Jump to content

Търся програма за виртуален компютър


Препоръчан пост

Здравейте имам имам едно запитване ,възможно ли е чрез Уиндоус ХР да отгворя Виста през виртуален диск но безда я инсталирам.

Идеята е следната имам познат който използва Виста и аз искам да му покажа някой от основите на работа с Виста на моят компютър но ако има начин без да я инсталирам защото най-много 3-4 дена да стой и край.

Бях чел някъде за такава програма на Майкрософт която отваря виртуална ОС но незнам нито как се работи с нея нито нищо ,бихте ли ми помогнали с това ,предварително благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

С една от програмите си създаваш виртуална машина, която е на практика почти същата като истински компютър. Т.е. имаш компютър в компютъра. Стартираш виртуалната машина и на нея инсталираш какъвто Windows искаш, все едно инсталираш на истинска.
Link to comment
Сподели другаде

Ами ако прочетеш, ще разбереш, че на истинския компютър няма достатъчно памет. С колко памет разполага компютъра ти, защото ако е слабичък, няма да можеш да подкараш виртуална машина?
Link to comment
Сподели другаде

Доста трудно ще подкараш 2 ОС-та на такава машина. Можеш да пробваш от настройките на виртуалната, да намалиш рамта за виртуалното ОС, за да има и за истинското :)
Link to comment
Сподели другаде

При такова положение Vista не виждам как ще инсталираш във виртуалната машина, защото МИНИМАЛНОТО изискване на Vista е 512мб, така че не остава никаква рам за реалната машина.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...