Jump to content

Как се инсталират Omega Drivers


Препоръчан пост

Имам следния проблем ...

 

Видео картата ми е Gigabyte Radeon 9550 - искам да я клокна софтуеърно, но не мога.

Изчетох 100 кг информация в нета за това как става и пак не може. Всеки път когато пробвам да променя честотите ме връща отначало.

 

Изтеглих си Omega Drivers - най-новата версия Radeon Omega Drivers 4.8.442

 

Инсталирам ги със следните настройки :

 

Fast Writes = off

Softmoded Radeon driver

Enable Overclocking

 

Къде е проблема, защо не се отключват ?

Link to comment
Сподели другаде

За да клонеш видеокартата си ще ти трябва една малка програмка, която е писана точно за тази цел, а именно ATI Tray Tools

По-принцип програмката е част от Омега-драйвера, но има опция да не се инсталира. Ако си я инсталирал, доля в трея(до часовника) ще ти се появи една икона, откъдето можеш да управляваш и настойваш видеокартата си. С натискане на десния бутон върху иконата ще ти се отвори менюто на програмата, отиваш на Hardware, оттам избираш Overclocking Settings....

 

http://img443.imageshack.us/img443/6605/atitrayus8.th.jpg

 

В новоотворения прозорец ше видиш честотата на паметта и на графичното ядро, а под тях се намират заветните плъзгачи, които чакайки да изстискат и последните мегахерци от видеокартата ти.

Като програма, която иска да и се носи славата на една от най-добрите в този бранш, имаш и тест за артефакти, чрез бутоните (Show 3D Renderer) и (Bench!).

Точно под тях можеш да видиш и температурата на видеокартата си

Накрая можеш да си запазиш няколко профила с различни стойности, които да ползваш по време на игра или просто да се заредят заедно с стартирането на Windows

Link to comment
Сподели другаде

Аз тея програмки ги научих наизуст вече - знам вече всичко за тях, но проблема е че когато задам нови честоти на процесора и на рамта - много бързо се резетват до default.

Изчетох 100 форума и навсякъде където намерих по тоя проблем. картата ми е Gigabyte Radeon 9550 и не мога да я unlock-на софтуеърно !

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...