Jump to content

Проблем с форум (phpbb) при прехвърляне


Препоръчан пост

Значи запазих си целият форум и го прехвърлих на друга машина, но при възстановяването се получава следният проблем.

http://img265.imageshack.us/img265/2373/28343860oj6.th.jpg

В главното меню на самия форум този проблем не съществува, освен с изключение на един от разделите, който също излиза на питанки. Казаха ми, че самите настройки при инсталацията на форума не са били... правилни (каквото и да означава това), явно не съм задал правилният енкодинг. Та искам да попитам има ли начин да си възстановя информацията?

Благодаря

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

 

Дай адреса на форума, за да проверя някои неща. Това се е получило, защото си променил енкодинга на базите с данни или на самият конфигурационен файл. Пазиш ли си форума на старата машина?

Link to comment
Сподели другаде

Нямам спомен да съм променял какво и да било след първоначалните настойки. Интересно е, че не нявсякъде кирилицата е омазана, а само на определени места?
Link to comment
Сподели другаде

Малко късно се включвам, но проблема определено си е от енкодинга на базата с данни. Ти може да си омазал само определени таблици, а и ми се струва, че част от имената, които се разчитат са просто запазени във файлове, а не в базата с данни.

 

За съжаление ако не пазиш старата база с данни, то трудно можеш да се оправиш. Друг вариант ще бъде да пишеш на phpBB за помощ, понеже те познават системата си най-добре.

Link to comment
Сподели другаде

Златинов, основният раздел на форума е ок, няма !????? с едно малко изключение. Но когато започна да отварям подразделите на форума и почти навсякъде кирицата е омазана. Не съм сигурен, че разбирам какво имаш предвид под "Encoding-ът оправен ли е в language файловете". Форумът просто беше експортнат и импортнат, нищо друго не съм променял.

сега забелязох, че съм запазил цялата папка, в която беше сайта. тоест копирал съм абсолютно всичко на другият дял на харда. Това може ли да ми помогне?

Link to comment
Сподели другаде

Писах във форума на phpbb се надявам скоро някой да пише :).

Имам и още един въпрос. Постоянно се регистрират разни спамъри или по-скоро ботове, които пълнят форума с всевъзможни рекламни съобщения. Как мога да ги огранича? Благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
...

Имам и още един въпрос. Постоянно се регистрират разни спамъри или по-скоро ботове, които пълнят форума с всевъзможни рекламни съобщения. Как мога да ги огранича? Благодаря.

 

Здравей, виж във phpBB ;)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...