Jump to content

Странен звук от РС


Препоръчан пост

  • Отговори 39
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

За момента нямам. Нека да се изчака да се чуе дали ще има звук и да се мисли евентуално нататък.

О.К.

Но все пак ако някой друг има идеи аз съм готов да експериментирам.

Link to comment
Сподели другаде

Преинсталирай Windows-a :) Ще се оправи, да знаеш.

Да .Това е резервния вариант.Но го отлагам за сега. Надвам се да ми се размине

 

 

Да не викам :devil: ,но това не се обади в 18.20 :cap:

Link to comment
Сподели другаде

  • 11 months later...

Привет.

Реших да не отварям нова тема, защото заглавието на темата, щеше да е същото (Странен звук от РС), затова ще напиша за проблема си тук.

Преди седмица, след стартирането на машината, започна да издава звук (тя, машината) подобен на лопатите на въртолет, (Звука беше глух, не като този който е по долу. Не мога да го опиша) които постепенно се разбързват от нула/спрени до максимум, като след 5 мин. работа на компа, звука изчезваше или може би аз не го чувах. По-точно първото. Реших да го отворя и да почистя вентилатора на захранването. Само него не бях чистил през лятото, когото почистих останалите два. Просто не ми се занимаваше. Затова си помислих, че може би звука идва от него. Отворих захранването, почистих вентилатора (не беше кой знае колко запрашен) направих снимка на захранването (за всеки случай, стори ми се нещо съмнително) и отново затворих кутията.

Първоначалния звук изчезна, но се появи друг. Все едно нещо се закачаше до перките на вентилатора. Помислих, че е кабел. Хайде пак отваряне и контролиране да не би да е кабел. Нямаше нищо такова. Никакъв кабел не се докосваше до вентилатора. Пробвах да не би да има луфт. Нямаше.

Така е и до днес. Като след 2 мин. работа, звука изчезва. Мога да рестартирам, стартирам, звука не се появява отново през деня. Разбира се, не чакам дълго, когато съм го изключил, докато го включа. Може би трябва да изстине напълно, за да се появи отново.

Давам линк на запис на звука. Правил съм го MP3 player. Дано да работи.

PC звук

 

П.П. На снимката долу се вижда това, което ми се стори подозрително. Изглежда, като прегряване, за което съм писал в друга тема. Тогава при натоварване на машината, стойностите на сензорите на вентилаторите се качваха много. След почистване на другите два вентилатора (без захранването), проблема с загряването изчезна. Странното беше, че на допир, само връхната част на кутията, там където се намира захранването, беше гореща.

Съмняваме обаче това да е причината за звука. По скоро механична.

post-485-1228560341_thumb.jpg

post-485-1228560416_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

На твое място бих сменил захранването. Не, че не може да се открие и отстрани проблема, но не си струва труда и риска.

Вземи едно ново захранване за тест. Ако проблемите не се проявят с новото захранване, направо можеш да си го оставиш.

Link to comment
Сподели другаде

Явно и така ще направя. Проблема е в това, че сам не мога да си го сменя, трябва да го занеса на сервиз, а той е на другия край на града :ohmy: . А нямам кола. Както и да е. Това е мой проблем. Ще трябва да се справя някак.

Само да попитам, дали мога да карам така, докато изпатка? Или да не рискувам, за да не се прецака и нещо друго покрай него? Малко е дразнещ звука, но пък е само сутрин докато набере скорост или там каквото е.

Какво захранване ще ми препоръчате?

Link to comment
Сподели другаде

Заедно със захранването могат да "изгорят" доста компоненти, аз не бих рискувал.

Относно препоръките... опиши накратко компонентите на системата си и бюджета, с който разполагаш.

Link to comment
Сподели другаде

Бюджета не е от значение, тъй като машината е на 3 год. и не ми се иска да инвестирам много до нея, защото става все по скъпа и по скъпа. Решил съм да я сменям, като цяло, но не знам кога ще бъде това. Затова бих предпочел нещо оптимално м/у цена/качество. Давам линк на магазина от когото бих си купил захранване. Там е всичко, което е на пазара в момента. За съжаление е на словашки, но си мисля, че ще се справиш, според картинките. На всяко едно захранване има и цена в Евро, така че, няма да е трудно за разбиране. Иначе има цената е в крони, а 1лв=15 крони. Пиша го, защото еврото в България и Словакия, имат различна цена.

Захранване

Report.txt

post-485-1228641271_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...