Jump to content

Чете ли книги и коя е любимата ви книга?


Bathory

Препоръчан пост

Разделът е "Отмора", а аз не видях една тема за книгите или ще кажете "Каква отмора това е цяло мъчение..."

Искам да отворя тази тема да разбера (или потвърдя едно мое мнение) дали има още хора, които четат книги и се отдават на това така интересно занимание.

В темата може да споделите вашата любима книга или тази, която четете в момента.

 

Аз нямам любима книга. Обичам фантастиките приключенските и трилърите. Книгата която чета в момента е Името на розата от Умберто Еко

Link to comment
Сподели другаде

Да,аз чета много книги-точно от тях си развалих очите,а не от компютъра.Когато бях по малък много харесвах приключенските книги за Винету-вождът на апачите на Карл Май .Сега чета предимно криминални романи.Любим автор- Джеймс Хадли Чейс,прочел съм му почти всичките книги. Редактиран от doggy_dogg
Link to comment
Сподели другаде

Bathory,незнам дали ще ми повярваш,но точно днес си мислих да пусна такава тема.Ти обаче ме изпревари.

Много са любимите ми книги и автори и все пак сред най-любимите са:

Джон Гришам с "Партньори" , "Време да убиваш" , "Клиентът" , "Ударът" , "Фирмата" и т.н

 

Паулу Коелю с "Петата планина" , "Алхимикът" , "Единайсет минути" и т.н

 

В момента не чета книга,защото имам едно много лошо качество-започна ли някоя книга,не я оставям,докато не я изчета.Случвало се е почти 24 часа да чета с малки почивки.В момента не мога да си го позволя.Дано скоро дойде подходящ момент. :)

 

PS:Сега се сетих-една от също любимите ми книги е "Виолетовият гръм" от Ярослав Хашек.Това е сборник разкази,които мога да чета всеки ден.Ако не сте ги чели,прочетете ги.Няма да сбъркате.

Редактиран от danina
Link to comment
Сподели другаде

Хм, ами явно има хора, които ВСЕ ОЩЕ четат книги. Много лошо, но днешното поколение все по-малко и по-мако четем книги. Признавам си..напоследък и аз не чета много.

Любими книги: Нямам точно определена, но страшно много харесвам Оскар Уайлд и неговата книга "Портретът на Дориан Грей", неговите приказки "Щастливия принц", "Славеят и розата", Забележителната ракета" и други...

Харесвам и Джеймс Хадли Чейс, имаме вкъщи много от неговото творчество, защото бащи му е бил фен:).

Сега в момента чета една книга(т.е. почнах я преди време ама още не съм я завършила, защото все предпочитам химията и биологията и нета). Тя е на Тери Пратчет - "Изумителният Морис".

И аз като danina, в повечето случаи като си харесам някоя книга страшно много и докато не я прочета не я оставям...което не е много добре, защото си повреждам очите така....

Link to comment
Сподели другаде

Аз от 2 месеца съм зациклил на Денят на Чакала (Фредерик Форсайт) , мисля да си купя книгата на Кевин Митник - невероятно интересна е, поне от това което успях да прочета докато я разглеждах.

В момента (по-точно от 4 месеца) чета новата порция от CFA Curriculum Textbooks - (3500 страници)...това 2-ро ниво на изпита е доста интересно...Като мине 3-ти Юни ще си дочета "Деня на Чакала".

Иначе любимите ми книги са "Наследникът от Калкута" - Роберт Щилмарк и "Покерът на лъжците - играчите на Уолстрийт" (Майкъл Луис).

Между другото, харесвам дебели книги - т.е. книги които дълго ме държат в "действието". Единствено изключение от случая е естествено Тери Пратчет - там просто страниците нямат значение... :lol:

Редактиран от Neuton Gimic
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...