Jump to content

Въпрос за телефон, AAC и MP3 файлове и програма?


Препоръчан пост

Здравейте и весело посрещане на Новата година !

Дано тя Ви донесе всичко онова което старата забрави !

Сега на въпроса - Имам телефон Нокиа 6300 ( от много скоро :blush: ) и ми прави впечатление, че музикалните файлове, които си идват с телефона в AAC формат звучат много по-силно от всички MP3-ки които съм качил от PC-то на телефона. Опитах да повдигна силата на звука на по-горе споменатите MP3-ки с MP3Gain, но на телефона ефекта е никакъв. Притеснява ме факта, че дори и увеличен докрай -звука - телефона пак звъни тихо, особено алармата. Има ли начин след конвертиране на какъв да е файл в AAC да се увеличи силата на звука ( като добавка във файла ). Същото се интересувам и за МP3-ките.

Не знам дали темата е особено подходяща за този раздел за което предварително се извинявам !

Link to comment
Сподели другаде

По принцип по-добрият избор е ReplayGain. На него алгоритъм е базирана MP3Gain. Казвам "базирана", защото на практика не е едно и също. ReplayGain анализира файловете и прилага увеличаване или намаляване на звука на базата на средната сила на звука през целия файл. Тази информация се записва като мета информация в етикетите на файловете. Плеърите четат тази информация и регулират силата на звука. Проблемът е, че телефоните не поддържат ReplayGain. MP3Gain ползва същия алгоритъм, но информацията я записва в самия MP3 файл, така че промените по MP3 файловете трябва да се отразяват винаги, независимо къде се слуша дадената песен. Не зная как процедираш с обработката с MP3Gain. Променяш ли децибелите от 89 на 100 (или повече), преди да обработиш файловете?

Алтернатива е файловете да се декодират до WAV, да се приложи WaveGain, който обаче после е необратим, и да се енкодират отново в желан формат. WaveGain също ползва ReplayGain алгоритъма, но е предназначен за WAV файлове.

Последния вариант е да се ползва нормализация, но за това също ще трябва прекодиране на файловете, а този метод на регулиране силата на звука е доста по-неточен от ReplayGain.

Link to comment
Сподели другаде

Меню > Настройки > Профили > (Профилът, с който си)Общ Профил > Промени > Сила на Звънене и го правиш до край. После опции> запамети

Пробва ли с други mp3!?

Link to comment
Сподели другаде

Това с настройките го минах отдавна.

Най-високата стойност за децибелите в MP3Gain e 105 dB. Сякаш има разлика.

Проблема не е в телефона защото моята дама има Нокиа 6230 и същите файлове звучат по същия начин - слабо.

Благодаря за вниманието. Повечето парчета ги имам на CD и ще ги "енкодна" наново/

Абе хора, Вие пиете ли !?

Ай наздраве ! :hesthebest: :hesthebest: :hesthebest: :hesthebest: :hesthebest: :hesthebest: :hesthebest: :hesthebest: :hesthebest: :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Чрез нормализация можеш да постигнеш доста по-силно ниво на звука, но не само ще трябва да прекодираш файловете, но и надали цялата операция има смисъл. Завишаването на силата на звука, бидейки по-лош метод, приложен няколко пъти, ще доведе до неприятни изкривявания на звука така или иначе.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте и весело посрещане на Новата година !

Дано тя Ви донесе всичко онова което старата забрави !

Сега на въпроса - Имам телефон Нокиа 6300 ( от много скоро :blush: ) и ми прави впечатление, че музикалните файлове, които си идват с телефона в AAC формат звучат много по-силно от всички MP3-ки които съм качил от PC-то на телефона. Опитах да повдигна силата на звука на по-горе споменатите MP3-ки с MP3Gain, но на телефона ефекта е никакъв. Притеснява ме факта, че дори и увеличен докрай -звука - телефона пак звъни тихо, особено алармата. Има ли начин след конвертиране на какъв да е файл в AAC да се увеличи силата на звука ( като добавка във файла ). Същото се интересувам и за МP3-ките.

Не знам дали темата е особено подходяща за този раздел за което предварително се извинявам !

 

 

 

здравейте, честита нова година бъдете живи и здрави, дано всичките ви мечти се збъднат. сега по темата:при всички нокии е такъв проблема. пробвай да настроиш телефона на мой стил 2 -отваряш музикален плеър, той е разделен на 3 части от 1 се активира , 3 е списъка с песни влизаш във 2 част и търсиш мой стил 2 активираш го и би трябвало всички mp3да станат силни колкото aac формата . пробвай ако не стане ще измислим друго

Link to comment
Сподели другаде

здравейте, честита нова година бъдете живи и здрави, дано всичките ви мечти се збъднат. сега по темата:при всички нокии е такъв проблема. пробвай да настроиш телефона на мой стил 2 -отваряш музикален плеър, той е разделен на 3 части от 1 се активира , 3 е списъка с песни влизаш във 2 част и търсиш мой стил 2 активираш го и би трябвало всички mp3да станат силни колкото aac формата . пробвай ако не стане ще измислим друго

 

Здравей,

Не разбирам за какво говориш - При активация на профил наистина има 3 опции:

1. Активирай.

2.Промени.

3.Въведи време.

 

Плеъра има много опции, но те са съвсем различни :lookaround:

Може би аз нещо не разбрах...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...