Jump to content

Въпрос за премахване на Internet Explorer


Препоръчан пост

Има ли начин да изкореня Internet Explorer от своя компютър?

Принципно е възможно, но от него зависят доста програми (като се почне от steam-клиентът за игри на Valve и се стигне до програма за преглеждане на помощни (chm) файлове. Поради каква причина искаш да го махнеш? Иначе може да се махне от самата инсталация (демек инсталационния диск) с помощта на nLite. От инсталиран Windows можеш да го махнеш с IEeradicator

 

Само да напиша за последно силно не препоръчвам премахването на Internet Explorer, неговото премахване може да доведе до нежелани резултати и е изцяло на твоя отговорност :)

Link to comment
Сподели другаде

Тогава как да се справя с следния проблем?

Всичко това ми показва само Internet Explorer. С Firefox нямам проблем.

Ще може ли едно log-че от HiJackThis. На мен ми прилича на вирусче или нещо от този род

Link to comment
Сподели другаде

Това мисля, че е работа за Rogue Remover.

 

А от HijackThis, отметни

O21 - SSODL: xcvwer - {0C0B5E90-A8DA-4A09-B181-4D1DECBC6DC8} - C:\WINDOWS\xcvwer.dll

и кликни Fix checked.

 

После изтрий файла. Ако не стане директно, рестартирай първо или опитай в Safe Mode.

Link to comment
Сподели другаде

Програмата Rogue Remover успя да ги премахне. Проверих после в C:\WINDOWS\ и гореспоменатия враг (xcvwer.dll) го нямаше.

Между-другото, аз не използвам Internet Explorer-а. Затова се дразнех, като ми изкачаха описаните предупреждения. Затова исках да го премахна. Firefox-а не ми показваше тези прозорци и си мислих, дали не са ме погнали от Microsoft, а като Internet Explorer-а е Microsoft-ски, си мислех, че работата е от там. Заради Windows-а, разбирате.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...