Jump to content

Въпрос за Sphairon Turbolink IAD DSL/ADSL Modem


Препоръчан пост

Някой има ли информация дали Sphairon Turbolink IAD е Modem/Router или само Modem , и как мога да използвам рутера му ако има такъв има 4 Ethernet изхода, съответно не би трябвало да е само модем, на сайта няма софт или дори данните му. Разбрах от други форуми че софта му е под линукс и затова неможе да се влиза в настройките му като на нормален router по IP-то му. Дори незнам какво му е IP-то не е стандартното. Някой има ли представа за този модем или изобщо за други модеми/рутери чийто софт е на линукс.
Link to comment
Сподели другаде

Прегледах няколко линка от гугъл-а и наистина положението не розово - липсва информация, ако я има(някой форум) обикновено е оскъдна.

можеш да опиташ да го ресетнеш и след това да опиташ със стандартните IP-та: 192.168.0.1 или 192.168.1.1

Link to comment
Сподели другаде

  • 9 months later...
За жалост решение няма. Това наистина е DSL Modem + Router (switch), но е под линокс базирана операционна система. С идеята изобщо да немогат да се променят настройките му от потребителя, а само от фирмата доставчик на интернет, от която си го получил. Намерих му Firmware, който ако го сложа ще мога да го ползвам но няма да имам настройките на доставчика си, защото те идват с него и не ми се дават. Слава бого, сега го подкарах да бачка освен като DSL Modem и като switch и имам 4 порта , но функциата му на router отпада, дори тази на Switch е доста оплетена и при определени настройки на мрежата.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...