Jump to content

Въпрос за трафик на интернет при MSN, ICQ, SKYPE


Препоръчан пост

Здравейте. Имам един кратичък въпрос, относно трите програми в заглавието ми. Кажете, как мислите, от това, което сте чели, или забелязали, коя програма от трите е най подходяща за хора, със супер минимална скорост на Интернет.
Link to comment
Сподели другаде

По мое мнение Skype не е подходящ в случая, понеже до колкото знам ползва потребителите за нещо като хъбове, което би точило ненужно от връзката ти. Иначе не знам на какви принципи e MSN, а при ICQ всичко минава през техния сървър и би трябвало да получаваш/изпращаш само каквото ти трябва, като евентуално изключим рекламите.
Link to comment
Сподели другаде

...като евентуално изключим рекламите.

Това е така, само ако ползва програмата ICQ. Ако ползва някой от напълно безплатните аналози (QIP, Miranda) няма да има трафик от реклами.

Link to comment
Сподели другаде

По мое мнение Skype не е подходящ в случая, понеже до колкото знам ползва потребителите за нещо като хъбове, което би точило ненужно от връзката ти.

Това важи само за компютри с много бърза връзка. Много малко "простосмъртни" потребители могат да си позволят такава връзка. ТОва се отнася предимно за корпоративни мрежи с интернет, университети и др.

Link to comment
Сподели другаде

А тогава, защо все, когато реша да пращам фаил ня някой потребител, даунлоъда е точно 3кб/с. Пак ли се дължи благодарение на рекламите. Скороста ми е около 100-120кб/с.
Link to comment
Сподели другаде

А тогава, защо все, когато реша да пращам фаил ня някой потребител, даунлоъда е точно 3кб/с. Пак ли се дължи благодарение на рекламите. Скороста ми е около 100-120кб/с.

 

Повечето такива програми лимитират скоростта за да не се менкат филми или други по-големи файлове .

Link to comment
Сподели другаде

Не те разбрах.

 

Умишлено ограничават или не доразвиват самите програми за да няма голям трансфер на файлове (като обем ),

Skype например който е P2P базиран ако му се махне лимита на трансфера нищо не пречи да ти пратя един филм например за 1/2 час .

Link to comment
Сподели другаде

Проблемът при Skype е, че понякога пренасочва трафика през трети сървър, който често е доста бавен. Не че директната връзка винаги е бърза, защото си зависи доколко си е директна. :)
Link to comment
Сподели другаде

Т.е, ще рече, че си е живо мошеничество. Е, ако погледнем и от друга страна, и аз не съм прав, тъй като ползвам ресурс (говорене, писане) безплатно. Но естествено и те си имат техните цели, знаят много добре какво правят :). И последно, някакси ми се върти един въпрос, на който не мога да си отговоря. Какво печелят? MSN, Skype, ICQ. Това не е ли подбиване до голяма степен структурата на мобилните оператори, защото малко или много хора, когато се приберат и си говорят по Skype примерно. А да не казвам, че имам познати в Англия, които за няколко си паунда, говорят с техните родители по часове чрез Skype. Къде е печалбата?
Link to comment
Сподели другаде

Програмата си е глупава и това е. За да не пречи на останалите и това препредаване на трафик през чужди компютри да минава незабелазано скоростта на препредаването нарочно е ограничена на 3К.

С хора от моята локална мрежа, въпреки че имам директна връзка 100Mbit Skype си знае неговото и нещата се препредават средно от 4 - 6 компютъра на неподозиращи потребители извън моята мрежа, натоварвайки излишно техния интернет канал и системни ресурси.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...