко , което ми е написано от теб и накрая - нищо ... Може проблемът да е и в мен, явно не съм в час ... :(

Явно правят тестове на трасето до теб, за да ти пуснат новите скорости. Аз имам същия проблем и то 2-3 дена. Само дето никой незнае кога ще свърши тази работа(на мен ми казаха - до 10 работни дни) и нета да си тръгне както трябва.

Link to comment
Сподели другаде

А какво е това DHCP , Ники ? Къде мога да го намеря и как да разбера дали е включено или не е ? :(

DHCP е услуга в Windows, която позволява на компютъра да се свързва с рутера (например) и да си "вземе" IP адрес, gateway, DNS, без да е необходимо те да бъдат въвеждани ръчно (е стига ако и услугата DHCP на рутера също е включена де). Можеш да провериш дали е включена на компютъра, като отвориш Control Panel от старт менюто, след това избереш Administrative tools, после services и след това виж в списъка дали на DHCP е зададено да стартира автоматично (automatic) и дали се намира в стартирало състояние. Всичко това ще можеш да видиш като чукнеш върху DHCP в списъка два пъти с ляв бутон на мишката

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...