Jump to content

Проблем със свързване на два компютъра


Препоръчан пост

Двата компа са свързани с кръстосан кабел, зададени са подходящите IP-та, осъществява се връзка, но няма ping.Дайте съвет.

 

 

Привет,

 

Би трябвало да кажеш, коя ОС използват двата РС Windows XP-SP-2?

 

Спрян ли е Windows Firewall ?

 

Колкото по подробно опишеш проблема, толкова по бързо ще Ви отговорят.

 

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Двата компа са свързани с кръстосан кабел, зададени са подходящите IP-та, осъществява се връзка, но няма ping.Дайте съвет.

 

Здравейте,

 

ОС и на двете машини е Windows XP SP2, стените са спряни.На едната машина имам две LAN карти, когато ги вържа с кръстосания кабел има ping и към двете IP на съответните карти.Не знам дали това със сигурност значи нещо, но го четох във форума!И от трите карти, имам в предвид двете на едната машина и третата на другата машина, има ping към 127.0.0.1 също прочетено от форума.Иначе компютърчетата на старт лентата светват от време на време и се отчитат изпратени и получени пакети.Пробвах и от браузера с \\ IP , но пак не се вижда нищо.Казаха ми, че е нормално щом няма ping.

И до там.

 

Ако трябва още нещо пишете ми, аз се сетих за това.

Link to comment
Сподели другаде

Би било добре да посочиш какви точно настройки си сложил на двете карти

 

 

 

Благодаря за отговорите.

Последните два дни прегледах доста теми, в това число и горе посочените, но не се получава.

Иначе IP са 192.168.0.1 и 192.168.0.2 и маска 255.255.255.0 и на двете LAN карти.

Мисля да пробвам с нов кабел...

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Трябва всякакви видове софтуерни стени да са спряни, да са пуснати guest account- тите на двата компа.

 

127.0.0.1 е адреса на самият ти компютър , така да се каже вътрешния му адрес. демек ти го пингваш самия него , а не другата машина.

 

от комп с адрес 192.168.0.1 се пише в command prompt

ping 192.168.0.2

 

а от комп 192.168.0.2 се пише в command prompt

ping 192.168.0.1

 

Важно е какви МАС адреси имат мрежовите ти карти и дали си ги променял.

също е важно route tables на двете машини.

start>run>cmd>route -f

 

Disable всички други мрежови карти , на единия компютър каза че имаш две.Спри му тази с която не осъществяваш връзка към другия компютър.Само временно.Като се осъществи пак си я пусни спряната.

Сега рестарт.

Няма как да не стане.

После си шерни някакви папки и си готов !

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...