Jump to content

Бързият път към върха: Заблудете шефа си


Препоръчан пост

Помните ли моментите от училище, когато работейки по групова задача, винаги се намира някой търтей, който през цялото време не прави нищо и най-накрая обира лаврите от успеха на групата, без дори да си е мръднал пръста.

 

Много кофти е чувството, когато разберете, че някой от тези ”човечета-паразити” се е издигнал до висок пост в службата си, а на вас ви е ясно, че това е отново абсолютно незаслужено и четирицифрената заплата отива при не когото трябва. За да се издигнете в работата не е нужно да бъдете компетентен, усърден и находчив.

 

Трябва само да знаете как да излъжете шефа си, че се счупвате от работа. Ето ви 6 начина, предложени от изданието Аскмен, които могат да ви помогнат... но бъдете сигурни, че началникът ви не ги е прочел преди вас.

 

1. Препращайте изходящата си поща към шефа си

 

Всеки път, когато изпращате бизнес поща, уведомявайте за това и началникът си, като му препращате пощата и на него. (Използвайте полето ”Cc:” ако не знаете как става). Така той хем няма да чете писмата ви, защото ще са му в повече, но бидейки засипван с мейли от вас подсъзнателно ще бъде убеден, че сте невероятно активен във работата си.

 

2. Носете лаптопа си навсякъде с вас

 

Неясно защо, но шефовете са убедени, че всеки който щрака вглъбен в компютъра си върши много повече работа, отколкото тези, които хвърчат заети из офиса. Дори да си рисувате картинки на Paint-а той ще си мисли, че вие сте един предан служител, настървен с хъс за работа.

 

Все пак внимавайте с пасиансите, защото зеленият фон издава. Освен това носейки компютър навсякъде със себе си, не можете да отървете другите от мнението им, че сте човек, който изгаря да работи дори, когато е в почивка.

 

3. Докладвайте информацията първи

 

Това не означава да ”пеете” колеги, ами да информирате началството с ежедневните случки, например че водата в машината е свършила или трябва да се викне техник заради казанчето в тоалетната.

 

Това, че се интересувате тъй живо от случващото се в компанията изгражда в съзнанието на шефа ви образа на фирмения ангел-хранител.

 

4. Докато говорите по телефона щракайте по клавиатурата

 

Щракайки каквото и да е по клавиатурата, докато говорите по телефона оставя безценното усещане у шефа ви, че сте мултифункционална единица, която се бие се на няколко бизнес фронта едновременно.

 

Освен това е добре винаги да държите работната ви програма включена, както и най-добрият ви проект на десктопа. Така, ако шефът ви изскочи, докато четете тази статия спокойно ще можете да минимизирате прозореца и отзад да се види, че съвсем не си губите времето в пасианси.

 

5. Бъдете стресиран

 

Разхвърляни бележници и телефони по бюрото ви, както и изцъклено изражение, гарнирано с отпусната вратовръзка и нервни движения, докато говорите по телефона ще издадат на всички, че се намирате под голям стрес.

 

За шефа ви обаче повече стрес означава повече работа. Как сега да не ви повиши, за да поуспокоите топката и да раздавате ”таланта” си на по-високи нива в компанията.

 

6. Обаждайте се на шефа си и в почивните дни

 

Един от най-добрите методи за привличане на вниманието е да се обаждате сутрин в събота на шефа си. Бъдете заинтересуван от някаква дребна, но важна информация.

 

Винаги можете да измислите нещо, което да попитате шефа си относно работата. Така ще оставите в него впечатлението, че едва ли не спите с мисълта за работата и тя не ви дава мира дори и в почивните дни. В очите му се превръщате във верен служител живеещ, за да работи.

Източник:http://www.tialoto.bg/

Редактиран от vincenzo
Link to comment
Сподели другаде

Здравей vincenzo!

Най-лошото е, че има много хора, които без да лъжат и прилагат номера, очевадно работят. Това обаче, в никакъв случай не гарантира признанието на шефа- всичко опира до неговия интелект, манталитет и способността му да прави точна и правилна самооценка и оценка на другите. С други думи- всичко си е до човека. За жалост каквото и да правим, не можем да променим личността на шефа, а от там и оценката му за нас. Това е- според мен. ;)

Link to comment
Сподели другаде

danina, аз пък все пак си мисля, че можем да променяме мнението и оценката на хората за нас. Следователно би трябвало да можем да променим и оценката на шефа...
Link to comment
Сподели другаде

danina, аз пък все пак си мисля, че можем да променяме мнението и оценката на хората за нас. Следователно би трябвало да можем да променим и оценката на шефа...

 

Здравей Dark`Elf!

Разбира се, че можем да променяме оценката на хората за нас.

В случая по- горе, визирах шеф,който страда от субективизъм, егоцентризъм, комплекси и некомпетентност. В този случай, според мен е много трудно да променим оценката му за нас в положителна насока. Колкото повече работим, толкова повече ще се засилват описаните му черти/на шефа/ Защото ще се води от страх, за собственото си място. Това имах предвид. ;)

Link to comment
Сподели другаде

Уф, аз пък съм разбрала малко погрешно това което си казала...Ужас....трябва малко повече да се съсредоточа в четенето. Да съгласна съм - когато един шеф го е страх да не му заемем мястото, колкото повече работим, толкова повече няма да ни харесва... Но пък упоритата работа е плюс за нас...
Link to comment
Сподели другаде

Здравей vincenzo!

Най-лошото е, че има много хора, които без да лъжат и прилагат номера, очевадно работят. Това обаче, в никакъв случай не гарантира признанието на шефа- всичко опира до неговия интелект, манталитет и способността му да прави точна и правилна самооценка и оценка на другите. С други думи- всичко си е до човека. За жалост каквото и да правим, не можем да променим личността на шефа, а от там и оценката му за нас. Това е- според мен. ;)

Здравейте!!!

Дани,много си права.

 

 

Шефа ще го е страх да не му се заеме мястото и затова понякога "прави мръсно", като не оценява какво прави даден служител, пък може и да му "прави мръсно" по друг начин.

Поздрави!!! :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...