Jump to content

Проблем с IP адрес


Препоръчан пост

Здравейте!

:( От днес в долния десен ъгъл на монитора на компютъра ми се появява съобщението Тhere is an IP address conflict with another sistem on the network.Как може да се премахне това съобщение?Благодаря предварително.

 

Чукнете тук! eто и снимка...

Link to comment
Сподели другаде

Някой комшия да ти е идвал скоро на гости?

Питам понеже някой от твоята мрежа се опитва(опитал) да влезе в нета през твоето IP.

Не ми се вярва доставчика ти да е толкова калпав, че да не може да настрои една мрежа, ама няма да се учудя и на това. :)

Link to comment
Сподели другаде

Това, за което говори Slammer е, че принципно навремето Интернет се доставяше по IP, т.е. мрежата на доставчика ти те засича по IP-то и съответно така и следи колко трафик си изхабила. Имаше честа практика да се крадат IP адреси и да се слагат на други компютри, за да може някой да ти ползва твоя трафик.

 

В случая най-добре разговаряй с интернет доставчика си, защото той е длъжен да разреши подобен конфликт в мрежата си.

Link to comment
Сподели другаде

Грешката е в резултат на това, че в мрежата има друг компютър със същото IP като твоето. Ако това е LAN Internet, доставчикът ти е длъжен да се погрижи за проблема. И при мен се е случвало, когато доставчикът прави нещо по мрежата. Ако все още е така обаждай им се смело и успех!
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте.

Скоро си разглеждах профила в Замундата и като кликнах в/у моето IP ми изписа че има 3 обекта на този номер(3 objects found for 'ХХ.ХХХ.ХХХ.ХХ')

Днес установих, че комшиите имат същото IP. Защо е така???

Често като тегля от Дата.БГ ми изписва, че съм надвишила някакви 30 серии от моя номер за деня , а аз тъкмо започвам???

А и като си меря скоростта на Интернета във Speedtest.net , има измервания от моето IP, които не съм правила на тези дати.

Извинявам се за въпроса ми, ама възможно ли е моя Интернет-доставчик да ни мами???

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.

Скоро си разглеждах профила в Замундата и като кликнах в/у моето IP ми изписа че има 3 обекта на този номер(3 objects found for 'ХХ.ХХХ.ХХХ.ХХ')

Днес установих, че комшиите имат същото IP. Защо е така???

Често като тегля от Дата.БГ ми изписва, че съм надвишила някакви 30 серии от моя номер за деня , а аз тъкмо започвам???

А и като си меря скоростта на Интернета във Speedtest.net , има измервания от моето IP, които не съм правила на тези дати.

Извинявам се за въпроса ми, ама възможно ли е моя Интернет-доставчик да ни мами???

Остана сега да споделиш какъв интернет ползваш? - местен доставчик, бтк или нещо друго?

Link to comment
Сподели другаде

Ами местен Интернет, само в селото , където живея сега.

Селски интернет = овчар-администратор.

Най-вероятно мрежата е неправилно конфигурирана/настроена.

Хубавото все пак е, че я има!

Повечето села са чували/виждали интернет през "крив" макарон.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...