Jump to content

Препоръчайте ми LCD монитор


Препоръчан пост

За тези пари си купих от "Метро"-София-BENQ FP71G !

 

http://www.benq-eu.com/images/topical/front_page_apr_2005/new71g.jpg

 

# LCD Screen Size: 17"

# Viewing Angle 140/130

# Contrast: 500:1

# Dot pitch: 0,264

# Brightness: 260 cd/m2

# Response time: 12ms (9 + 3)

# Display colours: 16.2million

# i Key Auto Adjustment

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря dimd за информацията. За този монитор какво ще кажете одобрявате ли го http://911.bg/a2/offers.asp?p=1535857&parent=6173 вчера го гледах в 911.бг и доколкото разбирам от монитори ми се стори добър,а вие какво ще кажете ? Редактиран от palikara
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря dimd за информацията. За този монитор какво ще кажете одобрявате ли го http://911.bg/a2/offers.asp?p=1535857&parent=6173 вчера го гледах в 911.бг и доколкото разбирам от монитори ми се стори добър,а вие какво ще кажете ?

Здравей, palikara

В момента ползвам точно такъв монитор (LG 1750SQ) и мога да ти кажа че за цената си е доста добър, но все пак трябва да кажеш за какво ще го ползваш.

Съвета ми е да го разгледаш за светещи пиксели преди да го купиш, понеже наличието на един светещ пиксел не се смята като повреда и НЕ ВЛИЗА В ГАРАНЦИОННИТЕ УСЛОВИЯ.

Иначе като изключим евтината TN матрица, монитора има хубав ъгъл на видимост (160/160),

времето на отговор на матрицата е: 8/4 ms

липсва DVI изход(нищо че тия от 911.bg са го чекнали най-отгоре).

 

В сравнение с горепосочения BENQ, този монитор има по-добри характеристики, както и въртяща стойка.

Link to comment
Сподели другаде

Slammer

- ами за какво ще го позлзвам......аз най-често се занимавам с програми много рядко играя игри,и от време на време гледам някое друго филмче. Е какво ще кажеш става ли за мен този монитор ? :)

 

edit:и може ли само да ми кажеш как да проверявам за "светещи пиксели" :)

Редактиран от palikara
Link to comment
Сподели другаде

Slammer

- ами за какво ще го позлзвам......аз най-често се занимавам с програми много рядко играя игри,и от време на време гледам някое друго филмче. Е какво ще кажеш става ли за мен този монитор ? :)

 

edit:и може ли само да ми кажеш как да проверявам за "светещи пиксели" :)

според мен мисля че е удачен вариант, особено за тази цена, но най-добре е да го видиш преди да го купиш.

светещите (суб)пиксели са едни малки гадни точки, оцветени най-често в червен или зелен (по-рядко в син) цвят и се виждат почти на всякакъв фон, но най-добре се виждат на бял или черен фон.

Препоръчително е, когато отидеш в магазина да си го избираш (и евентуално да си го купиш) да вземеш някой познат, който ги разбира (НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙ НА ПРОДАВАЧИТЕ - тяхната цел е да продават стока, пък и повечето от тях почти нищо незнаят и приказват общи приказки.)

Ето и една случка: Предния месец ходих до Варна и реших да мина през техномаркет - да видя какво ново има, пък и да убия малко време. Естествено минах през щанда за монитори и се заслушах в приказките на един от "консултантите", че било това най-модерната технология, че това са едни от най-хубавите монитори, давали 3 години гаранция, каква перфектна картина давали, стойката била много "яка" и ред подобни неща.

Реших да попитам култовия въпрос: Каква е гаранцията за светещите пиксели и какво правим в случай че се появят такива (примерно след 2-3 седмици), дали ще ми подменят монитора с нов, понеже съм чувал, че имало такава възможност. "Консултанта" онемя, каза ми че след малко ще ми обърне внимание или ако искам, можел да повика някой друг "консултант".

Хубаво, обаче жената (клиентите бяха някакво семейство на около 30-35 години) веднага повиши тон, как можело да им обеснява толкова общи неща, а нищо да не спомене за това, което този господин (демек аз) попитал. И тука стааана много интересноооо. Тия напълно непознати клиенти се лепнаха за мен и ми казаха (като че ли аз съм консултант) че искат нещо хубаво, добро и да бъде без проблемите, за които съм питал (там за светещите "неща").

Вкрайна сметка избрахме един филипс 19'' (новия "консултант" с "голямо желание" го свали от щанда), пак с 3-годишна гаранция, но в гаранцията влизаше подмяна на монитора дори при наличието на един светещ субпиксел. Поздравихме се по-финикийски (хората много държаха на това) и си тръгнаха доволни с новата придобивка.

С тази случка искам да ти покажа, че не трябва да се пре-доверяваш на "фирмените-консултанти". Те са сложени там, не за да обесняват, а за да омайват хората.

 

Сега за LG-то: този модел, който си избрал, няма да бъде подменен при наличието на един светещ суб-пиксел. Той се води в друг клас - pixel error class 2 - което ще рече че монитора ти ще бъде подменен при наличието на 2 светещи (суб)пиксела намиращи се един до друг или ако по целия екран имаш 5 или повече светулки.

С това неискам да те отказвам, но просто искам да знаеш, че това е реалността.

Вкрайна сметка за тези пари, LG 1750SQ е много добър избор. Същия монитор съм го продавал (аз също съм консултант в една фирма) на мои познати и те са много доволни. И последен (за този пост) съвет: Вземи си монитор от щанда, те поне са работили известно време.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

като е темата за монитори, я да попитам:

тези бенк, асер и т.н. колко не са по-добри от лг, самсунг?

или няма много такова нещо, а са просто по-малки фирми или какво?

Link to comment
Сподели другаде

BenQ е новото име на Acer, така че...

Иначе аз предпочитам да купувам монитори на Samsung. Друго си е първоизточника.

palikara, един съвет: не гледай и не се съобразявай с времето за реакция. Ти няма да играеш игри, където уж е нужно бързо време за реакция. Но дори и да играеше, този фактор е страшно относителен. Зависи кой прозиводител как го измерва и т.н.

Колкото времето за реакция не е важно, толкова пък вида матрица използвана за направата на монитора е от голямо значение. Повечето матрици използвани днес са TN+Film, защото са по-евтини. PVA/MVA матриците предлагат по-висок контраст, по-добро изображение на цветовете и по-добър егъл на гледане. Имат два недостатъка спрямо TN+Film: 1) времето за реакция, което е "по-ниско" (но аз вече казах за това доколко е важно) и 2) цената (по-скъпички са).

Кофтито е, че не навсякъде се казва кой монитор с каква матрица е. Като цяло за Samsung мога да те насоча към моделите 1ххT или 1ххP, които всички трябва да са с PVA матрици. Моделите 7хх (за 17") и 9хх (за 19") са с TN+Film матрици. По принцип на сайта на Samsung пишат кой модел с каква матрица е.

Знам, че това надхвърля бюджета, но мониторът е продукт, който се купува рядко и е редно да е наистина качествен.

Ако не си толкова взискателен, TN+Film ще е достатъчно, но ако наистина държиш на качество PVA/MVA е определено по-добрият избор.

Колкото до изморяването, ами те всички TFT монитори почти не изморяват очите.

Link to comment
Сподели другаде

BF моделите на Samsung са си с TN+Film матрица. Както вече казах, тези матрици са най-разпространени, но и с по-ниски качества. За човек, който иска да работи с графични програми или човек, който държи на максимално качествено изображение, TN+Film са лош избор. За обикновен геймър, който гледа и филми и не е особено взискателен към другите показатели, монитор базиран на TN+Film би бил напълно достатъчен.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Аз също разполагам с 2 монитора на BENQ FP71/17 инча и FP91G+/19инча. И от двата съм много доволен. Другият също е много добър. И ако не си много претенциозен, който и да купиш, няма да сбъркаш. Виж, ако гледаш повече филми, определено си вземи 19 инча 16:9 формат. Последно. Ти си го купуваш, ти ще си пред него. Трябва и да ти харесва!

Успех и се похвали!!!

Стефан - LZ4JW

73!

Редактиран от LZ4JW
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...