Jump to content

Англичаните ядат по 10 кг. шоколад годишно


Препоръчан пост

Англичаните повече от другите жители на страните от Европейския съюз ядат шоколад, предаде РИА новости. Данните за това заключение са получени в хода на проучване, проведено от компанията Datamonitor, специализирана в проучване на различни сегменти на пазара на ЕС.

 

Както установили експертите, през 2005 година средностатистическият жител на Великобритания е изял 10 килограма шоколад, похарчвайки за породукта 104 евро.

 

Второто и третото място в „рейтинга“ на сладколюбците заемат белгийците и немците, на всеки от които през миналата година се падат средно съответно по 8,7 и 8,1 килограма шоколад.

 

От Datamonitor прогнозират, че към 2010 година в страните от ЕС потреблението на шоколадови изделия с повишен процент на съдържание на какао ще нарасне до 48%, което експертите свързват с по-небрежното отношение на европейците към здравето си.

 

 

Източник: www.dnes.bg

Link to comment
Сподели другаде

Горките англичани- и те ще се фукат, че ядат много шоколад.

Аз обожавам шоколада и имам неограничени възможности в това отношение.

Дали да не взема да пиша до компанията Datamonitor- да ме включи и мен в проучването? Да видят тогава англичаните, кой е по-по-най! :D

Link to comment
Сподели другаде

Горките англичани- и те ще се фукат, че ядат много шоколад.

Аз обожавам шоколада и имам неограничени възможности в това отношение.

Дали да не взема да пиша до компанията Datamonitor- да ме включи и мен в проучването? Да видят тогава англичаните, кой е по-по-най! :D

danina, давай!

Ти си човекът! разбий ги!

Link to comment
Сподели другаде

И аз имах период когато метаболизмът ми беше страшно бърз и сядах пред компютъра с 2 литра кола, голям чипс и .... кофичка шоколад. Като се сетя тогава пиех по 4 литра кола и нищо ми нямаше, а сега като одъртях :( Нищо де то като гледам те са проучвали само Западна Европа я да дойдат да ни видят нас. Само тук от форума за седмица ще изкараме към 50-тина килограма :lol:
Link to comment
Сподели другаде

И аз имах период когато метаболизмът ми беше страшно бърз и сядах пред компютъра с 2 литра кола, голям чипс и .... кофичка шоколад. Като се сетя тогава пиех по 4 литра кола и нищо ми нямаше, а сега като одъртях :( Нищо де то като гледам те са проучвали само Западна Европа я да дойдат да ни видят нас. Само тук от форума за седмица ще изкараме към 50-тина килограма :lol:

Явно тук, във форума има доста привърженици на шоколада. Внимавайте с него все пак. Тази булка сигурно е попрекалила с шоколада.

Виж тук!

 

Специални благодарности на новия ни потребител CrAzYFaN, за това, че ме научи как да пусна това клипче он-лайн! Благодаря ти! :)

 

PS: Гледа се с IE. Май не може с други браузъри. За жалост! http://www.postsmile.com/img/default/0503.gif

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...