Jump to content

Дяволска история с шрифт на кирилица


Препоръчан пост

Здравейте! Имам запитване по следния въпрос:

Искам да си направя интернет страница и пробвах с програмата WebPage Maker, защото с нея ми е лесно да работя.Наистина става бързо с нея - когато си нагласих съдържанието на страницата и дам Save програмата я запамети в *.vpm файл.После този файл който го отварям с WebPage Maker- мога да го редактирам и т.н. и накрая го конвертирам като стандартен html.

Дотук добре обаче когато пиша на кирилица някакъв текст в страницата и когато задам изглед и го отворя с браузера за да видя как ще изглежда текста излиза кирилизиран нормално в браузера.Когато обаче накрая конвертирам файла в html и отворя същия файл с браузера кирилизирания текст изглежда като йероглифи.

Отначало помислих, че е от шрифт който не се поддърфа - влизам пак в Page Maker-a и задавам същия шрифт като на браузера например Times New Roman- обаче няма промяна.После видях че има опция за кодиране на символите с три възможности: Ansi (iso- 8859-1 ,User Define и UTF8 -когато променям тези опции се променят и йероглифите обаче пак не излизат на кирилица.

Затова искам да попитам дали програмата не подържа текст на кирилица или аз не правя нещо както трябва,което малко ме учудва защото докато е отворен файла браузера го показва както трябва.

Ако се окаже ,че програмата не поддържа текст на кирилица моля да ми препоръчате друга подобна програма за създаване на страници като тази защото нищо не разбирам от html ili java.

Моля някой който има повече информация по въпроса да ми помогне с този проблем .

Link to comment
Сподели другаде

Виждаш сорс кода на страница и в

<head> тага слагаш това:

 

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1251">

 

То трябва да има такъв код, но стойността на charset да е различна... тогава я смени на windows-1251

Link to comment
Сподели другаде

опита ли да смениш кодировката с това: charset=windows-1251

 

Пробвах по тоя начин и стана както трябва.Благодаря за информацията наистина ми свърши работа.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...