Jump to content

Търся програма с която да управлявам друг компютър


Препоръчан пост

Търся програма с която да управлявам друг компютър. Ситуацията е следната имам два компютъра свързани по между си с W-LAN рутер всичко е хубаво но разстоянието м/у тях е не приятно разликата е два етажа и е свързана с излизани на вън а в този студ. Та за програмата виждал съм подобна но не знам как се казва(май беше VIN NC) искам с нея от единият компютър да мога да пускам програми и да ги спирам на другия пък ако има и описание на Български за ра бота ще съм много доволен. Май забравих да кажа на единият комп съм с виста а на другия с XP
Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че всички забравят първо да ползват търсачката и да прочетат раздела Статии, ревюта и преводи на програми. Естествено че има начин.

Имаш доста алтернативи.

Една от тях е: UltraVNC

Другите са да прочетеш това ръководство.

Или пък да използваш Remote Administrator

Успех

Link to comment
Сподели другаде

С UltraVNC мога ли да стартирам програми на другия компютър на примерно ката някоя торент програма. Прочетох за Remote Administrator но там се изискват IP адресите - това ми е малко трудно
Link to comment
Сподели другаде

С UltraVNC мога ли да стартирам програми на другия компютър на примерно ката някоя торент програма

Програмата ти позволява да гледаш екрана, да мърдаш мишката, да натискаш бутони на отдалечения компютър, съвсем по същия начин, както би го правил и локално. С други думи отговорът на твоя въпрос е да ;)

Link to comment
Сподели другаде

На 'подчинения' компютър трябва да има инсталиран UltraVNC. След като го инсталираш стартираш C:\Program Files\UltraVNC\winvnc.exe(по подразбиране трябва да е това) или UltraVNC Server ако си позволил да направи икони на десктопа.

Сега за компютъра от който ще влизаш. На него не е задължително да имаш инсталиран UltraVNC.

Трябва само да вземеш IP-то на 'подчинения'. Това може да стане като през 'подчинения' влезеш в www.whatismyip.com

Виждаш IP-то и от другия компютър стартираш експлорер, без значение кой, и пишеш IP-то на 'подчинения':5800

:5800 - е порта който програмата отваря, да може да се свързваш чрез експлорера.

Пример: ако IP-то на 'подчинения' е 10.10.10.10

Ти пишеш така: 10.10.10.10:5800 ;)

Другия начин е и ти да си инсталираш програмата. Но вместо да пуснеш UltraVNC Server, използваш UltraVNC Viewer. Там просто въвеждаш IP-то и даваш Connect

ВАЖНО: На 'подчинения' компютър, след пускането на UltraVNC Server, в опциите има едно поле VNC Password: http://store1.data.bg/vissy/Other/UltraVNC.png. Там трябва задължително да въведеш някаква парола, която ще е за по-голяма сигурност. Ако не въведеш парола, няма да можеш да се свържеш.

Надявам се да е достатъчно ясно. Ако има проблеми просто питай ;)

Успех

Link to comment
Сподели другаде

Пуснах на подчинения UltraVNC Server инсталирах на моя UltraVNC Viewer видях IP-то но не стана. Може би трябва да дообясня ползвам БТК ADSL (а от там са ми казали че нямам реално IP ) след модема връзката ми отива в W-LAN от там безжично се свързвам с лаптопа ми и чрез UTP кабел се свързвам с отдалечения компютър. При това положение как трябва да осъществя връзката :help:
Link to comment
Сподели другаде

Пуснах на подчинения UltraVNC Server инсталирах на моя UltraVNC Viewer видях IP-то но не стана. Може би трябва да дообясня ползвам БТК ADSL (а от там са ми казали че нямам реално IP ) след модема връзката ми отива в W-LAN от там безжично се свързвам с лаптопа ми и чрез UTP кабел се свързвам с отдалечения компютър. При това положение как трябва да осъществя връзката :help:

Кат за начало пробвай с TeamViewer, ако не стане, ще му мислим след това, за други/алтернативни начини.

Link to comment
Сподели другаде

Пуснах на подчинения UltraVNC Server инсталирах на моя UltraVNC Viewer видях IP-то но не стана. Може би трябва да дообясня ползвам БТК ADSL (а от там са ми казали че нямам реално IP ) след модема връзката ми отива в W-LAN от там безжично се свързвам с лаптопа ми и чрез UTP кабел се свързвам с отдалечения компютър. При това положение как трябва да осъществя връзката :help:

Пробвай като въведеш вътрешното ip, което ползва компютърът, към който искаш да се вързеш. Може да го видиш като избереш run от старт менюто, напишеш cmd, след това натискаш enter. В новопоявилия прозорец пишеш ipconfig и натискаш enter. В зависимост от това, коя е активната мрежова връзка ще ти се появи нещо подобно

Ethernet adapter Local Area Connection:

 

Connection-specific DNS Suffix . :

IP Address. . . . . . . . . . . . : 10.0.2.15

Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Default Gateway . . . . . . . . . : 10.0.2.2

 

При мен Local Area Connection е името на връзката и следователно IP адресът ми е 10.0.2.15

Link to comment
Сподели другаде

Възможно ли е TeamViewer да остане постоянно отворен на подчинения комп както е UltraVNC а не всеки път да е минимизирана. Ща се отнася до UltraVNC ами проверих IP адреса написах го ама не можа да се свърже защо?
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...