Jump to content

Как и къде да кача phpBB2 форум ?


Препоръчан пост

Благодаря.А пак да питам,какво да направа след като кача форума и направа Базата?Нали какво да напиша във браузара?Например:http://myforum.freehostia.com/install/install.php?Така ли е?Защото искам да си инсталирам ИПБ.Кажете ми ако нещо съм сбъркал.
Link to comment
Сподели другаде

Пич не ми се иска да си инсталирам пак сървър на компютара.Може да ме хакнат!А и без тва съм пробвал,стигам до инсталацията и ми изписва че няма такава страница.!А и Форума няма откъде другаде да го дръпна освен официялния сайт който иска регистрация, :'( Редактиран от advokata
Link to comment
Сподели другаде

Не съм казвал да си инсталираш от сървъра, а да видиш как става самата инсталация след като си създал базата с данни и си копирал файловете на форума.

 

А като не можеш да си закупиш официалната версия, защо не използваш някои от безплатните хостинги за форум, където директно ти създават такъв без много грижи и става супер лесно.

Link to comment
Сподели другаде

Мдам както каза Tragedy, просто създаваш база данни в хостинга, след това отварях saita/install/install.php (до колкото помня), понеже ако отвориш главната страница няма да започне да се инсталира.

Инсталираш го, избираш език и след като стигнеш до базата данни пишеш на хост - хоста на mysql (в хостинга може да го видиш под името на базата данни), от долу пишеш име, след това парола, след това пак така и има едно тикче не го слагаш а само пишеш името на базата данни. -> това е най-просто казано.

След това цъкаш "Procee" или нещо подобно беше пишеш си администраторски ник и парола, имейл и би трябвало всичко да е готово.

Ако има проблеми ще ти даде грешката и ще ти каже какво не е наред.

След като приключиш инсталацията трябва да изтриеш install.lock и install.php от директорията x\install\ на хостинга ти, за да предотвратиш бъдещи главоболия.

Link to comment
Сподели другаде

А пак откъде да дръпна 2.1.7 че от сайта на форума иска регистрация.

 

Хах..

Какво те бърка да се регистрираш?!

 

ПП: Попитай гугъл, макар че не виждам пречка да се регнеш...

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...