Jump to content

Проблеми със System date


Препоръчан пост

След токов удар къмпътърт ми загуби системните данни и когато всеки път трябва да го пускам получавам съобщение - Defaults loaded. Като влезна в сетингите на ДОС ги оправям, но всеки път при стартиране трябва да го правя. Иначе компютъра си работи. Какво трябва да напрява, за да не ми изписва това всеки път. Налага ли се преинсталация?
Link to comment
Сподели другаде

Опиши точно какво става от момента на включване на РС-то от бутона! Така нищо не ми е ясно. Затова давам диагноза - скапана батерия на дъното. Ама може и да не е....
Link to comment
Сподели другаде

Опиши точно какво става от момента на включване на РС-то от бутона! Така нищо не ми е ясно. Затова давам диагноза - скапана батерия на дъното. Ама може и да не е....

 

Много ти благодаря, че откликна.

Случва се следното:

След като се чекне операционната система е о.к., на след това ми изписва всеки път различни неща, а именно:

CMOS cheksum error или Defaults loades или F1 to continue + Del to enter setup, ако не го направя се губят час, дата и година. Следвам инстукциите, влизам в ДОС-а, но всеки път трябва да повтарям тези стъпки. Трябва ли да предприемам преинсталация, или нещо не правя, както трябва?

Link to comment
Сподели другаде

Батерията подържа настройките при спиране на захранващото напрежение (220V), така,че може да е И батерията.

Ако ти е здраво захранването, и не си гасиш машината от контакта, настройките се запазват дори батерията да е премахната от дъното.

Не съм чувал за протекла литиева батерия но провери. Незнам какъв ще е резултата ако има късо в нея. Задължително послушай предните 3 мнения и пробвай с нова. Дано да е само това.

Ако не помогне, мога да ти предложа само да си обновиш BIOS-a. Ако дъното ти е Gigabyte процедурата става лесно- има си приложение за обновяване което работи под Windows - @BIOS.

Успех.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря на всички, които ми помогнахте да се ориентирам в проблема. Ще се наложи да го види някой профи. Аз сама не мога до го оправя.

Приятна вечер от мен.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...