Jump to content

Търся програма за Webcam, която да прави снимки и ги качва на адрес в нета


Препоръчан пост

Hi

Попаднах на няколко програми, които с помощта на уеб камерата правят снимки при движение, но записват снимките в компа, но ако "Койчо" отнесе и компа "файда йок" - както казват братята.

Чувал бях, че има таквоз чудо, дето да записва снимките на посоченият адрес в мрежата, но дори не си спомням къде съм го чул.

Знам, че това ще спомогне за малко по-спокойния сън у комшийката, затова Мерси!

Link to comment
Сподели другаде

webcamXP има възможност да качва снимките на FTP, ако това ти върши работа.

 

Това не е зле, човек и с него може да изгуби време, но мисълта ми бе програмата да ползва уеб-камерата, като детектор за движение за охрана, снимайки само в случай на нужда и да изпраща снимките в посоченият от мен адрес в нета, както писах по горе намерих програми, които снимат по този начин, но помнят снимките на харда.

Link to comment
Сподели другаде

Е, webcamXP си го може това. Тя си има детектор за движение, чиято чувствителност можеш да настройваш. Щом засече нещо, започва или да прави снимки, или да записва видео. Това може да се stream-ва по HTTP, може да се записва локално или да се качва на HTTP или FTP сървър. Може дори и email да прати.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Е, webcamXP си го може това. Тя си има детектор за движение, чиято чувствителност можеш да настройваш. Щом засече нещо, започва или да прави снимки, или да записва видео. Това може да се stream-ва по HTTP, може да се записва локално или да се качва на HTTP или FTP сървър. Може дори и email да прати.

 

ахааааааа, значи трябва да е нещо от сорта (WebcamXP.Pro.2008.v4.10.075), 'щото WebcamXP е много общо

Сега ще я пробвам.

Мерси за инфото!

 

а БГ за това чудо, къде ще мога да намеря- не, че няма да се оправя и с английския, но все пак.

Link to comment
Сподели другаде

CamUpload 1.43

Производителя

http://camupload.spanto-soft-s-l.qarchive.org/screenshots/spanto-soft-s-l/camupload_350.jpg

http://www.spanto.com/shareware/camupload-propiedadescam-eng.jpg

 

Тук има също полезни линкове за такъв софтуер

 

От бързане забравих фаворита ми :)

 

CoffeeCup Webcam 4.0

 

http://www.coffeecup.com/webcam/images/screenshots/screen1.gif

http://www.coffeecup.com/webcam/images/screenshots/screen2.gif

 

Имаше и едно минималистично решение - Webcam Tracker (но не Live!) обаче за съжаление нещо не го намирам в нета, явно е спрян от разработка

Link to comment
Сподели другаде

Прочетох и представянето на основния сайт, но не успях да разбера webcamXP ще ми свърши ли работа, ако искам образът от камерата да го предавам на сайт, където хора да го гледат ? И това да е LIVE .

И друг въпрос - може ли аз да укажа сайта, на който да се предава видеото, и когато отсреща напишат името на сайта да гледат ?

Link to comment
Сподели другаде

Прочетох и представянето на основния сайт, но не успях да разбера webcamXP ще ми свърши ли работа, ако искам образът от камерата да го предавам на сайт, където хора да го гледат ? И това да е LIVE .

И друг въпрос - може ли аз да укажа сайта, на който да се предава видеото, и когато отсреща напишат името на сайта да гледат ?

Тази програма братле е 6

може всичко- и да указваш може и да не указваш може, това е 100% DVR

Може да го гледат на лайв, а може и това което ми трябваше да избера IP-то, име, парола и да видя, какво става в къщи, но определено ще ни трябва

ръководство, защото се работи с неща с които лично аз съм си нямал работа.

Link to comment
Сподели другаде

Трябва да е LIVE. Това ще ти нарпави собствен HTTP сървър и ще предва чрез него поток от видео. Идеално решение с минимум усилия и достатъчно настройки (и сигурност) е това

Също добри резултати съм постигал с U-Broadcast

Това го пробвах, защото е безкрайно малко и лесно, но не предаваше много добре -> Free Internetcam

 

Виж, за варианта да го предаваш на ДРУГ сайт, т.е. да гледа стрийм-а не от твоя компютър, а то друг - това вече става сериозно :)

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност ми трябваше точно това програма работеща, като DVR

Да може да снима или да прави видео- постоянно, само при движение или планирано.

Да изпраща видео или фотоси на посочен от мен адрес.

Да мога да виждам, какво става у дома от друго място по всяко време.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...