Jump to content

Въпрос за разделяне на интернет скорост


Препоръчан пост

Интернета ми е БТК-а адсл 2048мб

 

разделен е на две(чрез кабели и рутер), но е без ограничение на скоростта

 

Как мога да разделя скоростта на 2 по 1024 мб, за да може и двата компютъра да имат постоянно една и съща скорост на сваляне ?!?

Link to comment
Сподели другаде

Нека и аз попитам нещо:

 

Да си представим, че имаме 4 компа които споделят 4096 кbps. Единия от тях го играе рутер.

Има ли такава програма, която да може да разпределя скоростта според нуждите-ако тегли само единия, цялата скорост (4096 кbps) отива към него. Ако теглят два, рутера я разпределя на 2 по 2048 кbps. и т.н.

 

Смятам, че така ресурса ще се оползотворява по най-добрия начин.

Преди време бях чул, че има подобна програма, но така и не разбрах коя е.

Link to comment
Сподели другаде

Нека и аз попитам нещо:

 

Да си представим, че имаме 4 компа които споделят 4096 кbps. Единия от тях го играе рутер.

Има ли такава програма, която да може да разпределя скоростта според нуждите-ако тегли само единия, цялата скорост (4096 кbps) отива към него. Ако теглят два, рутера я разпределя на 2 по 2048 кbps. и т.н.

 

Смятам, че така ресурса ще се оползотворява по най-добрия начин.

Преди време бях чул, че има подобна програма, но така и не разбрах коя е.

Има!

Решението се казва - микротик (колкото е добра, толкова и е трудна за настройка...)

Ето го и сайта - http://www.mikrotik.com/software.html

Link to comment
Сподели другаде

Има!

Решението се казва - микротик (колкото е добра, толкова и е трудна за настройка...)

Ето го и сайта - http://www.mikrotik.com/software.html

Наистина е добра, аз и моя приятел в момента сме я сложили на един стар комп ( сървърче ).

Не мисля, че е чак толкова сложна за настройване. Ако те затрудни нещо, питай, ще се опитам да помогна.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Извинявам се, че отново повдигам темата.

 

Питанката е има ли такова устройство което върши гореописаните функции.

Микротик изисква самостоятелен комп*, мен ми се иска да е нещо като рутер, най-добре с Wireless (но може и без него), малка и спретната кутийка.

Търсената от мен функция сигурно има някакво специфично име, но аз не знам какво е, че да се пробвам да си намеря джаджата сам.

 

* този комп ще трябва да стои при съседа където е и нета, а това може да се окаже проблем.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте, аз също вчера си инсталирах микротик и сега се опитвам да го настроя през WinBox. Не мога да пусна интернет през микротика до другия ми компютър. Имам 2 лан карти. През едната идва интернета от БТК, а чрез втората се свързвам към другия ми комп.

Следвам инструкциите от http://wiki.mikrotik.com/wiki/Pppoe_server_with_profiles

но не идва интернет към локалната мрежа.

Някой може ли да ми подскаже ако трябва да се допълни като настройки нещо друго освен PPPoE i DNS.Благодаря

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...
Наистина е добра, аз и моя приятел в момента сме я сложили на един стар комп ( сървърче ).

Не мисля, че е чак толкова сложна за настройване. Ако те затрудни нещо, питай, ще се опитам да помогна.

 

RB133

Купих си микротик но имам нужда от подробна информация как да го подкарам от А до Я.

Тоест каде да сложа кабела и как да го подкарам.

Link to comment
Сподели другаде

RB133

Купих си микротик но имам нужда от подробна информация как да го подкарам от А до Я.

Тоест каде да сложа кабела и как да го подкарам.

Здравей,

Можеш да прегледаш страницата с често задаваните въпроси, страницата MikroTik Wiki, краткото ръководство и пълното ръководство.

Ако се нуждаеш от конкретни съвети е добре да посочиш конкретна информация за твоята мрежа и целите, които искаш да постигнеш.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

Можеш да прегледаш страницата с често задаваните въпроси, страницата MikroTik Wiki, краткото ръководство и пълното ръководство.

Ако се нуждаеш от конкретни съвети е добре да посочиш конкретна информация за твоята мрежа и целите, които искаш да постигнеш.

 

Просто искам от рутера на който имам нет да свържа микротика и така да го конфигурирам че да испраща безжично интернета.

 

ако това стане ще пиша и за други неща предполагам че няма да се справя лесно :)

 

BTK ADSL Modem-> Ruter->Mikrotik---->Antena

Link to comment
Сподели другаде

Т. е., имаш устройство на бТк и още един рутер след него? По какъв начин получаваш ИНТЕРНЕТ от този рутер?

 

с кабел към лан картата с ай пи Gateway 192.168.2.1 DHCP

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Чета темата и реших и аз да се изкажа. Помислете: имате един кабел, разклонител и щепсъл. Когато включите щепсала в контакта и по разклонителя протича еднакъв ток, същото е и с рутерите. Рутера се явява само разклонител за скоростта на интернета, а това да ли ти искаш да си го разделиш, в всяка една програма за P2P в Settings има меню в което има отделна секция за скороста с колко да теглиш и с колко да даваш.

Точно поради тази причина сега в по - голямата част от българските торент-тракери се твърди, че само uTorrent 1.8.1 работи без проблем, а останалите клиенти последните и някой стари версии за се бъгнали и не са наред. ДА, ама НЕ!!! Хората се усетиха, че докато сваляш и същевремено се качва и няма смисъл да се сийдва по 12 часа и повече, максимум 1-2 часа Upload, останалото са твардения на лаици. Те така Ви пада скороста приятели и после плачите, че нета Ви бил слаб.

Айде със здраве! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...