Jump to content

Търся програма чрез, която да използвам mp3 player-a си като радио приемник за РС-то


Препоръчан пост

Имам mp3 player: Phillips GoGear SA2120 - обикновен плеър с 2GB памет, usb, radio... Искам, като го свържа към РС-то си, чрез някаква програма да го използвам като радио приемник. Може ли някой да ми каже дали това може да стане и ако да, как и с коя програма?
Link to comment
Сподели другаде

Имам mp3 player: Phillips GoGear SA2120 - обикновен плеър с 2GB памет, usb, radio... Искам, като го свържа към РС-то си, чрез някаква програма да го използвам като радио приемник. Може ли някой да ми каже дали това може да стане и ако да, как и с коя програма?

Не става ли просто с един двоен аудио кабел (от двете страни с мъжки жакове) - единия край буташ в мп3-ката, другия в audio in на звуковата карта?

Link to comment
Сподели другаде

Не става ли просто с един двоен аудио кабел (от двете страни с мъжки жакове) - единия край буташ в мп3-ката, другия в audio in на звуковата карта?

Е, да, и така става, но се появяват 2 малки проблема:

1. Хаби се батерията на плеъра

2. Звука се чува слабо от 2те колони + субуфера

 

Предполагам, че ако радиото се пуска чрез usb-то, звука ще се разпределя през всички колони (5.1) и няма да се изтощава батерията.

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам, че ако радиото се пуска чрез usb-то, звука ще се разпределя през всички колони (5.1) и няма да се изтощава батерията.

Предполагаш грешно и в двата случая. Няма как звукът да се разпредели на 5.1, защото си е стерео. Няма и как да не изтощава батерията, защото докато плеърът работи в нормален режим, той ще хаби батерията. Няма как да се ползва по USB, защото когато го включиш към USB порта, той преминава в режим на портативна памет и на практика функциите му за просвирване на файлове и радио се деактивират.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...